Favore.plForumO rozrywce, imprezach i sztuce

Polskie kino - co sądzicie?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Polskie kino - co sądzicie?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Jana1 8 mar 2013, 14:37
    Co sądzicie na temat poziomu polskiego kina? Teraz do kin wchodzi Syberiada Polska i recenzje ma niezłe, ale patrząc ostatnio na niektóre filmy, zwłaszcza komedie, to nie wiadomo, czy śmiać się czy płakać.
    Cytuj
  • sloneczko9 8 mar 2013, 17:40
    Polski kino jeszcze musi dużo popracować aby osiągnąć światowy poziom
    Cytuj
  • pistacja 26 mar 2013, 10:32     (ostatnio zmieniony przez autora 26 mar 2013, 10:32, w całości zmieniany 1 raz)
    Nie wiem, czy nasze filmy kiedykolwiek osiągną światowy poziom, bo mają swój niepowtarzalny klimat i nie wzorują się chyba na produkcjach amerykańskich (przynajmniej te dobre). Mamy jednak naprawdę świetne kino, które przykładem mogą być chociażby dzieła Smarzowskiego czy Jana Jakuba Kolskiego.
    Cytuj
  • hasanna 22 kwi 2013, 15:28     (ostatnio zmieniony przez autora 22 kwi 2013, 15:29, w całości zmieniany 1 raz)
    ja ostatnio byłam w kinie na "Układzie zamkniętym" i choć było kilka wpadek typowych dla polskich produkcji to ogólnie film był na prawdę na dosyć wysokim poziomie
    Cytuj
  • figuroa 23 kwi 2013, 9:31
    Ja myślę, żeby nasze kino nie robiło masowo filmów, ale robiło tak 3 rocznie i to dobre filmy, a nie coś w stylu kac wawa.
    Cytuj
  • pistacja 26 kwi 2013, 13:09     (ostatnio zmieniony przez autora 26 kwi 2013, 13:09, w całości zmieniany 1 raz)
    hasanna napisał:ja ostatnio byłam w kinie na "Układzie zamkniętym" i choć było kilka wpadek typowych dla polskich produkcji to ogólnie film był na prawdę na dosyć wysokim poziomie
    Historia opisana w "Układzie zamkniętym" tak mnie zaszokowała i zbulwersowała, że nawet żadnych wpadek tam nie zauważyłam przymrużenie oka
    Cytuj
  • jaromir89 30 kwi 2013, 12:23
    Polskie Kino jak dla mnie bardzo Ciężkie albo przesadnie rozrywkowe.
    Mocne filmy "Obława", "Pokłosie", filmów Smarzowskiego jakoś nie trawię "są za ciężkie"
    Cytuj
  • lunetka 1 maj 2013, 12:27
    Fakt, że brakuje nam trochę lżejszych filmów odbiegających od tematyki martyrologicznej. Jest taka lekka dwubiegunowość, przynajmniej jeśli chodzi o to co wchodzi do kin. Jakiś drugi obieg, krótkie metraże czy filmy festiwalowe, przedstawiają troszeczkę inny obrazek. Nie tak dramatyczny.
    Cytuj
  • Marta30S 2 maj 2013, 11:43
    jaromir89 napisał:Polskie Kino jak dla mnie bardzo Ciężkie albo przesadnie rozrywkowe.
    Mocne filmy "Obława", "Pokłosie", filmów Smarzowskiego jakoś nie trawię "są za ciężkie"
    Te cięższe - zdecydowanie lubięuśmiech
    Choć nie przeczę, że polski kino to nie jest mój faworyt, już wolę rozrywkę typu [url=http://stopklatka.pl/-/15777275,park-jurajski]park jurajski[/url] - ze zdecydowanie nie polskiego kina. Może nie najwyższych lotów, ale ogląda się przyjemnie.
    Cytuj
  • kalia85 10 maj 2013, 20:04
    Wydaje mi się, że dopóki Polacy nie kręcą 100 komedii rocznie, to nie jest tak źle.
    Cytuj
1 2 z 2  
O rozrywce, imprezach i sztuce - dyskusje na forum