Favore.plForumFirma, biuro, reklama

Na czym można oszczędzić prowadząc firmę?, strona 16

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Na czym można oszczędzić prowadząc firmę?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Mirka85 18 wrz 2015, 21:08
    Ja np obniżyłam wydatki w firmie instalując pracownikom aplikację ExtraVoip do wykonywania połaczeń do klientów. Głównie zależało mi na tanich połączeniach międzynarodowych i wybór tego progamu okazał sie strzałem w dziesiątkę. Wcześniej korzystaliśmy z telefonu stacjonarnego ale rachunki były ogromne. Polecam bo to duża oszczędnośc dla firmy.
    Cytuj
  • Meggi85 23 wrz 2015, 18:41
    MartynKa79 napisał:Teoretycznie. Jeśli masz małą firmę, a w niej mały przerób prac księgowych, to tak naprawdę trzymanie na etacie księgowej jest jednak zbędnym kosztem, bo czy ma pracę czy nie - etat, zus płacić musisz. Dużo korzystniej wychodzi księgowa zdalna np. we wspomnianym Tax Care, gdzie rozliczasz się tylko i wyłącznie z faktycznie wykonanej pracy. No... jak by nie liczyć wychodzi taniej. I wychodzi na dobre firmie. uśmiech
    Czytałam, żę co jakiś czas (chyba kwartalnie) księgowe w Tax Care robia też takie analizy które jeszcze pomagaja ograniczyć koszta.
    Cytuj
  • lunatyczka 24 wrz 2015, 18:06
    Chyba nie warto oszczędzac na monitoringu bo to pozorna oszczędność- jak mieć to najlepszy i nowoczesny uśmiech Tym bardziej że sa sklepy w sieci w których można w bardzo atrakcyjnych cenach kupić np kamery. Przeciez bezpieczenstwo jest najważniejsze
    Cytuj
  • aserehe 24 wrz 2015, 21:51
    Może na artykułach biurowych można je kupić w atrakcyjnych cenach np. w sklepie online Fairbee, lepiej robić większe zamówienia na dłuższy czas niż mniejsze a często, dzięki temu możemy ubiegać się o atrakcyjne rabaty uśmiech
    Cytuj
  • MartynKa79 25 wrz 2015, 22:49
    @Meggi, pewnie masz na myśli optymalizację podatkową?
    Cytuj
  • zott 30 wrz 2015, 1:47
    Zastanawiam się czy warto inwestować w maszyny do pakowania, szczególnie gdy zamówienia nie są duże, przynajmniej na razie. Jak myślicie? z drugiej strony, może wtedy nie musiałby zatrudniać dodatkowego pracownika.
    Cytuj
  • snowwhite 30 wrz 2015, 23:16     (ostatnio zmieniony przez autora 24 lis 2016, 12:39, w całości zmieniany 2 razy)
    Na pewno nie warto oszczędzać na niezbędnych programach. Warto zainwestować w dobry system CRM, który pomoże nam w zarządzaniu relacji z klientami. Skutecznie wdrożony system CRM wspiera procesy związane z pozyskiwaniem nowych, a później utrzymywaniem stałych klientów. Zaletą jest to, że system może zostać bardzo sprawnie uruchomiony. Wiele ciekawych informacji znalazłam na stronie producenta http://www.chromecrm.com/crm/
    Cytuj
  • luna634 4 paź 2015, 17:41     (ostatnio zmieniony przez autora 5 paź 2015, 20:46, w całości zmieniany 1 raz)
    Myślę że sporo mozna zaoszczędzić na drukowaniu materiałów reklamowych. Wystarczy zlecić to drukarni internetowej . Słyszałam że drukarnia Web-To-print.pl jest dobra i ma mnóstwo pozytywnych opinii, sama chcę im zlecić druk ulotek. Na pewno jest taniej niż w normalnej drukarni
    Cytuj
  • Meggi85 14 paź 2015, 18:23
    Korzystam z tej drukarni i przyznam że faktycznie cenowo całkiem nieźle stoją. Co do wiekszych oszczedności to nadal uważam że są rzeczy na ktorych mozna oszczedzac i takie na których nie warto oszczedziac. Moim zdaniem opcja jest taka np z ksiegowoscia gdzie te 200zł warto wydac za swoj komfort psychoczny. Ja mam ksiegowość jak już pisałam w Tax Care i własnie tyle miesiecznie mnie to kosztuje.
    Cytuj
  • Unit 20 paź 2015, 14:47
    snowwhite napisał:Na pewno nie warto oszczędzać na niezbędnych programach. Warto zainwestować w dobry system CRM, który pomoże nam w zarządzaniu relacji z klientami. Skutecznie wdrożony system CRM wspiera procesy związane z pozyskiwaniem nowych, a później utrzymywaniem stałych klientów. Zaletą jest to, że system może zostać bardzo sprawnie uruchomiony.
    Pytanie jaki program CRM jest potrzebny, bo przeważnie robi się je na zamówienie. Rzadko kupuje ktoś gotowy szablon, bo potem są funkcję, których nie potrzebuje, a te na których mu zależy są niedostępne. Jeśli chodzi o rozwiązania to możesz się kierować stroną http://www.connecto.pl/rozwiazania oni od kilku lat działają na rynku to pewnie pomogą.
    Cytuj
Firma, biuro, reklama - dyskusje na forum