Favore.plForumFirma, biuro, reklama

Kto musi mieć kasę fiskalną?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Kto musi mieć kasę fiskalną?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Firma, biuro, reklama 1 2 z 2  
  • Tomatofan 25 lip 2010, 20:10
    Prowadzę działalność od kilku miesięcy, nie wiem czy musze już kupić kasę fiskalną czy to od jakiegoś pułapu przychodów jest konieczne? Jeśli ktoś z użytkowników forum się orientuje to będę wdzięczny za pomoc.
    Cytuj
  • 77henry 25 lip 2010, 23:09
    Witam. Jeśli w pierwszym roku przekroczysz 20 000 zł obrotu, musisz zainstalować kasę. W drugim roku jest to 40 000 zł.
    Cytuj
  • Tomatofan 25 lip 2010, 23:33
    Czyli jeżeli nie załapałem się z przychodem w pierwszym roku, to w kolejnym zwiększa mi się ten próg tak?
    Cytuj
  • 77henry 26 lip 2010, 1:44
    No tak, w kolejnych latach masz wyższy próg.
    Cytuj
  • Cloudy 26 lip 2010, 8:56
    A czy ktoś może podpowiedzieć mi czy prowadząc działalność agroturystyczną mam obowiązek założyć kasę czy wystarczą faktury?
    Cytuj
  • Barbra67 26 lip 2010, 9:42
    Pod tym linkiem:
    http://blog.ifirma.pl/2009/04/obowiazek-posiadania-kasy-fiskalnej/
    znajdziesz listę usług zwolnionych z ewidencjonowania na kasie fiskalnej. Zdaje się, że jest tam wymieniony ten rodzaj działalnościuśmiech
    Cytuj
  • panka 3 sty 2013, 9:43
    w obecnych czasach chyba wszyscy powinni mieć kasę i od wszystkich powinniśmy już żądać paragonów. Dla tych, którzy nie zaopatrzyli się dotychcach w kasę/drukarkę fiskalną polecam profesjonalne centrum sprzedaży link CentrumKasiarzy. W swojej ofercie mają bardzo szeroką gamę produktów, chętnie służą radą a punkty sprzedaży zlokalizowane są na terenie całego kraju
    Cytuj
  • marekbator 3 sty 2013, 10:25
    jak wspomniano powyzej, progi sie zwiekszaja. Potem taki link pit 36 druk bierzesz i masz orzech do zgryzienia jesli w 1 roku kalendarzowym przekraczasz oba progi. To dopiero wyzwanie dla rozliczajacego swoje zeznanie podatkowe ;]
    Cytuj
  • Marta30S 29 sty 2013, 17:20
    Jak się wybiera formę rozliczania się przez ryczałt, a nie VAT to nie trzeba miec kasy,
    tak w każdym razie słyszałam...
    A jak juz mus to faktycznie wyżej wspomniane centrum kasiarzy ma cenowo calkiem przyzwoite drukarki fiskalne.
    Cytuj
  • zylek 6 lut 2013, 11:46
    W tym roku limit to 20 tysięcy. Tutaj masz więcej informacji - http://www.biznes-firma.pl/
    Cytuj
1 2 z 2  
Firma, biuro, reklama - dyskusje na forum