Favore.plForumO urodzie, zdrowiu i modzie

Filtry do wody Brita, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Filtry do wody Brita

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • 7z9 28 sty 2011, 15:14
    Można też spróbować filtrów DAFI.. Cenowo wkłady wyglądają jakby bardziej opłacalne.
    Najlepiej do gotowania używać wody mineralnej niegazowanej i żadne filtry nie będą potrzebne.

    Cytuj
  • Kupiec 28 sty 2011, 17:41
    7z9 napisał:Najlepiej do gotowania używać wody mineralnej niegazowanej i żadne filtry nie będą potrzebne.
    No kiedyś woda była w szklanych butelkach, nie to co teraz plastiko.
    Cytuj
  • Domator30 28 sty 2011, 19:17
    Kiedyś mieliśmy filtr Brita Maxtra. Co do smaku to kwestia gustu i podniebienia.
    Natomiast kamień w czajniku się nie osadzał i dłużej mieliśmy czajnik. A wiadomo jakie teraz robią badziewie.
    Czajnik wytrzymuje może ze 2 misiące i już przecieka. Przez kamień.
    Cytuj
  • Atomowiec 28 sty 2011, 21:41
    Do filtrów przekonała nas dyskusja na gazeta.pl
    forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=630&w=69116705&v=2&s=0

    Co do artykułu na onecie [ktoś podał do niego likna]
    Ludzie nie dajmy się zwariować, pamiętam jak naście lat temu
    była ta sama śpiewka była o patelniach z teflonu i kuchenkach mikrofalowych -
    straszyli powikłaniami jak po wybuchu w elektrowni atomowej. I co. i nic.
    Teraz straszą komórkami.
    Cytuj
  • Domator30 29 sty 2011, 1:06
    Te filtry są dosyć drogie. To jest koszt 20-30 zł. Za takie pieniądze można kupić ze 30 litrów wody mineralnej i też ją używać do gotowania. Nie ma kamienia i żadnych osadów.
    Cytuj
  • NiJaki 29 sty 2011, 7:35
    Co do zachwalanej brity i kamienia to dodam, że brita maxtra w Warszawie bardzo słabo sobie radzi. Ekspres do kawy (ciśnieniowy) przy sporadycznym korzystaniu działał ze 2-3 lata. Może i bez filtrowanej wody działał by krócej, co nie zmienia faktu wkłady dafi kosztują około 9-15 PLN, brita 20 -25 PLN.
    Różnica jest spora , bo taki filtr wymienia się z reguły co miesiąc.
    Cytuj
  • Mieszkaniec 29 sty 2011, 10:40
    Też preferuję wodę mineralną niegazowaną. Kosztuje ona po 60-70 groszy i za 30 zł można miec jej od groma. A te filtry to diabeł wie co tam siedzi. Aktywny węgiel czy dokładnie co to ma być?
    Cytuj
  • Koralgol 29 sty 2011, 12:04
    Bo u mnie kamień wykańcza każdy czajnik. Jak jest w nim woda i się nim potrząśnie to słychać jak coś tam chroboli. To pewnie kamień. Nawet ja przegotuję wodę, i ją odleję, to w dzbanie widać ten osad.
    Cytuj
  • specjalistka 3 lut 2011, 10:01
    To gdzie mieszkasz, że masz taki kamień?
    Cytuj
  • Miau 18 lut 2011, 22:45
    Tu gdzie mieszkam jest tragiczna woda- czysta, bez zapachu ale strasznie twarda. Wszędzie osadza się kamien- na kosmetykach pod prysznicem, na czajnku. Jak kiedyś łyżkę zostawiłam w zlewie i było w niej trochę wody to po paru dniach musiałam ją czyścikiem szorować bo zrobił się biały nalot jak woda wyschła. Kupiłam britę bo nie dało się herbaty pić a czajnik wywalałam po paru miesiącach, mimo iż non stop go odkamieniałam. Teraz jestem zadowolona. Fakt filtr wymieniam po ok 2 tyg ( producent karze po 4 ) ale przynajmniej herbata jest prześwitująca i nie ma kożucha przymrużenie oka Cieszę się że go kupiłam. Teraz myślę o założeniu filtrów bezpośrednio na kran.
    Cytuj
O urodzie, zdrowiu i modzie - dyskusje na forum
Poprzednia: Linea - działa?