Favore.plForumFirma, biuro, reklama

Jak kształtować wizerunek firmy?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jak kształtować wizerunek firmy?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Firma, biuro, reklama 1 2 3 4 5 6 7 z 10  
  • KoKoszka 12 paź 2010, 12:55
    Witam wszystkich. Chciałabym prosić o radę osoby zajmujące się zagadnieniem kształtowania wizerunku firmy w sieci. Tzn przede wszystkim chodzi mi o internet, ale właściwie wszelkie informacje przydatne w tym zakresie mnie interesują. Będę wdzięczna za wszelkie przydatne rady, linki itp.
    Cytuj
  • Farrel 12 paź 2010, 14:23
    No cóż... temat rzekaprzymrużenie oka Przede wszystkim trzeba sobie uświadomić jaki powinien być obraz firmy - czyli do kogo chcemy trafić z naszą ofertą. Od tego zależy w jaką formę mamy ubrać treść. Jeśli chodzi o stronę www to trzeba pamiętać, by przekaz był adekwatny do treści, charakteru firmy. Bo nie prawdą jest, że im bardziej "wypasiona" strona tym lepsza. Ktoś kto sprzedaje np gry musi epatować bajerami, ale nie jest tak, że muszą być bajery, w niektórych branżach tego typu efekty będą nas wręcz dyskredytować, ośmieszać. Storna ma być przede wszystkim użyteczna. Trzeba dopasować wizerunek do odbiorcy.
    Cytuj
  • pimpek 12 paź 2010, 15:27
    To co się liczy to: wiarygodne, rzetelne informacje, interesujące dla klientów, a nie bajery. Co nie zmienia faktu, że stronka musi ładnie się prezentować od strony graficznej. Ale nie można pominąć nazwy, adresu firmy z telefonem i adresem. Przyda się też NIP, REGON, Nr rachunku bankowego. Do tego opis produktów, korzyści, promocji...Bardzo ważne jest też pozycjonowanie strony, bo większość wejść jest z wyszukiwarek.
    Cytuj
  • Gaik 12 paź 2010, 18:49
    Polecam Ci książeczkę (ma pięćdziesiąt parę stron) J. Altkorna pt. "Kształtowanie rynkowego wizerunku firmy". Książeczka cieniutka, ale uważam, że bardzo przydatnauśmiech
    Cytuj
  • Williams 12 paź 2010, 21:27
    Myślę, że aby stworzyć dobrą strone internetową nie można jej traktować jak wizytówki w sieci, ale raczej jako wirtualny oddział firmy. Czyli nie wystarczą suche informacje, musi być zachęcająca i wciągająca, przyjazna klientom. Dlatego kazdy detal jest ważny. Kolejną rzeczą jest rozpowszechnienie wizerunku w sieci. Od tego są portale branżowe, wyszukiwarki, katalogi... trzeba zbudowac sobie pozycję, to jest kluczowa sprawa. Ale trzeba pamiętać też o tym, że im wyższa pozycja w tym większe oczekiwania ze strony klientów...
    Cytuj
  • Grantorino 13 paź 2010, 1:03
    Wszystko racja, tyle że to nie wystarczy. Trzeba jeszcze budować PR firmy w internecie, fora, grupy dyskusyjne itp. I nie chodzi tu o bezpośrednią reklame, ale wpływanie na środowiska opiniotwórcze. Warto budować wśród społeczności internetowych własną grupe ludzi w określonym targecie, ludzi o zbieżnych zainteresowaniach i potrzebach.
    Ogólnie to sprawa jest złożona, żeby nie powiedzieć skomplikowanaprzymrużenie oka
    Cytuj
  • zsp 18 paź 2010, 16:51
    Temat jest tak szeroki, że aż trudno o jakieś konkretne rady. Na wizerunek firmy składa się wiele czynników. Można go budować przez odpowiednie formy płatnej reklamy, jak i zabiegi na różnego rodzaju forach dyskusyjnych i portalach społecznościowych. Wreszcie dobry wizerunek firmy to zadowoleni pracownicy. Myślę, że to jest punkt wyjścia do wszelkich kolejnych działań.
    Cytuj
  • UV-Druk 9 mar 2012, 11:46
    TEMAT RZEKA ale wójek google wie sporo na ten temat przymrużenie oka A tak serio najlepiej poszukaj jakiejś aktualnej książki w temacie, dużo możliwości kształtwoania wizerunku dają social media czyli facebook, NK, twitter czy polski blip itd..

    Cytuj
  • jimmka 22 mar 2012, 15:41
    Pierwsi zadowoleni klienci mają już spory wpływ na wizerunek firmy, bo jeśli jeden klient będzie miał pozytywną opinię o konkretnym przedsiębiorcy, przekaże ją swoim znajomym - więc nie tylko promocja w necie, ale i dbanie o dobre zdanie wśród klientów.
    Cytuj
  • nadia1500 4 lis 2012, 19:46
    Ja nie pakowałabym się w to sama ze względu na to, że to dość trudne i obszerne zadanie. To wydaje się takie proste, ale na prawdę trzeba znać wiele zasad i funkcjonować na wielu stronach internetowych, aby reklama była wiarygodna. Proponuję zlecić taką usługę profesjonalnej firmie. Ja na przykład zleciłam wykreowanie pozytywnego wizerunku mojego sklepu z ekologicznymi produktami Agencji Aweo, w zamian w internecie pojawiło się mnóstwo pozytywnych opinii na jego temat a liczba klientów wzrosła przymrużenie oka To bardzo skuteczny sposób reklamy.
    Cytuj
1 2 3 4 5 6 7 z 10  
Firma, biuro, reklama - dyskusje na forum