Favore.plForumFinanse, prawo, ubezpieczenia

Ubezpieczenie do zakupów na raty

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Ubezpieczenie do zakupów na raty

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Szaraczek 1 lis 2010, 12:01
    Kupowałam telewizor w Saturnie. Okazało się, że zamiast na normalne raty, dostałam bezimienną kartę kredytową i w dodatku płacę jakieś ubezpieczenia. Czy ubezpieczenie jest obowiązkowe?
    Cytuj
  • FinansowyKrawiec 1 lis 2010, 12:36
    Można zrezygnować z ubezpieczenia, bo nie jest ono obowiązkowe. W tym celu należy udać się do placówki kredytowej i wypowiedzieć umowę ubezpieczenia. Wysokość raty do spłaty powinna być niższa wielki uśmiech
    Często banki wciskają np. emerytom ubezpieczenie od utraty pracy. A po co emerytowi takie ubezpieczenie?
    Cytuj
  • DR_ZYSK 1 lis 2010, 13:05
    Banki współpracują z firmami ubezpieczeniowymi i jak uda im się sprzedać polisę, to dzielą się prowizją. Dlatego bank nie pyta się klienta czy potrzena jest mu ochrona ubezpieczeniowa czy nie. A biedny klient podpisuje umowę nie czytając jej. No i płaci za swoją naiwność.
    Cytuj
  • Szaraczek 1 lis 2010, 13:25
    Jak zrozumiałam nie muszę mieć żadnego ubezpieczenia?
    Cytuj
  • Brat_PIT 1 lis 2010, 14:41
    Ja bym od razu poszedł do banku i niech te ubezpieczenie anulują.
    Cytuj
  • Szaraczek 1 lis 2010, 15:51
    Czyli jeśli zrezygnuję to bank oddał mi co pobrał?
    Cytuj
  • DR_ZYSK 1 lis 2010, 18:03
    Na zwrot prowizji bym nie liczył. Za czas ochrony składka już poszła i tego nie oddadzą. Po wypowiedzeniu umowy, bank po prostu nie będzie naliczał już za ochronę ubezpieczeniową.
    Cytuj
  • Brat_PIT 1 lis 2010, 21:54
    Co raz wzieli to już nie oddadzą przymrużenie oka
    Cytuj
  • Watcher 24 lis 2010, 13:02
    Banki zawsze rolowały klientów i dalej będą to robić, tylko inaczej każdy to nazywa.
    Cytuj
  • Buyer 24 lis 2010, 14:41
    Watcher napisał:Banki zawsze rolowały klientów i dalej będą to robić, tylko inaczej każdy to nazywa.
    Zgadzam się w 100 %
    Cytuj
Finanse, prawo, ubezpieczenia - dyskusje na forum