Favore.plForumKomputery, Internet, telefony

Program do edycji i montażu video

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Program do edycji i montażu video

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Lamer 15 lis 2010, 11:48
    Chciałbym kupić jakiś program do edycji i montażu video. Widziałem przystępnie cenowo programy Ulead, Sony Vegas, Corel VideoStudio Pro X3. Ten ostatni wydaje się mieć dużo funkcji.

    Jaki mam kupić program pod Windows 7 64bit. Szukałem po forach, ale nic nie znalazłem konkretnego.
    Cytuj
  • Fotok 15 lis 2010, 12:57
    Jeśli nie masz doświadczenia proponowałbym Pinnacle Studio. na początek w sam raz wystarczy a i jest wersja pl. Najfajniejsza jest cena około 350 zł. Do prostego montażu można użyć Windows Movie Maker, z tym, że dla Windows 7 jest to Windows Live Movie Maker - możesz go bezpłatnie pobrać z witryny Windows Live Movie Maker w sieci Web i zainstalować (http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=159811)
    Cytuj
  • Komputerowiec 15 lis 2010, 16:39
    Poczytaj sobie ten wątek http://obiezyswiat.org/index.php?action=forum&topic=160
    Jak dla ciebie Ulead będzie odpowidni.
    Cytuj
  • Lamer 15 lis 2010, 19:17
    A co z tym programem Corel. Nie znalazłem informacji czy jest dobry i prosty w obsłudze.
    Cytuj
  • CoolerFan 15 lis 2010, 19:57
    Sony Vegas Movie Studio HD 10 (wersja 10) daje dużo więcej możliwości niż Corel, ma sporo więcej filtrów, przejść itp., ale przede wszystkim możesz korzystać w pełni z bardzo dobrych kodeków, zwłaszcza MainConcept (w tej wersji pełny) i AVC. Poza tym program wykorzystuje technologię CUDA nVidii, jak ktoś ma taką kartę graficzną.
    Na rzecz Corela przemawia prostota (Sony więcej wymaga, ale więcej daje), polski interfejs i dość rozbudowany Smart Sounds. Natomiast jakość kodeków jest nieporównywalnie gorsza. Sony można kupić DVD Architecta 5, program do authoringu płyt DVD i BD.
    W Vobisie widziałem ten program za ok. 270zł. Niestety jest w wersji angielskiej, ale podobno jak wyjdzie polska to za free będzie można przejść na nasz język.
    Cytuj
  • Lamer 15 lis 2010, 20:28
    Z tymi kodekami to nie wiem o co chodzi. Ale skoro lepsze to chyba tak jest. Tylko ten angielski język trochę zniechęca.
    Cytuj
  • Komputerowiec 15 lis 2010, 21:00
    Popatrz na to
    http://www.dobreprogramy.pl/Lightworks-Open-Source-w-koncu-listopada,Aktualnosc,21414.html

    Poza tym nie określiłeś wymagań co do programu, ani zastosowań (czy jakiś prosty film, czy coś bardziej złożonego).
    Ani też na jakim sprzęcie nagrywasz.

    Ogólnie polecam Sony Vegas w najnowszej wersji.
    Cytuj
  • Joomla 16 lis 2010, 0:42
    Nie mam doświadczenia w takich programach, ale nie tak dawno próbowałem Sony Vegas Movie Studio HD Platinum 10 oraz Corel VideoStudio Pro X3.

    Ten pierwszy ma ogromne możliwości, ale dla początkującego użytkownika trudny do opanowania. Corel z kolei jest prosty i ma zdefiniowane efekty, ale jest ich mało.

    Na początek radziłbym wziąć Corel, ze względu na prostotę i menu w języku polskim.
    Cytuj
  • OpenUser 16 lis 2010, 8:22
    Z takich darmowych mogę polecić VideoPad Video Editor, Wersja full jest co prawda tylko na miesiąc, ale po miesiącu znika jedynie możliwość zapisu filmów do kilku formatów. Wystarczy wtedy pobrać FormatFactory i przekonwertować.

    Co do programu, to jest on bardzo prosty i intuicyjny, posiada wiele funkcji, a dodatkowo jest szybki zajmuje malo miejsca na dysku (instalka ~2MB).
    Cytuj
Komputery, Internet, telefony - dyskusje na forum