Favore.plForumKomputery, Internet, telefony

Jakiego antywirusa polecacie

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jakiego antywirusa polecacie

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Komputery, Internet, telefony 1 2 3 4 5 6 7 z 11  
  • Kompik22 9 kwi 2011, 8:48
    Za niedługo kończy mi się licencja na Kaspersky IS. Niby dobry, ale trochę muli system. Od wersji 9 jest coraz gorszy. Na dodatek muli mi system, co jest odczuwalne zwłaszcza podczas startu systemu. Później jest dobrze.
    Chciałbym jednak spróbować coś nowego tylko co? Raczej chodzi mi o pakiet internet security niż tylko sam antywir.
    Cytuj
  • AMD64 9 kwi 2011, 9:29
    Też zauważyłem, że od wersji 7 ten pakiet staje się coraz bardziej ociężały, a używałem różnych pakietów. Kaspersky potrafi się "zresetować" podczas pracy i nie wiadomo o co chodzi. Wyskakuje tylko prośba o wysłanie zdarzenia do laba, aby błąd wyeliminować w przyszłych wersjach.
    Obecnie na razie mam Nortona IS 20011 i jestem zadowolony. Podobno poprzednie wersje też muliły kompa, ale ta jest lekka i nie zabiera zasobów. Stawiałbym na Nortona.
    Cytuj
  • DDR 9 kwi 2011, 12:24
    Kaspersky ma jakby masę opcji i ustawień, a inne pakiety jakby świecą w tym względzie pustkami. Ja używam (w domu) darmowej Aviry i póki co zero problemów. Firewall mam od Comodo ale strasznie dużo komunikatów wyskakuje i zastanawiam się na pozostawieniem firewalla systemowego - tylko.
    Cytuj
  • DeepSpace 9 kwi 2011, 14:08
    Podobno pierwszy atak na komputer odbywa się w ciągu 30 sekund od jego podłączenia do sieci, więc jakieś środki bezpieczeństwa zawsze trzeba mieć. Najważniejszym składnikiem jest firewall bo to on decyduje o ruchu w sieci. Jak ktoś odwiedza różne "dziwne" strony to ochrona proaktywna powinna być zapewniona z kolei przez antywirusa.
    Kaspersky dobrze wypada w testach, czego nie można powiedzieć o wersjach beta. Te zawsze są jakieś pamięciożerne i słabo wykrywają zagrożenia. Ale Kaspersky ma zintegrowaną piaskownicę, co nie jest obecnie standardem. Chyba tylko Eset to jeszcze ma i koniec. A taki sandbox bardzo się przydaje. Zostałbym przy Kasperskim.
    Cytuj
  • Kompik22 9 kwi 2011, 17:43
    Może i ma piaskownicę ale na systemach 64 bit w ogóle ona jest do niczego. O ile w 32 bit środowiskach można do piaskownicy wrzucić program i uruchomić go w odizolowaniu od systemu o tyle w 64 bit windowsach możliwości piaskownicy są bardzo ograniczone. W zasadzie tylko do przeglądarki internetowej i na tym koniec i to chyba tylko domyślnej, a nie wybranej.
    Także sandox kasperskiego na Viście czy 7 64 bit ma bardzooooo ograniczone możliwości.
    Cytuj
  • Celeronek64 9 kwi 2011, 21:10
    Z darmowych to może być Avast 6. Teraz program wzbogacił się o sandbox i to w darmowej wersji. Skuteczny antywir, choć co niektórzy klakierzy chcą go za wszelką cenę zdeprymować. Nie jest to co prawda pakiet bezpieczeństwa, ale moim zdaniem powinien wystarczyć do rozsądnej pracy w sieci.
    Cytuj
  • InfernoO 9 kwi 2011, 22:27
    Jak czytam te testy to śmiać mi się chce. W jednych wychodzi na genialny produkt w innych zajmuje ostatnie miejsce. Wystarczy popatrzeć na te testy.

    Dobreprogramy.pl
    [url=http://www.dobreprogramy.pl/Test-darmowych-programow-antywirusowych-2011,Artykul,21381,1.html]link[/url]

    Oraz ten jakiś zagraniczny
    [url=http://www.matousec.com/projects/proactive-security-challenge/results.php]link[/url]

    Co prawda jeden dotyczy antywirów a drugi pakietów, ale daje to do myślenia. Gdata bardzo dobrze wypada w ochronie prewencyjnej, a w zestawieniu jest na końcu. Nawet Norton ledwo unosi się nad powierzchnią.
    Cytuj
  • MadTreXx 10 kwi 2011, 0:44
    Comodo jest bardzo dobry, choć jego interfejs pozostawia wiele do życzenia. Polonizacja jest jakby nie cała lub robiona na odwal się, ale generalnie nie jest źle. Nie wiem na jakiej zasadzie działają takie produkty - przecież ktoś to robi i aktualizuje a powietrzem nie żyje, ale to kawał dobre roboty.
    Cytuj
  • MSBulk 10 kwi 2011, 7:06
    Ja testowałem Gdata 2011 i powiem, że jestem bardzo miło zaskoczony. Mówi się, że to pakiet z dwoma skanerami to pewnie spowalnia system. A tu nic. Średnio pakiet bierze ok 30 mega pamięci, co jest wynikiem dobrym. Szybko się uruchamia i nie denerwuje użytkownika pop-umi. Jedno co można zarzucić to ilość opcji do ustawień. To jest wręcz ascetyczne podejście do sprawy. Może to i dobrze, bo człowiek nie traci czasu na ustawianie czegoś czego nie powinien się tykać.
    Cytuj
  • Korniszon 10 kwi 2011, 8:47
    I do tego doszło, że z sieci nie da się bezpiecznie korzystać. Ciekawe jakie systemy stosują w bankach, tam to dopiero musi być wypas.
    Cytuj
1 2 3 4 5 6 7 z 11  
Komputery, Internet, telefony - dyskusje na forum