Favore.plForumFirma, biuro, reklama

Własne biuro czy wspólne biuro (coworking)

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Własne biuro czy wspólne biuro (coworking)

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Firma, biuro, reklama 1 2 3 4 z 4  
  • fkbiuro 18 sie 2011, 10:56
    Z roku na rok przybywa freelancerów czyli wolnych strzelców. Wiele firm poszukuje oszczędności kosztowych redukując zatrudnienie i zmniejszając powierzchnie biurowe. Do profesji szczególnie popularnych wśród wolnych strzelców należą: agenci ubezpieczeniowi, architekci, przedstawiciele handlowi, przedsiębiorcy budowlani, lekarze, tłumacze, agenci nieruchomości, notariusze, doradcy, programiści, graficy i inni. Taki model pracy wybiera wielu. Sami zarządzają swoim czasem, ale tak czy inaczej muszą pracować.

    Powstaje pytanie, gdzie znaleźć cichy kont do pracy w atmosferze sprzyjającej pracy twórczej. Można pracować w domu, kawiarni, restauracji hotelowej lub kafejce internetowej. W tych miejscach nie ma ciszy i spokoju, a internet działa zbyt wolno. Często też obsługa kawiarni lub restauracji patrzą nieprzychylnie na klientów blokujących przez wiele godzin jedno miejsce. Innym rozwiązaniem jest wynajęcie biura, co wiąże się z koniecznością zakupu urządzeń biurowych, opłaceniem kaucji, comiesięcznym czynszem bez względu na czas jaki w biurze spędzamy. Po pewnym czasie zaczyna doskwierać nam samotność.

    Alternatywą jest Wspólne Biuro zwane przestrzenią coworkingową. Miejsce taki zapewnia ciszę, spokój, a osoby tu przebywające tworzą atmosferę sprzyjającą pracy twórczej. Łącza internetowe gwarantują szybki dostęp do niezbędnych informacji. Można również upajać się wonią kawy, która tak jak i herbata oraz woda mineralna dostępna jest bez ograniczeń. Podczas przerwy w pracy jest okazja porozmawiać z sąsiadami. Często mając problem, nad którym ślęczymy od dawna można go skonsultować z kolegą obok.

    Osoby pracujące we Wspólnym Biurze nie muszą szukać ksero, skanu czy drukarki. Wszystko jest na miejscu.
    Jeśli potrzebne jest miejsce na spotkanie z klientem wystarczy zaprosić go do Sali spotkań, która również jest do dyspozycji coworkerów.

    Praca w biurze zapewnia komfort oddzielenia życia zawodowego od życia prywatnego. Sprzyja nawiązywaniu nowych znajomości.

    Co Państwo myślą o tego typu miejscach, których powstaje coraz więcej. Jedno z nich mieści się w Poznaniu.
    Cytuj
  • Firma24 18 sie 2011, 14:22
    Takie rozwiązanie jest dobre na start kiedy należy a nawet trzeba ciąć koszty gdzie się da.
    Później jak firma wypali, to raczej trzeba szukać własnego biura. Wiadomo konkurencja, poufność itd.
    Cytuj
  • Bambuss 6 lis 2011, 17:46
    Wiesz zawsze możesz spróbować zainwestować w outsourcing. Znam jedną firmę, to jest agencja merchandisingowa -outsourcingowa IQFM Ackermann. Rekomendacje mają świetne. Powinni Ci pomóc.
    Cytuj
  • malysz2012 19 lip 2012, 23:04
    Zdecydowanie polecam biuro coworkingowe

    Co - working to faktycznie fajna sprawa - ja właśnie pochodze z Poznania i znalazłem właśnie takie miejsca pracy.
    Poza coworkingiem interesowało mnie możliwość wynajęcia sali do spotkań / szkoleń oraz adres do rejestracji mojej firmy.
    Taką właśnie ofertę zaoferowała mi równiez nowa firma w Poznaniu - czyli w samym centrum. Pomogli mi założyć spółkę - mnóstwo formalności i bieganiny mnie ominęło uff , zarejestrowali moja firmę pod ich adresem - ta opcja tez mi sie podoba bo korespondencja firmowa nie przychodzi mi do domu tylko własnie do firmy.
    Cenowo wypadają bardzo interesująco na tle konkurencji i oferują kompleksową obsługę biurową np :

    Wspomniany Co-working - wynajmuję u nich 3 dni w tygodniu - płacę tylko tyle ile potrzebuje , kolejna super sprawa to gabinet "szefa" czyli wynajmujesz sobie pokój wyłącznie do twojej dyspozycji - ostatnio przeprowadzałem w nim rozmowy kwalifikacyjne do mojej firmy.

    Pani w sekretariacie prowadzi mój kalendarz spotkań/ terminów informuje mnie o ważnych terminach / odbiera korespondencje - wszystko tak jak bym miał swój własny sekretariat z tą różnica, że w znacznym stopniu ograniczam swoje koszty a właśnie o to w tym chodzi
    Cytuj
  • loliloopy 24 lip 2012, 9:18
    Nic nie wspomniałeś o opłatach, to dosyć szeroka oferta.
    Cytuj
  • przeglady-bud 3 wrz 2012, 19:28
    Najlepiej własne, zwłaszcza, że teraz w dobie kryzysu lokale szczecin wynajmowane są stosunkowo niedrogo.
    Cytuj
  • Kajakarz 8 paź 2012, 20:42
    Sama idea coworkingu wg mnie jest bardzo dobra
    Cytuj
  • moleword 9 paź 2012, 11:08
    Lepiej wspólne, ponieważ Twoje koszty związane z prowadzeniem takiego biura znacznie się obniżą.

    Cytuj
  • wsx4321 12 paź 2012, 10:36
    Wspólne biuro jest tańsze w utrzymaniu no i w wyposażeniu krzesła, stoły, itp. bo wszystkie koszty dzielicie na dwóch.
    Cytuj
  • kominek4 16 paź 2012, 21:16
    ostatnimi czasy sporo moich znajomych zaczęło pracować na własny rachunek i na co najbardziej narzekali? Na to, że prowadząc swój własny biznes źle pracuje im się w domu, bo mówiąc kolokwialnie wariują. Dla własnego dobra lepiej jednak jest gdzieś wyjść. A co do pracowania w restauracjach czy kawiarniach może i jest to jakieś wyjście ale ja się nigdy skupić za bardzo nie mogę. Ja muszę mieć takie miejsce, które sprzyja pracy, tego typu biura są na pewno bardzo dobrym rozwiązaniem dla naszej firmy. Co do kosztów to różnie bywa sporo zależy od tego, gdzie i jaka powierzchnia. Ale mimo wszystko warto inwestować szukać. Nie wiem czy słyszeliście o Małopolskim Parku Technologii Informatycznej? Miejsce takie skupiające przedsiębiorców, można liczyć na dostęp do nowych innowacyjnych rozwiązań i o ile dobrze pamiętam to cenowo też można liczyć na bonusy. Zdecydowanie warto szukać wynajmować biura dla naszej firmy.
    Cytuj
1 2 3 4 z 4  
Firma, biuro, reklama - dyskusje na forum