Favore.plForumFirma, biuro, reklama

Prywatne auto w firmie

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Prywatne auto w firmie

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Firma, biuro, reklama 1 2 z 2  
  • marek_kk 11 wrz 2010, 16:47
    Interesuje mnie opcja wciągnięcia prywatnego samochodu na potrzeby firmy. Czy ktoś się orientuje jak to wygląda, czy muszę składac jakieś dokumenty w urzędach, jak się odlicza vat z paliwa, całą fakturę - czy musze jakos ewidencjonowac przejechane kilometry?

    Cytuj
  • 77henry 11 wrz 2010, 19:02
    Musisz kupić książeczkę do ewidencji przebiegu i eksploatacji pojazdu, w niej jest tabelka gdzie wpisujesz godziny, daty, cel jazdy, ilośc km, stawkę przeliczeniową. Po drugiej stronie wpisujesz faktury za paliwo, naprawy, ubezpieczenia, opłaty za autostrady, promy itp. Na koniec miesiąca robisz zestawienie i mniejszą kwotę dokładasz do kosztów uzyskania przychodu.
    Cytuj
  • Gaik 11 wrz 2010, 22:20
    No chyba że chodzi o auto ciężarowe, to musi mieć homologację na taki właśnie użytek...
    Cytuj
  • Mizantrop 11 wrz 2010, 23:47
    Czyli samochód zakupiony przed założeniem DG mogę wpisac na stan firmy jako środek trwały? Ale jak auto jest kupione rok temu i jego wartość jest inna niż na umowie kupna to jak mam je wycenić?

    Cytuj
  • 77henry 12 wrz 2010, 0:09
    Wyceniasz go sam (np na podstawie katalogu z US) i taką kwote wpisujesz jako wartość ŚT
    Cytuj
  • Apoliner 12 wrz 2010, 6:10
    Tylko jak będziesz chciał go sprzedać będziesz musiał zapłacić podatek wg skali, np. 19% jego wartości.
    Cytuj
  • Kandydat 12 wrz 2010, 7:18
    Czyli jak w tym momencie wycenię auto na 20tys a sprzedam za jakiś czas za powiedzmy 10tys to zapłacę 19% od tych 10tys?
    A czy można go sprzedać zanim się zamortyzuje? Jak częsciowa amortyzacja wpływa na ten podatek? a przy całkowitej amortyzacji doliczam tylko koszty eksploatacji?

    Cytuj
  • 77henry 12 wrz 2010, 10:06
    Przy sprzedaży resztę amortyzacji wrzucisz w koszty i od tej kwoty zapłacisz podatek.

    Cytuj
  • Bandito 12 wrz 2010, 11:23
    A mam pytanie jak sporządzić dokumenty przekazania auta na firmę?

    Cytuj
  • Gaik 12 wrz 2010, 15:15
    Musisz założyć kartę ŚT.
    Cytuj
1 2 z 2  
Firma, biuro, reklama - dyskusje na forum