Favore.plForumKomputery, Internet, telefony

Zmiana operatora telefonii stacjonarnej

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Zmiana operatora telefonii stacjonarnej

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Komputery, Internet, telefony 1 2 3 z 3  
  • Gonz0 1 maj 2011, 8:38
    Czy ktoś kiedyś przenosił numer stacjonarny do innego operatora? Czy to jest trudne no i opłacalne.
    Coś mi się zdaje, że to wymaga pełno formalności i w ogóle zachodu.
    Cytuj
  • 4Alien 1 maj 2011, 12:34
    Z tego co wiem to numery są odmiejscowione i ich przeniesienie zależy od dostępności na danym terenie. Nie przeniesie się numeru tam gdzie nie można. Ja tam nie przenoszę, nie mam zamiaru latać od biura do biura błagając o zmianę.
    Cytuj
  • Celeronek64 1 maj 2011, 14:16
    Przeniesienie numeru ma być dziecinnie proste, ale jak władza i urzędy tak mówią, to można się tylko domyślać jak to jest w rzeczywistości. Chyba mało kto przenosi numer stacjonarny, szybciej to z niego rezygnuje. Teraz są komórki i jest to tańsze niż trzymanie druta w domu.
    Cytuj
  • Buyer 1 maj 2011, 15:33
    W Orange jak się przenosi numer to chcą 50 zł, a podobno to bezpłatne smutny
    Cytuj
  • Asusek 1 maj 2011, 18:29
    Nie wiem czy dotyczy to wszystkich numerów stacjonarnych i komórkowych czy tylko jednych albo drugich, ale do końca 2008 roku operatora zmieniło 360 tys. osób. Jeśli przyjąć, że Orange ma ich 13 mln, Tyle samo Era itd. to te 360 tys. nic nie znaczy. Jakiś mały promil. To daje do myślenia.
    Procedura przenoszenia komórkowego i stacjonarnego numeru chyba jest taka choć głowy za to nie dam.
    Cytuj
  • Path_Finder 1 maj 2011, 19:15
    Mało tego. Od jakiegoś czasu można przenieść numer stacjonarny do sieci komórkowej i wtedy taki telefon działa jak stacjonarny, ale obsługiwany jest przez operatora komórkowego. Nie wiem jak to działa tu mam na myśli ceny dzwonienia, ale jest to spore ułatwienie. Czy to w drugą stronę działa, to podejrzewam, że nie.
    Cytuj
  • Telemaniak 1 maj 2011, 20:42
    Path_Finder napisał:Mało tego. Od jakiegoś czasu można przenieść numer stacjonarny do sieci komórkowej i wtedy taki telefon działa jak stacjonarny, ale obsługiwany jest przez operatora komórkowego. Nie wiem jak to działa tu mam na myśli ceny dzwonienia, ale jest to spore ułatwienie. Czy to w drugą stronę działa, to podejrzewam, że nie.
    Taki telefon działa zupełnie jak stacjonarny -ceny są takie same - tylko mamy wtedy jakby telefon stacjonarny bezprzewodowy dalekiego zasięgu bo słuchawka działa jako stacjonarny do 500 metrów od naszego domu - dokładniej od stacji bazowej BTS (stacja bazowa telefonii komórkowej).
    Cytuj
  • USB123 1 maj 2011, 22:02
    W Plusie popularna jest oferta 2w1 czyli komórka i stacjonarny w jednym przy czym za ten drugi płaci się grosze.
    Jak jest się w zasięgu stacjonarnej to korzystamy z niego jak ze stacjonarnego. Kiedy wychodzimy poza obszar zasięgu i ktoś do nas zadzwoni to musi się nagrać na sekretarkę.
    Jeśli się nie mylę to w sieci Plus oferta taka występuje pod nazwą Kwotoreduktor Stacjonarny 2w1.
    Cytuj
  • Gonz0 1 maj 2011, 23:21
    O ciekawe nigdy nie słyszałem o możliwości przeniesienia stacjonarnego numeru do operatora komórkowego. Pewnie jest to skomplikowane jak wszystko w tym kraju.
    Cytuj
  • Telemaniak 2 maj 2011, 1:15
    Nie, nie jest trudne w teorii przynajmniej.

    Przy przenoszeniu telefonu stacjonarnego do sieci komórkowej nie są konieczne żadne instalacje itd. Po prostu:
    ♦ podpisując umowę należy wskazać adres świadczenia usługi
    ♦ otrzymujemy kartę SIM z przypisanym do niej numerem stacjonarnym z odpowiedniej strefy numeracyjnej. Strefa numeracyjna to ściśle określony obszar geograficzny charakteryzujący się tym samym numerem kierunkowym. Kartę SIM umieszczamy w aparacie zakupionym u Operatora w ofercie promocyjnej lub w dowolnym telefonie komórkowym, który nie posiada blokady SIM-lock innego operatora.
    I już.
    Cytuj
1 2 3 z 3  
Komputery, Internet, telefony - dyskusje na forum