Favore.plForumFirma, biuro, reklama

Jak zintegrować pracowników?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jak zintegrować pracowników?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Firma, biuro, reklama 1 2 3 4 5 z 5  
  • Popeye 25 lip 2010, 1:20
    Witam,
    czy ktoś zechce podzielić się doświadczeniami w motywowaniu i integrowaniu małego zespołu pracowników? Szukam pomysłów na zorganizowanie jakiegoś eventu, który pozwoli nam się lepiej poznać (pracuję z nimi dopiero od miesiąca) i efektywniej pracować razem.
    Cytuj
  • Blueberry28 25 lip 2010, 8:27
    Zasadniczo to zależy na czym Ci najbardziej zależy. Jeżeli pracownicy mają się po prostu trochę poznac od prywatnej strony, wystarczy np wspólne grillowanie czy ognisko, jakieś atrakcje dodatkowe typu gry zespołowe i to wystarczy, takie wypady zbliżaja ludziuśmiech
    Jeśli chcesz osiągnć to aby zespół pracował efektywniej Przydadzą się odpowiednio dobrane ćwiczenia, warsztaty z rozwoju osobowości, komunikowania się i współpracy. Tego typu ćwiczenia oferują firmy zajmujące się komplekoswą organizacją takich wydarzeń.
    Cytuj
  • Gaik 25 lip 2010, 11:28
    Na pewno trzeba wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii, jak płeć, wiek pracowników i preferencje dotyczące spędzania wolnego czasu żeby naszkicować sobie jakąś wizję imprezy.
    Można zorganizować imprezę ze sportami ekstremalnymi dla dwudziestoparolatków, ale nie dla grupy, w której przeważają np dojrzałe kobiety - wtedy proponowałabym raczej jakieś spa i imprezę integracyjną wieczorną... chyba, że wiadomo, że lubią sie bawić w komandosówprzymrużenie oka
    Cytuj
  • pacjentka 25 lip 2010, 14:33
    U nas w firmie furorę zrobiła impreza wyjazdowa, do ktorej został przygotowany scenariusz, każdy uczestnik miał przypisaną rolę osoby, która ma konkretne zadania do wykonania, aby osiągnąć cel - rozwikłanie zagadki kryminalnej. Dobry scenariusz zagwarantował, że każdy sie zaangażował, ponieważ miał istotny wkład w prace zespołu. Ludzi dodatkowo mobilizował fakt, że mieli do pokonania przeszkody, pułapki, trudne zadania, ogólnie duża adrenalina, świetna zabawa i satysfakcja dla wszystkich!
    Dość powiedzieć, że domagali się więcejuśmiech
    Wg mnie podstawy dobrej imprezy integracyjnej to przygotowanie zadań, gier i metod dobranych do cech uczestników i wywołanie dużej ilości dobrych emocjiuśmiech
    Cytuj
  • birata 25 lip 2010, 15:30
    A u nas wystarczyło ognisko i napad zbójeckiuśmiech Była integracja, że ho howielki uśmiech
    Cytuj
  • WitoldEs 25 lip 2010, 19:02
    Ja bym nie przeceniał możliwości integracyjnych takich imprez, choć jestem jak najbardziej zauśmiech
    Ale skupialbym się raczej na codziennej pracy, budowaniu zespołu w trudnych i ważnych momentach dni powszednich. Wszelkie imprezy generują koszty, a ja jestem zwolennikiem zarządzania przez przykładuśmiech
    Cytuj
  • Popeye 25 lip 2010, 21:23
    Witold zgadzam się z Tobą, że nie można budować zespołu tylko podczas okazjonalnych wypadów, ale jakaś odskocznia od pracy też sie przydaje i z autopsji wiem, że to są na ogół bardzo dobrze wydane pieniądze, trzeba tylko je mądrze rozdysponować jeśli taka impreza ma spełnić swoją funkcję...
    Cytuj
  • Williams 25 lip 2010, 21:52
    Jeśli wyjazd ma na celu poprawienie efektywności zespołu, warto postawić na trening integracyjno-interpersonalny. Dobry program to po 8h, przez kilka dni. Prowadzi dwóch trenerów, najlepiej psychologów.
    W programie powinny znaleźć się ćwiczenia z komunikacji, pomagające pokazać siebie z osobistej strony, budujące zaufanie. Mają na celu lepsze poznanie siebie i tego, jak widzą nas inni.
    Taki trening, dobrze przeprowadzony, gwarantuje lepszą integrację w zespole, poznanie swoich ról i możliwości, choć bywa trudny dla niekótrych, z powodu konfrontacji z własnymi emocjami...

    Cytuj
  • Vagido 22 paź 2010, 14:40
    możesz zorganizować jakieś wyjście lub wyjazd organizacyjny przymrużenie oka jeśli nie do końca wiesz jak to powinno wyglądać, to możesz sobie zobaczyć tu - [url=http://wyjazdydlafirm.pl/index.php?pid=509]link[/url] - jest bardzo szeroki wybór, z ciekawymi pomysłami i rozwiązaniami, inspiruje przymrużenie oka
    Cytuj
  • samuraj 13 lis 2010, 14:54
    Vagido ma całkowitą rację - warto skorzystać z usług jakiejś profesjonalnej firmy, która przygotuje ciekawy wyjazd. W trakcie takiej eskapady można się świetnie zintegrować - wiem z doświadczenia. Zamiast więc suszyć sobie głowę pomysłem na integrację skorzystaj z którejś z proponowanych przez to biuro opcji i ciesz się poznawaniem współpracowników przymrużenie oka
    Cytuj
1 2 3 4 5 z 5  
Firma, biuro, reklama - dyskusje na forum