Favore.plForumFirma, biuro, reklama

Faktoring

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Faktoring

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Firma, biuro, reklama
  • hipcio 12 maj 2017, 11:00
    Czy ktoś z kolegów przerabiał już może temat faktoringu? Pytam, bo niektórzy klieni oczekują długich terminów płatności. A wiadomo, że ma się też swoje wydatki związane z zakupami, pracownikami czy podatkami. Dlatego faktoring - pytanie jak to funkcjonuje w praktyce?
    Cytuj
  • hanka100 8 wrz 2017, 10:05
    Faktoring np. w takim Idea Money rozwiązuje ogrom problemów, zwłaszcza pozwala zachować płynność finansową. Faktury z odroczonym terminem nie są kłopotliwe, pieniądze na na wypłaty dla pracowników czy bieżące wydatki są przelewane błyskawicznie
    Cytuj
  • Arsena_ 2 lis 2017, 19:47
    Sporo czytałam na temat faktoringu, wydaje mi się, że to korzystna oferta, zwłaszcza dla przedsiębiorców, którzy nie mają dużych oszczędności. Bo właśnie - co zrobić, jeśli klient ma zastrzeżone, że zapłaci np. w ciągu 60 dni (w praktyce: płaci 2-3 dni przed ostatecznym terminem), inne środki poszły na inwestycje/zakup towaru, a pracowników przecież trzeba z czegoś opłacić...Co do Idea Money, jak ktoś tu wyżej wspomniał, z tego co wiem, na pewno oferują usługę faktoringu, mają kilka różnych ofert, firma jest już od jakiegoś czasu na rynku, wydaje się profesjonalna.
    Cytuj
  • Battlecross 6 lis 2017, 6:26
    Tak jak piszesz, faktoring jest świetną opcją dla przedsiębiorców. Nie każdy może sobie pozwolić na czekanie 30-60 dni na płatność, są tacy, którzy potrzebują pieniędzy już teraz. Dlatego w mojej firmie od początku korzystamy z faktoringu, w naszym przypadku jest to Raiffeisen Polbank, mamy dużo usług u nich, więc faktoring wyszedł tak naturalnie.
    Cytuj
  • Arsena_ 6 lis 2017, 20:57
    Płynność finansowa to jedno; faktoring pomaga też polepszyć relację na linii przedsiębiorca-klient. Przedsiębiorca może zaoferować klientowi dłuższy okres do zapłaty, co na pewno jest ważne dla nowych klientów. To pewne ustępstwo ze strony przedsiębiorcy, a zyski z nawiązania owocnej współpracy przewyższają koszty, jakie niesie za sobą faktoring. W ogóle patrząc na skalę - faktoring jest stosunkowo tanią opcją, zwłaszcza w porównaniu do kredytu.
    Cytuj
  • dingod 9 lis 2017, 0:34
    hanka100 napisał:Faktoring np. w takim Idea Money rozwiązuje ogrom problemów, zwłaszcza pozwala zachować płynność finansową. Faktury z odroczonym terminem nie są kłopotliwe, pieniądze na na wypłaty dla pracowników czy bieżące wydatki są przelewane błyskawicznie
    Opiszesz dokładnie, jak to wygląda u Ciebie? Widzę np że mają apkę mobilną Idea Faktor 24 ale czy to wszystko naprawdę działa? I jak szybko dostajesz kasę z faktury?
    Cytuj
  • Andzrzej72 22 lis 2017, 11:58
    Aplikacja IdeaFaktor24 działa bardzo płynnie co się rzadko zdarza jeżeli chodzi o aplikacje które są używane na znacznie mniejszą skalę. W zasadzie można dodawać te faktury w biegu i zrzucić z siebie ciężar terminów (oczywiście za opłatą).
    Cytuj
  • Modest_M 23 lis 2017, 23:08
    apka rzeczywiście daje rade, co to pieniędzy założenie jest 24h i rzeczywiście jest, zdarząją sie drobne obsuwy ale masz wyjaśnienie (poza tym komu się nie zdarzają)
    Cytuj
  • trajeljo 5 gru 2017, 14:50
    Temat faktoringu w mojej firmie był już przerabiany wielokrotnie. To jest podstawa przy kontaktach z wieloma korporacjami. Osobiście polecam rozwiązanie Raiffeisen Polbank, nie jest drogie, działa bardzo sprawnie i łatwo jest się z nimi dogadać odnośnie szczegółów
    Cytuj
  • izabela88 6 gru 2017, 18:54
    Wydaje mi się że to bardzo dobre rozwiązanie dla firm przymrużenie oka wiele mogą na tym skorzystać dzięki podatkowym rozwiązaniom
    Cytuj
Firma, biuro, reklama - dyskusje na forum