Favore.plForumFinanse, prawo, ubezpieczenia

Odprowadzacie 1% na organizacje przy rocznych rozliczeniach?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Odprowadzacie 1% na organizacje przy rocznych rozliczeniach?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • 25 lis 2011, 16:19
    Czasu jeszcze sporo, ale wybór organizacji na którą można oddać 1% podatku gdy rozliczamy PITy jak zawsze trudny - tyle jest potrzebujących... Osobiście od niedawna biorę udział w takiej akcji, ale dowiedziałam się, że można oddawać 1% podatku 'wstecz' ktoś wie jak to działa?
    Cytuj
  • Piotr4 29 lis 2011, 22:14     (ostatnio zmieniony przez autora 29 lis 2011, 22:16, w całości zmieniany 1 raz)
    Trochę dla to dziwne, co piszesz o rozliczaniu się "wstecz'. Coś nie za bardzo. Jeśli jednak faktycznie słyszałeś o tym, to nie ma innego sposobu, jak tylko zadzwonić do Urzędu Skarbowego i zapytać. Można się spokojnie dodzwonić - nie raz próbowałem - i uzyskać odpowiedź, oczywiście za darmo.
    Cytuj
  • 9 gru 2011, 16:33
    Oczywiście, że można wysyłać zaległe 1% podatku. Wtedy należy złożyć korektę PIT i uzupełnić rubrykę o przekazaniu 1% podatku na rzecz OPP. Z tego co wiem, można nanosic korekty do PITów, które nie mają więcej niż 5 lat. Po 5 latach kończy się bowiem ich wazność. Korektę można złożyć osobiście w urzędzie skarbowym, ale chyba wygodniej użyć Program do PITów. Z tego, co wiem, posiadają opcję wysyłania korekt przez Internet, ale nigdy z tego nie korzystałem. Orientuje się ktoś jak to działa?
    Cytuj
  • zott 3 sty 2014, 16:12
    Ja również korzystam z programów do pitów. l
    Cytuj
Finanse, prawo, ubezpieczenia - dyskusje na forum