Favore.plForumFinanse, prawo, ubezpieczenia

Ubezpieczenie mieszkania - na co zwrócić uwagę

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Ubezpieczenie mieszkania - na co zwrócić uwagę

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Finanse, prawo, ubezpieczenia 1 2 3 4 z 4  
  • Remontowany 15 sty 2011, 10:44
    Myślę o ubezpieczeniu mieszkania, tylko nie mam pojęcia na co zwrócić uwagę. Myślę o składce na poziomie 30 do 50 zł miesięcznie (raczej ta niższa wartość).
    Co ja mógłbym kupić w ramach takiej składki. Jak zaleje mieszkanie sąsiadowi to polisa pokryje koszty. Albo jak będzie włamanie?
    Cytuj
  • MasaKasa 15 sty 2011, 14:03
    Decydując się na wykupienie ubezpieczenia mieszkania trzeba pamiętać, że zakres ochrony ubezpieczeniowej jest różny w zależności od wybranego rodzaju ubezpieczenia. Może to być tylko ochrona przed włamaniem i rabunkiem, ale również przed aktami wandalizmu, pożarem, huraganem, gradem czy na przykład wybuchem.
    Takie info powinno być w ogólnych warunkach ubezpieczenia - określają one przedmiot i zakres ubezpieczenia, a więc to, co ubezpieczamy, od czego i w jakim zakresie.
    Nie warto brać ubezpieczenia od np. ataku Marsjan (czyli czegoś co naszym zdaniem się nie wydarzy).
    Cytuj
  • Bob_Budowlaniec 15 sty 2011, 15:05
    Najlepiej przejrzeć kilka ofert ubezpieczycieli, w ramach których zapewne znajdziemy ubezpieczenie:
    * substancji mieszkaniowej - w tym wypadku towarzystwo ubezpieczeniowe pokrywa straty wynikające z uszkodzenia lub zniszczenia murów mieszkania
    * wyposażenia mieszkania – jest to ubezpieczenie mebli, sprzętów RTV i innych ruchomości domowych oraz elementów stałych wyposażenia takich jak: okna, parkiet, glazura itp.
    * prywatne OC – ubezpieczeniem objęte są szkody wyrządzone osobom trzecim, związane z posiadaniem mieszkania, prowadzeniem gospodarstwa domowego oraz życiem codziennym (jeżeli więc zalejemy mieszkanie sąsiadowi firma ubezpieczeniowa wypłaci mu za nas odszkodowanie).

    Kłopot pojawia się, gdy ubezpieczyciel traktuje dane zdarzenie jako coś innego. Zalanie i powódź to nie to samo.
    Cytuj
  • Firmowiec 15 sty 2011, 15:52
    NAJWAŻNIEJSZE jest samo mieszkanie ( jego mury), gdyż to ono stanowi o wartości naszego mienia.

    Nawet jeśli okradną nas z drogiego wyposażenia typu RTV, komputer itp. to i tak strata finansowa jest w takiej sytuacji znacznie mniejsza niż w przypadku utraty mieszkania w wyniku pożaru czy innego zdarzenia losowego.

    Czyli suma ubezpieczenia powinna odpowiadać wartości mieszkania - polisa jest wtedy droższa, ale mamy świadomość, że coś nas chroni.
    Cytuj
  • Andorek 15 sty 2011, 19:52
    Warto sprawdzić wcześniej, jakie zniżki mogą się nam należeć – wielu ubezpieczycieli oferuje je głównie klientom. Jeśli mamy solidne drzwi antywłamaniowe z jakimś zamkiem atestowanym, to mamy na dzień dobry 50 proc. zniżki przy polisy od kradzieży.

    To jest prawie tak samo jak przy polisie Autocasco. Mamy zniżki i zwyżki.
    Cytuj
  • Fridge 15 sty 2011, 21:27
    Ja się dziwię, że spółdzielnie nie są aktywne na tym polu.
    Ja mieszkam w spółdzielni która ma ponad 20 tys. lokali a nigdy nie spotkałem się z ofertą ubezpieczenia mieszkania?
    Przecież jak ileś osób wykupiłoby polisę to byłaby ona tańsza.
    To jest ciekawy temat do rozważań. Nigdy nie myślałem o ubezpieczeniu mieszkania bo nie wiem ile coś takiego kosztuje.
    Cytuj
  • Prostownik 15 sty 2011, 21:54
    Przy wyborze ustalania sumy gwarancyjnej najlepiej przyjąć wartość odtworzeniową.
    W razie szkody zakład ubezpieczeń wypłaci odszkodowanie, które pozwoli nam naprawić lub zakupić utracony przedmiot tego samego lub podobnego rodzaju. W odniesieniu do ubezpieczeń majątkowych oznacza to, że w przypadku np. całkowitego spłonięcia domu za wartość odtworzeniową powinniśmy być w stanie odbudować dom o podobnym standardzie w tej samej okolicy.
    Cytuj
  • Buyer 16 sty 2011, 0:38
    Ważne jest od kogo kupujesz polisę - od towarzystwa czy przez agenta. Ten drugi jeśli jest uczciwy to skroi ofertę na "miarę naszych możliwości", a jak nie to co s opchnie i zainkasuje prowizję.

    Na przykład ubezpieczenie nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych na sumę ubezpieczenia 500 tys. zł kosztuje w banku około 400 zł rocznie. Natomiast gdybyśmy sami chcieli kupić ubezpieczenie o identycznym zakresie od agenta czy przez Internet, zapłacimy 275 zł za rok.
    Warto śledzić czy nie ma jakiś promocji w danej chwili.
    Cytuj
  • 7z9 16 sty 2011, 6:07
    Tu masz to w logiczny sposób przedstawione
    Ubezpieczenie mieszkania i domu - haczyki, limity i odszkodowania
    http://wyborcza.biz/finanse/1,105725,7855491,Ubezpieczenie_mieszkania_i_domu___haczyki__limity.html
    Cytuj
  • Remontowany 16 sty 2011, 7:15
    I to jest kłopot. Czy te polisy są drogie. Nie zaznaczę jakiejś kratki i chociaż będę miał polisę to akurat nie na to co trzeba.
    Przydałaby się jakaś porównywarka, gdzie zaznacza się co i jak i od razu odstaje wartość składki.
    Nie znalazłem nic takiego. Tylko Suma ubezpieczenia i składka - to raczej za mało informacji prawda.
    Cytuj
1 2 3 4 z 4  
Finanse, prawo, ubezpieczenia - dyskusje na forum