Favore.plForumKomputery, Internet, telefony

Telefon komórkowy dla starszej osoby

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Telefon komórkowy dla starszej osoby

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Komputery, Internet, telefony 1 2 3 z 3  
  • Zosia_Samosia 14 lis 2010, 14:34
    Zamierzam kupić swojej mamie telefon komórkowy. Jest to już starsza osoba i ma problemy z oczami. W salonach i sklepach widziałam tylko małe telefony z miniaturowymi klawiszami i ekranami. Takie coś nie nadaje się do użytku dla mamy. Sa jakieś modele komórek dla osób starszych?
    Cytuj
  • Telemaniak 14 lis 2010, 17:37
    Nokia to bardzo chętnie osoby starsze kupują u nas Nokie 1208 i 1209 (kosztują około 140-150 zł). Tak samo wygląda sytuacja z Samsung E 1080 (jest lepszy niż Nokia !!!).

    myPhone 1040 lub 1070 senior (te telefony nie są polecane ze względu na awaryjność)
    myPhone 1040 senior został wyposażony w: duże klawisze z wyraźnym opisem, funkcjonalne i proste w obsłudze menu, czytelny wyświetlacz monochromatyczny o rozdzielczości 128 x 64 pikseli. Słuchawka została wyposażona w przycisku SOS. Dzięki temu osoba starsza jednym klawiszem może wezwać pomoc dzwoniąc np. do najbliższej osoby.
    Cena ok. 150 zł


    MaxCom Big Button MM500BB
    To bardzo prosty telefon o wielkich klawiszach, czytelnym, monochromatycznym wyświetlaczu i notatniku z tyłu obudowy.
    Cena ok. 175 zł


    Są jeszcze fajne telefony marki Emporia http://www2.emporia.at/pl/products
    Na allegro jest sporo ofert - http://allegro.pl/listing.php/search?string=emporia&category=0&sg=0
    Cytuj
  • Mom07 14 lis 2010, 20:28
    Ja swoim rodzicom kupiłam telefon Emporia. Swietnie się sprawdza, tylko ceny trochę duże są. Normalnie prostą komórkę można kupić nawet za 100 zł, a te dla osób starszych są po 400-500 zł.
    Cytuj
  • TechNews 14 lis 2010, 20:58
    Proponuję zabrać mamę ze sobą do jakiegoś sklepu i niech sobie jakiś wybierze. Nie każdy telefon z dużymi klawiszami spełni oczekiwania. Po co zawieść.
    Cytuj
  • Zosia_Samosia 14 lis 2010, 23:38
    Ale jak zabiorę mamę to nici z niespodzianki.
    Cytuj
  • TechNews 15 lis 2010, 6:00
    Swego czasu znalazłem firmę oferującą wideotelefony: http://www.myacn.eu/eu/pl_pl/
    Takie rozwiązania są dobre do komunikacji między rodzicami a dziećmi. Jest to jednak bardzo droga forma kontaktu, bo aparat kosztuje ok. 1000 zł (jeden) i jest drogi plan taryfowy. Z tego co wiem, to w przyszłym roku ma być wprowadzona wersja bezprzewodowa telefonu (WiFi). Może kogoś to zainteresuje.

    Ja jednak bym tego nie wybrał. Wolałbym kupić jakiegoś netbooka i zainstalować Skype.
    Cytuj
  • kmodel 20 kwi 2011, 22:55
    Niektóre starsze (lata 90) komórki nadawały by się świetnie dla osób starszych (proste, duże, czytelne), ale niestety z nimi są często problemy (zazwyczaj bateria, czasem przyciski, lub jeszcze inne awarie).
    Dlatego też polecam (moja babcia również, bo to ona z niego korzysta) ten telefon.
    Telefon jest duży, ma bardzo duże klawisze z wyraźnymi napisami, ekran też jest wyraźny i pozbawiony zbędnych wodotrysków. Bateria trzyma długo (oficjalnie do 7 dni czuwania i 5 godzin rozmowy), telefon nie ma simlocka i jest po polsku (dostępne także inne wersje językowe).
    Oczywiście telefon jest nie tylko do dzwonienia (choć to jego podstawowa funkcja z której wywiązuje się wyśmienicie), można też wysyłać SMSy, posłuchać radia (bez konieczności podpinania dodatkowych kabli, jak to zwykle producenci rozwiązują), do tego jest latarka LED (babcia chyba nigdy nie używała, ja też nie próbowałem), dodatkowym (i to wielkim) dobrym punktem jest przycisk SOS - wysyła on SMS do 4 wybranych numerów po czym łączy się z numerem alarmowym - wszyscy wiemy, że w takim wieku wiele nie trzeba żeby coś się stało, na szczęście jeszcze nikt nie musiał z tego przycisku korzystać i oby nie musiał.
    Nie miałem żadnych problemów z wysyłką, ja jestem zadowolony, bo wiem że babcia będzie w stanie dać mi znać, albo zadzwonić po taksówkę jeśli trzeba będzie ją gdzieś podrzucić (czasami gdzieś się wybiera, a potem nie ma dość sił na powrót), a babcia też jest zadowolona, bo jest "bez ograniczeń" uśmiech
    Cytuj
  • peana 27 kwi 2011, 10:36
    Jeżeli wybiera się telefon dla starszej osoby to ważne, żeby miał on widoczne, duże cyfry i był prosty w obsłudze. Teraz na rynku jest sporo modeli stworzonych specjalnie dla seniorów. Wydaje mi się, że ten telefon sprawdzi się idealnie. Ma on czytelny, duży wyświetlacz, plus sporo przydatnych funkcji jak np. latarka. No i na pewno każdy będzie umiał się nim posługiwać.
    Cytuj
  • kifonda 4 kwi 2015, 6:05     (ostatnio zmieniony przez autora 4 kwi 2015, 6:07, w całości zmieniany 3 razy)
    Dobrze, że poszłaś po rozum do głowy i nie chcesz kupować tych z miniaturowymi ekranami. Widziałam telefon nokia e52, cena w sam raz na kieszeń seniora, ale nie jest byle jaki. Fajne funkcje, prosta obsługa - jest ok.
    Cytuj
  • kieta 8 kwi 2015, 13:45
    Może jakiś MyPhone?
    Cytuj
1 2 3 z 3  
Komputery, Internet, telefony - dyskusje na forum