Favore.plForumKomputery, Internet, telefony

Jaka kamerka video do Skype

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jaka kamerka video do Skype

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Metadane 16 kwi 2011, 10:38
    Mam kamerkę w laptopie, ale po jakimś czasie rozmów przez Skype obraz robi się niewyraźny. Wiem, że te kamerki w komputerach przenośnych to taki pic na wodę i do niczego one się nie nadają. Chciałbym kupić kamerkę ale już taką co to potrafi przesyłać obraz HD. Jakie są do tego dobre?
    Cytuj
  • 4Alien 16 kwi 2011, 12:23
    Do przesyłu obrazu HD (a raczej coś koło tego) potrzebne jest szybkie łącze i procek z dwoma rdzeniami. Inaczej nic z tego nie będzie.
    Cytuj
  • Celeronek64 16 kwi 2011, 16:01
    Skype robi się coraz bardziej zasobnożerny podobnie jak GG, które potrafi pociągnąć 300 MB ramu - więcej niż antywirus !!!.
    Cytuj
  • gizmodo 16 kwi 2011, 18:56
    Może taka kamerka za 50 zł
    KAMERA INTERNETOWA I-BOX VS-1B PRO TRUE 1,3Mpx

    Maks. rozdzielczość: 4608x3456
    Kompresja Video: 1280x1024 do 30fps (VGA)
    Kąt widzenia: 360 Stopni

    możliwa interpolacja do 16Mpx
    Ruchoma główka pozwala na 360 stopniowy kąt widzenia. Ma wbudowany mikrofon. No za 50 zl to się opłaca i jakość jest bardzo dobra.
    Cytuj
  • Buyer 16 kwi 2011, 20:57
    Ja trzy lata temu kupiłem Creative i po przesiadce na Windows 7 musiałem ją wyrzucić, bo system mi jej nie rozpoznawał, a producent nie wspiera już tego urządzenia - znaczy brak sterowników.
    Też by mi się przydała kamerka nowa i podłączam się do tematu.
    Cytuj
  • AMD64 17 kwi 2011, 0:13
    Najważniejszym parametrem jest rozdzielczość matrycy. Kamery 0,3 Mpix rejestrują obraz o maksymalnej rozdzielczości 640x480 pikseli, urządzenia z przetwornikiem 1,3 Mpix - 1280x1024 piksele.
    Nie opłaca się wydawać na kamerki więcej niż 100 zł. To po prostu strata pieniędzy.
    Jeśli zależy nam głównie na wygodzie, lepiej wybrać model ze zintegrowanym mikrofonem. Nie zawsze jest to dobre rozwiązanie, ale softwerowo możemy wyłączyć dźwięk kamerki i kupić mikrofon.
    Cytuj
  • Kompik22 17 kwi 2011, 7:19
    Ostatnio KomputerŚwiat dokonał testu 10 kamerek internetowych do 60 zł.
    Tu jest zestawienie w pdf [url=http://www.komputerswiat.pl/media/2011/37/1717548/tabela-test-kamery-internetowe-komputerswiat-2011.pdf]link[/url]

    Najlepiej wypadł Creative Live Cam Chat IM a najgorzej Sweex WC003V.
    Dobrze wypadła kamerka Media-Tech PIXER MT401 w kategorii cena/jakość.
    Cytuj
  • WEBowy 17 kwi 2011, 8:17
    Do rozmów wideo w HD (Ready HD) polecam Creative Live Socialize HD oraz programik do optymalizacji przesyłu obrazu
    Force Skype HQ/HD Webcam Video
    http://www.nodewave.com/software/ForceSkypeHQVideo.html

    Program jest kompatybilny
    Windows 7, Windows Vista, Windows XP. (32 and 64bits)
    Skype 3.6, 3.8, 4.0, 4.1

    Wysyłany obraz na pewno się poprawi, jeśli mamy przepustowe łącze.
    Cytuj
  • DDR 17 kwi 2011, 8:44
    Do rozmów HD 720 najlepiej stosować kamerki rekomendowane przez samego Skype.

    Na tą za ok 280 zł - te za 60 zł to sobie darujcie do rozmów HD

    FV TouchCam N1

    Kamera H.264 z certyfikatem Skype, idealna do prowadzenia wideokonferencji o jakości HD 720p (3X rozdzielczość DVD).
    Adaptacyjny koder H.264, zapewniający wyjątkowy przekaz sygnału wideo.
    Automatyczne ustawianie ostrości i szerokokątny obiektyw 78° 720p.
    Jednokierunkowe, dualne mikrofony z zastosowaniem technologii tworzenia wiązek dźwiękowych, zapewniające doskonałą jakość dźwięku.
    Obsługa sterownika UVC (klasa USB wideo).
    Złącze USB 2.0 o wysokiej szybkości i standard Plug & Play.


    Kamera wymaga:
    Szerokopasmowe łącze internetowe. Wymagana prędkość przesyłania danych 1.2Mbps, zapewniająca przekaz obrazu w jakości HD 720p.
    Microsoft Windows XP (SP3),Vista lub 7.
    Cytuj
  • OpenUser 17 kwi 2011, 11:43
    A po co komu kamerka HD w Polsce? Skype podaje, że minimalna prędkość uploadu to 1 Mbit/s, a które łącza mają taki transfer. Nawet Neo 6 Mega nie ma, więc o obrazie HD możemy zapomnieć.
    Cytuj
1 2 z 2  
Komputery, Internet, telefony - dyskusje na forum