Favore.plForumFirma, biuro, reklama

Wziąć pożyczkę na firmę czy nie?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Wziąć pożyczkę na firmę czy nie?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Firma, biuro, reklama 1 2 z 2  
  • erixon 8 cze 2016, 10:17
    Witam, zastanawiam się od jakiegoś czasu nad pożyczką społecznościową. Mam dobrze prosperującą firmę, ale przydałby się remont i wymiana sprzętów, które - nie ukrywam - są dość drogie. Mimo oszczędności nie jestem w stanie jednorazowo wyłożyć tak dużej kwoty na ich zakup, dlatego pomyślałem, że taka pożyczka byłaby idealna. Pozwoliłaby mi nabyć potrzebne urządzenia, natomiast potem na spokojnie bym spłacał swoje zadłużenie. Wstępnie to przekalkulowałem, wiem że stać mnie na taki krok i że mi się to opłaci. Pomyślałem też o tym, że inwestorom mógłbym zaoferować jakieś atrakcyjne rabaty lub gratisowe usługi. Co Wy o tym myślicie? Dobry pomysł czy nie?
    Cytuj
  • jarzebina 13 lip 2016, 20:39
    Moim zdaniem pożyczki pozabankowe niekoniecznie są dobrym pomysłem. Rozumiem, że jest tam jakaś umowa, ale jednak wolę takie rzeczy załatwiać z bankiem, a nie z jakimiś inwestorami. Zwłaszcza, że niektóre kredyty wcale jakieś drogie nie są. W Idea Banku masz na przykład kredyt Fair, do 50 tys, oprocentowanie tylko 4,99%, to bardzo dobra oferta.
    Cytuj
  • klimt123 21 lip 2016, 0:49
    Moim zdaniem warto skorzystać z takiej pożyczki, jeżeli będzie ona realnie tańsza dla firmy niż kredyt. Po tej stronie, to Ty będziesz tą słabszą stroną, bo taka pożyczka dla inwestorów może okazać się nie do odzyskania. Jeżeli jednak masz takie bonusy lub usługi, które Ciebie będą kosztowały mniej, a różnica pomiędzy ich wartością rynkową a Twoim kosztem jest na tyle duża, żeby to się opłacało - pewnie. Weź jednak pod uwagę, że dużo łatwiej może okazać się dostać kredyt w banku - do tego bierzesz pieniądze od pewnej instytucji finansowej - porównaj sobie warunki np. z [url=https://www.mbank.pl/msp-korporacje/finansowanie/kredyty-na-biezaca-dzialalnosc/]https://www.mbank.pl/msp-korporacje/finansowanie/kredyty-na-biezaca-dzialalnosc/[/url] - generalnie teraz jest dobry czas na takie rzeczy a gorszy na oszczędzanie. Weź pod uwagę też, że bank nie będzie miał humorów, a z pożyczkodawcą nie musi być tak łatwo!
    Cytuj
  • ZoHaHa 25 lis 2016, 22:11
    Zgadzam się, pożyczki pozabankowe, społecznościowe to ryzyko. Lepszym rozwiązaniem na pewno będzie kredyt w banku, zwłaszcza, że to nie zawsze jast jakaś "droga impreza". Jak widać już za niecałe 5% można mieć niezły kredyt, a decyzja z tego, co wiem jest w Idea Banku w kilkanaście minut, to od razu wiadomo na czym się stoi.
    Cytuj
  • AngelikaSwie 8 gru 2016, 6:57     (ostatnio zmieniony przez autora 4 sty 2017, 9:28, w całości zmieniany 1 raz)
    Niekoniecznie jest tak jak piszecie. W wielu przypadkach takie pożyczki pozabankowe nie są niczym złym. Trzeba jednak wziąć pod uwagę wiele czynników. Po pierwsze to jakie warunki ma naprawdę dana firma. Po drugie to czy będziemy w stanie taką pożyczkę spłacić. Musimy być tutaj na 100% pewni,ze będziemy mogli sobie z tym poradzić....

    Pozabankowe pożyczki ratalne w wielu przypadkach nie mają wcale dużo gorszej oferty niż pożyczki bankowe. Nie wymagana jest do nich również aż taka duża zdolność kredytowa.
    Na [url]http://biznes.interia.pl/finanse-osobiste/news/pozabankowe-pozyczki-ratalne-czy-warto,2406427,4141[/url] masz artykuł w którym można znaleźć trochę więcej informacji na ten temat.
    Cytuj
  • stacy77 15 gru 2016, 19:34
    Ja nie polecam. Lepiej startować ze swoimi pieniędzmi.
    Cytuj
  • leva99 12 sty 2017, 19:01
    Tego typu rzeczy warto zlecić profesjonalistom... Oni się na tym zdecydowanie najlepiej znają uśmiech
    Cytuj
  • miasmatique 9 lut 2017, 12:41
    E tam takie gadanie, że pożyczki prywatne niepewne i złe. Głupoty piszecie. A piszą pewnie ci, z którzy z takimi pożyczkami w życiu nie mieli do czynienia. Nie taki diabeł straszny jak go malują. W tej sytuacji w ogóle nie straszny. Dobry inwestor jest wstanie zaoferować więcej niż bank, na dogodniejszych warunkach i nie rozumiem określenia "humorzasty". Tu nie ma miejsca na humory. Ustala się procent, ustala się daty spłacania poszczególnych rat i tyle. Wszystko jest jasne i oczywiste, nie ma żadnych ukrytych kosztów, ani zapisków małym druczkiem. Erixon, nie wiem czy nadal szukasz, bo minęło już trochę czasu, a wątek odkopałem dopiero teraz... W każdym razie jeśli sprawa nadal jest aktualna to polecam Ci zapoznanie się z CapitalClub. Tam znajdziesz inwestorów, którzy wspierają firmy. I może się okazać, że zaoferują Ci lepszą ofertę niż bank. I Wioll_1991 ma rację - pożyczki społecznościowe i prywatne nie są złym produktem, należy po prostu mądrze z nich korzystać. I to się tyczy każdej usługi finansowej.
    Cytuj
  • Loxon 16 lut 2017, 13:12
    Moim zdaniem nie warto się zadłużać...
    Cytuj
  • Backer 21 mar 2017, 13:21
    Według mnie taka pożyczka to całkiem niezłe rozwiązanie, szczególnie jeśli nie mamy własnej gotówki. W tym celu poleciłbym kredyt gotówkowy, a by sprawdzić dostępne oferty warto skorzystać z porównywarki kredytowej Total Money. Tutaj http://www.totalmoney.pl/kredyty_gotowkowe będziesz mógł sprawdzić dostępne oferty i wybrać spośród nich taką, która spełni w całości Twoje oczekiwania. Myślę że warto spróbować
    Cytuj
1 2 z 2  
Firma, biuro, reklama - dyskusje na forum