Favore.plForumO urodzie, zdrowiu i modzie

Co lepsze - koronki czy licówki?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Co lepsze - koronki czy licówki?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: O urodzie, zdrowiu i modzie 1 2 3 4 5 z 5  
  • Szachrajka 10 lis 2010, 23:50
    Czeka mnie poważne leczenie zębów, między górnymi jedynkami zrobiła sie próchnica i prawdopodobnie dojdzie do tego, że mi dentysta te zęby zatruje. Ale uprzedził mnie, że będą one przebarwionesmutny Jestem w rozpaczy jak sobie siebie wyobrażę z takimi czarnymi jedynkamismutny Wiem już, że na pewno muszę sobie po leczeniu zafundować koronki lub licówki, ale nie wiem co jest lepsze. Wizyta dopiero za dwa tygodnie, musze sie zstanowić i przygotowć na koszty...
    Cytuj
  • Aurelka 11 lis 2010, 7:14
    Lepsze i tańsze są licówki, korony to juz właściwie sztuczne zęby, bo pod spodem praktycznie nie ma własnych. Pod licówki tylko trochę sie zeszlifowuje.
    Cytuj
  • Gaik 11 lis 2010, 9:57
    To nie do końca samemu sie decyduje co będzie lepsze, musi to ocenić stomatolog. Nie każdy może sobie zrobić licówki. Spytaj swojego lekarza.
    Cytuj
  • Szachrajka 11 lis 2010, 12:30
    Oczywiście wiem, że muszę zapytać lekarza, ale wiadomo kazdy ma swoją opinię, więc chciałam najpierw poznać zdanie większej liczby osób i się zastanowic zanim poznam jego zdanie.
    Cytuj
  • Gaik 11 lis 2010, 13:21
    Możesz się zastanawiać co byś wolała, ale chodziło mi o to, że często to jest uzależnione od tego w jakim stanie są zęby. Jeśli są bardzo zniszczone to w grę wchodzą korony, a jeśli zęby są cale tylko brzydkie (np przebarwione) to można robić licówki, bo faktycznie nie wymagają tak dużego oszlifowania zęba jak pod korony. Więc jak widzisz nie za bardzo można podjąć taką decyzje samemuuśmiech
    Cytuj
  • Labradorka 11 lis 2010, 14:14
    Trzeba jeszcze dodać, że licówki wymagają idealnego zgryzu. Jakakolwiek wada będzie zwiększać ryzyko odpadania.
    Cytuj
  • birata 11 lis 2010, 18:07
    Kiedyś pokładałam wielkie nadzieje w licówkach (mam strasznie słabe zęby) ale slyszałam, że one w ogóle często odpadają i ponoć jak się je założy to człowiek jest uzależniony od wymiany co jakiś czas. Korony są o wiele trwalsze, tak słyszałam.
    Cytuj
  • Cloudy 11 lis 2010, 21:05
    Mam 3 koronki ceramiczne. Dentystka powiedziała mi, że wystarczą na kilkanaście lat. A znajoma niedawno zrobiła sobie licowki na górnych zębach i mówiła mi, że czeka ją wymiana co 2 lata! Więc jak dla mnie wybór prostyprzymrużenie oka
    Cytuj
  • Gaik 12 lis 2010, 0:00
    Licówki to droższa inwestycja, zwlaszcza ceramiczne, a moim zdaniem nie warto iść w kompozytowe. No bo faktycznie trzeba je wymieniać dużo częściej (chociaż niekoniecznie c o2 lata) Tylko czy nie szkoda zęba, który jeszcze nie jest taki zniszczony? Licówki sa raczej polecane przez dentystów jak trzeba poprawić wygląd ząbków, które się trzymają w miarę zdrowo...
    Cytuj
  • Sissi87 12 lis 2010, 7:26
    Moja siostra ma problem z przednimi ząbkami, chciałaby sobie zrobić licówki, bo ją to bardzo zawstydza (ma przebarwienia i nierówne brzegi) Czy ktoś z Was ma może licówki od dłuższego czasu i móglby napisać jak to w praktyce wyglada? Bo ja również słyszałam, że one często potrafią odpaść:/
    Cytuj
1 2 3 4 5 z 5  
O urodzie, zdrowiu i modzie - dyskusje na forum