Favore.plForumO rozrywce, imprezach i sztuce

Kiedy rezerwować lokal na komunię?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Kiedy rezerwować lokal na komunię?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: O rozrywce, imprezach i sztuce 1 2 3 4 5 6 7 z 7  
  • smietana12 9 wrz 2010, 14:24
    W przyszłym roku moje dziecko będzie miało Pierwszą Komunię Świętą. Wiadomo, że taką imprezę trzeba dobrze zorganizować. Chciałam wynająć fajny lokal, bo mam za małe mieszkanie na zapraszanie gości do siebie. Jak sądzicie, czy to już czas, żeby powoli szukać lokalu i rezerwować? Mąż mówi, że przesadzam i to zdecydowanie za szybko, a ja się boję, że później większość dobrych lokali będzie już zarezerwowane. Liczę na porady od doświadczonych.
    Cytuj
  • amanda 9 wrz 2010, 17:48
    Nie przejmuj się uwagami męża i szukaj już dziś fajnego lokalu. I tak będziesz musiała się za to zabrać, bo komunia na pewno się w przyszłym roku odbędzie, a prawda jest taka, że im wcześniej zrobisz rozeznanie tym będziesz miała większy wybór... faceci zawsze się śmieją, że panikujemy, ale potem i tak wszystko spada na naszą głowę. Ja już robię małe rozeznanie w lokalach w okolicy, zbieram adresy i opinie, a moje dziecko będzie miało komunię dopiero za dwa lata.
    Cytuj
  • lorenz 9 wrz 2010, 21:47
    Ja szukam lokalu na komunię już od sierpnia, dziś to standard, że przyjęcie komunijne planuje się nawet rok wcześniej, tak jak wesele. Nie przejmuj się uwagami męża tylko działaj! uśmiech
    Cytuj
  • jan_dobrarada 9 wrz 2010, 22:35
    Dla mnie to bzdura - komunia wystawna jak wesele, a dziecko czeka tylko na prezenty. Nie lepiej wyprawić huczne urodziny, a komunię przyjąć jak należy i świętować przede wszystkim w kościele?
    Cytuj
  • filolka 9 wrz 2010, 22:51
    jan_dobrarada napisał:Dla mnie to bzdura - komunia wystawna jak wesele, a dziecko czeka tylko na prezenty. Nie lepiej wyprawić huczne urodziny, a komunię przyjąć jak należy i świętować przede wszystkim w kościele?
    Łatwo powiedzieć, jak się nie ma małego dziecka... A jak potem wytłumaczyć, że inne dzieci rozmawiały o przyjęciu i prezentach? Wystarczy, że ktoś się wyłamie i zamiast alby pójdzie w strojnej sukience i już się zaczynają pytania i żale... Poza tym nic dziwnego, że jak się ma małe mieszkanie to robi się przyjęcie w lokalu. I nie ma nic złego w dużo wcześniejszej rezerwacji, przecież co roku do komunii przystępuje wiele dzieci i wiadomo, że trzeba rozejrzeć się za lokalem dużo wcześniej.
    Cytuj
  • smietana12 10 wrz 2010, 1:12
    Dokładnie, dla mnie lokal to konieczność, po prostu nie mam warunków, żeby zrobić przyjęcie w mieszkaniu. Szczerze mówiąc, to myślałam o czymś zwyczajnym - ładne spokojne miejsce z dobrym jedzeniem za rozsądną cenę. Swoją drogą to może coś doradzicie czym się kierować przy wyborze lokalu?
    Cytuj
  • hultajka 10 wrz 2010, 6:55
    Moja siostra robiła w zeszłym roku przyjęcie komunijne w małej pizzerii niedaleko domu. Lokal wyglądał bardzo niepozornie, a okazało się, że mieli bardzo dobrą kuchnię i wszystko wyszło świetnie. Z tego co wiem, to za zestaw typu obiad + deser zmieściła się w kwocie 1000 zł. Najlepiej poszukać ofert w internecie lokali w pobliżu kościoła i porównać.
    Cytuj
  • smietana12 10 wrz 2010, 10:20
    hultajka napisał:Moja siostra robiła w zeszłym roku przyjęcie komunijne w małej pizzerii niedaleko domu. Lokal wyglądał bardzo niepozornie, a okazało się, że mieli bardzo dobrą kuchnię i wszystko wyszło świetnie. Z tego co wiem, to za zestaw typu obiad + deser zmieściła się w kwocie 1000 zł. Najlepiej poszukać ofert w internecie lokali w pobliżu kościoła i porównać.
    Szczerze mówiąc to pizzeria nie przyszła by mi do głowy... Mieli standardowe obiady, czy była pizza przymrużenie oka
    Cytuj
  • hultajka 10 wrz 2010, 13:56
    Wszystko było bardzo standardowo uśmiech Z tego co pamiętam to na obiad było jakieś mięso z frytkami czy ziemniakami do wyboru i surówki, na deser lody i jeszcze ciasta.
    Tego typu lokale mają specjalne oferty na imprezy okolicznościowe, więc najlepiej się przejść i zapytać. Moja siostra też początkowo nie planowała robić komunii w pizzerii, ale okazało się, że była to jedna z najtańszych opcji. Ale okazało się, że bardzo fajnie to wyszło uśmiech
    Cytuj
  • loleta 10 wrz 2010, 14:35
    Jak będziesz szukać lokalu to radzę zacząć od tych najbliżej kościoła. Ja w zeszłym roku przekombinowałam i wybrałam restaurację w zupełnie innej części miasta. Po prostu bardzo mi się tam podobało i machnęłam ręką na resztę. Potem trzeba było organizować gościom dojazd do lokalu, co wiązało się z dodatkowymi kosztami. A do tego trzeba było wracać na zdjęcia po południu do kościoła, więc też zajęło nam to więcej czasu z dojazdem.
    Cytuj
1 2 3 4 5 6 7 z 7  
O rozrywce, imprezach i sztuce - dyskusje na forum