Favore.plForumO urodzie, zdrowiu i modzie

Co jeść w czasie ciąży ?, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Co jeść w czasie ciąży ?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • sonique321 26 lip 2016, 9:17
    To zależy ponieważ każda kobieta ma inne smaki podczas ciąży. Na pewno ogranicz duże ilości cukrów, nie pal, odstaw alkohol i ciężkie, tłuste jedzenie. przymrużenie oka
    Cytuj
  • Kotsu 26 lip 2016, 15:16
    Ważne aby zdrowo się odżywiać i dostarczać witamin dziecku.
    Cytuj
  • jaromira 29 wrz 2017, 9:35
    Czy jedząc bardzo mało mięsa, praktycznie w ogóle jakoś inaczej powinnam się przygotowywać do ciązy? Rodzina na mnie naskoczyła żebym zaczęła jeśc mięso jak mam takie plany bo dziecku zaszkodzę a ja jakoś nie mogę, odrzuca mnie. Warto brać żelazo dodatkowo?
    Cytuj
  • Ecia 16 paź 2017, 20:14
    jaromira napisał:Czy jedząc bardzo mało mięsa, praktycznie w ogóle jakoś inaczej powinnam się przygotowywać do ciązy? Rodzina na mnie naskoczyła żebym zaczęła jeśc mięso jak mam takie plany bo dziecku zaszkodzę a ja jakoś nie mogę, odrzuca mnie. Warto brać żelazo dodatkowo?
    Warto popatrzeć co zawiera podobną ilość żelaza... Możesz np w ciąży jeść nasiona chia..
    Poza tym jest też wiele wegetarianek i weganek które nie jadły miesa w ciąży.. Grunt to dobra dieta
    Cytuj
  • jaromira 24 paź 2017, 18:29
    Lekarz mi zalecił brać mama dha premium, tam jest sporo witamin które w ciąży są wskazane, oprócz kwasu foliowego, dha, magnez, jak na razie zelaza nie mam brać bo wyniki ok jem dużo strączkowych i papryki, witamina c pomaga się wchlaniać żelazu.
    Cytuj
  • Ecia 30 cze 2018, 22:30
    Akurat witaminy powinny być brane pod okiem lekarza przymrużenie oka No i witaminy łyka się dopiero od 2 trymestru.
    A co jeść... zdrowo ... trzymać się piramidy żywnościowej
    Cytuj
  • tartinka 12 lip 2018, 21:41
    skąd taki pomysł że witaminy dopiero od 2go trymestru? Mi lekarz mówił żeby przed ciążą zacząćbrać, uzupęłnić braki i przygotowąć organizm do dużego wyzwania jakim jest ciąża, brałam mama dha premium przed, w trakcie i po porodzie, bo maluszek w tych pierszych miesiącach życia tez ma orgomne zapotrzebowanie na witaminy minerały
    Cytuj
  • Ecia 15 lip 2018, 20:10
    No to jesteś ppierwszą osobą która to mówi..
    I na warsztatach, i w szkole rodzenia i 2 lekarzy , ten do którego chodziłam jak się staraliśmy i ten który potem prowadził moją ciąże, oboje mówili że najpierw sam kwas foliowy, dopiero od 2 trymestru witaminy..
    Chyba że masz jakieś braki w minerałach, ale to np kwestia samego magnezu
    Cytuj
  • tartinka 17 sie 2018, 17:17
    mój ginekolog mi mówił o kompleksie witamin, rozmawiałam z wieloma koleżankami które były niedawno w ciąży i też wszystkie brały kompleksy witmin jezcze przed ciązą
    Cytuj
  • Ecia 29 sie 2018, 22:11
    Jestem w trakcie ciąży... i dalej zanim zaszłam brałam tylko kwas foliowy i póki nie skończę 1 trymestru tylko kwas foliowy...
    Koleżanka jest teraz w ciąży i tak samo....
    Chyba że oczywiście są jakieś inne przeciwskaania...
    Oczywiście mimo iż przyjmowałam suplementy dla kobiet w ciąży, to potem i tak musiałam dodatkowo łykać magnez.
    Cytuj
O urodzie, zdrowiu i modzie - dyskusje na forum