Favore.plForumFirma, biuro, reklama

Na czym można oszczędzić prowadząc firmę?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGIDodaj zlecenie

Na czym można oszczędzić prowadząc firmę?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Firma, biuro, reklama 1 2 3 4 5 6 7 z 20  
 • 77henry 25 lip 2010, 23:13
  Witam wszystkich przedsiębiorcówuśmiech Jako początkujący chciałbym zapytać bardziej doświadczonych o realne koszty prowadzenia firmy, a dokładnie na czym nie warto oszczędzać, a co pozwoli obniżyć koszty prowadzenia firmy. Z góry dziękuję za porady.
  Cytuj
 • Filiposlaw 28 lip 2010, 21:22
  Z oszczędzaniem jak zwykle gorzejprzymrużenie oka ale wbrew pozorom każdy kto płaci w firmie za prąd, usługi telekomunikacyjne, paliwo może zoptymalizować związane z tym koszty, a zaoszczędzone środki zainwestować w to, co przyciągnie klientów czyli reklama, reklama (i tu też, a nawet przede wszystkim trzeba inwestować z głową) i jeszcze raz reklama, porządnie prowadzona księgowość...
  Cytuj
 • ksiegowa 30 lip 2010, 9:44
  Tak jak wcześniej wspomniał ktoś, nie możesz oszczędzać na księgowej, jeżeli jest dobra szybko "wyłapie" , gdzie można zaoszczędzić. Same oszczędności można wprowadzać w momencie kiedy już prowadzisz działalność i ponosisz koszty. Np. zatrudnienie pracownika na umowę o pracę - masz koszt wraz z narzutami na wynagrodzenie, ale zatrudnienie na umowę zlecenie studenta - masz już niższe koszty utrzymania. Podsumowując: trzeba przeprowadzić analizę kosztów aby mieć obraz na czym można zaoszczędzić. Jeżeli sam prowadzisz księgowość musisz to zrobić sam, jeżeli masz księgową ona powinna zrobić analizę.
  Pozdrawiam
  Agnieszka
  Cytuj
 • Farrel 30 lip 2010, 11:34
  Zastanów się nad usługami telekomunikacyjnymi. Warto poszukać korzystnej finansowo oferty np łączącej różne usługi telekomunikacyjne, dołóż do tego promocje dla firm i już ładnych parę złotych zaoszczędzisz.
  Cytuj
 • marek_kk 30 lip 2010, 13:49
  Sądzę, że mały przedsiębiorca może spokojnie uciąć koszty na prowadzenie księgowości przez biuro. Dostępne są programy do rozliczania tego, tak samo jak do fakturowania czy zarządzania kontaktów z klientem. Na początku działalności to nie są jeszcze jakieś strasznie skomplikowane kwestie, powiedzmy sobie szczerze.

  Cytuj
 • Blueberry28 30 lip 2010, 17:11
  Jesteś pewien, że początkującego przedsiębiorcę stać na oszczędzanie na księgowości? przebiegły
  Nie wiem czy to się opłaca.
  Cytuj
 • Barbra67 30 lip 2010, 18:13
  Mam niezły ubaw jak ktoś twierdzi, że program komputerowy (czy nawet dwauśmiech ) wystarczy mu za całą księgowośćuśmiech
  Może program do fakturowania, to owszem albo program księgowy do drukowania przelewów i deklaracji, ale księgowość to nie tylko wklepywanie danych z faktur drodzy państwo.
  Przede wszystkim fachowiec potrafi umiejętnie kwalifikować koszty i przychody, orzec co jest zgodne z prawem a co nie, uniknąć błędów i pomyłek, które mogą słono kosztować kogoś, kto nie posiada wiedzy merytorycznej, a wydaje mu się, że zrobi to wszystko ot tak, mimochodem.

  Cytuj
 • latynowska8 30 lip 2010, 19:58
  Zgadzam się z przedmowczyniąuśmiech I dodam jeszcze od siebie, że najwięcej płaca ci, co tak oszczędzali na początku, a potem szukają kogoś kto wyprowadzi księgowość na prostąuśmiech
  Moja znajoma księgowa zawsze się cieszy jak słyszy, że ktoś zakłada firmę i "radzi sobie" z prowadzeniem księgowości, bo mówi, że na takich klientach zarabia się najlepiejprzymrużenie oka
  Cytuj
 • Kandydat 30 lip 2010, 22:33
  Nie warto oszczędzać na sprzęcie. Już się o tym parokrotnie przekonałem, że lepiej zainwestować w porządny sprzęt i cieszyć się nim przez kilka lat niż co roku ponosić koszty napraawy.
  Cytuj
 • Farrel 31 lip 2010, 1:01
  Jak dobrze poszukać to takich miejsc gdzie można przyciąć koszty jest naprawdę wiele. Na sprzęcie nie warto oszczędzać, ale na materiałach eksploatacyjnych tak. Dużo oszczędzam np używając zamiennych tonerów do drukarek.
  Inne przyklady: auto na gaz, zamiast na benzynę, rozmowy telefoniczne, przynajmniej te z biura, można zastąpić komunikatorem itp.
  Cytuj
1 2 3 4 5 6 7 z 20  
Firma, biuro, reklama - dyskusje na forum