Favore.plForumO urodzie, zdrowiu i modzie

Halluksy - operować?, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Halluksy - operować?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Piekarzowa 24 lip 2010, 12:35
    Ale w jakim celu przepraszam?
    Cytuj
  • nafnafff 24 lip 2010, 15:42
    Noo różnie... na stłuczenia często, jak ja cos boli. Wiem, że brzmi to śmiesznie, ale znajomy lekarz kiedyś powiedział ,że nie ma się z czego smiać, bo kapusta ma jakieś enzymy, które przez skórę drenują tkanki.
    I faktem jest, że jak mi kiedyś spuchła noga po wykręceniu to ta kapusta mi pomogla. Tylko że trzeba uważać, bo taki sok z surowej kapusty to może trochę wyżreć skórę jeśli się np zostawi tak na noc.
    Cytuj
  • latynowska8 24 lip 2010, 17:30
    Mojej siostrze lekarz mówił, że nie operuje się halluksów ze względow estetycznych. Ale jak boli to już jest wskazanie i potrzebne są tez leki, bo to znaczy, że robi się sta zapalny.
    I dopiero jak takie metody nie działają, proponuje się operację. Czyli to nie jest taki latwy zabieg...
    Cytuj
  • Barbra67 24 lip 2010, 21:03
    Ej bez przesady, przeszłam taką operacją kilka lat temu, do tej pory mam spokój. Pewnie, bolalo trochę i ciężko się chodzilo na początku, ale już słabo to pamiętam. I na pewno było warto! Także zachęcam wszystkich, których ten problem dotyka, bo haluksy moga naprawdę utrudniac życie. Ja np miałam taki ból, że na dłuzszy spacer nie byłam w stanie wyjść z dziećmi.
    Chociaż prawdą jest, że u różnych pacjentów różne są efekty. Ale najlepiej konsultować się z ortopedą. W każdym razie nie trzeba aż tak bardzo się bać tego zabieguuśmiech Pozdrawiam i powodzenia.
    Cytuj
  • Paniusia 24 lip 2010, 22:27
    Potwierdzam, chociaż sama nie odziedziczyłam na szczęście haluksów, ale z moją mamą byłam i na zabiegu w szpitalu i potem się nią opiekowałam, rehabilitacja nie była łatwa, ale problem praktycznie zniknął. Zabieg przeprowadzono metodą Chevron, bo nikt tu o tym nie pisze, ale jest mnóstwo metod usuwania haluksów (chirurgicznych)!
    Zresztą polecam artykuł: http://www.adlatus.pl/haluksy/index.php/content/view/4/32/
    Cytuj
  • nafnafff 25 lip 2010, 1:02
    No właśnie, na tej stronie też jest forum i widać, że ile pacjentów tyle opinii. są różne metody, każdy ma też swój próg odczuwania bólu. Tylko szkoda, że efekty nie są pewne, jak już się decydować na taki krok to chciałoby sie mieć pewność, że warto tyle wycierpieć, wydać kasy, że warte zachodu to cale zamieszanie!
    Cytuj
  • Labradorka 25 lip 2010, 7:37
    No wlaśnie, niestety to cholerstwo lubi odrastać... ale dużo też pewnie znaczy właściwa rehabilitacja i uzywanie później separatora, żeby nie wracało. Bo jak ma się skłonność to pewnie trzeba caly czas dbać o to.
    Cytuj
  • Barbra67 25 lip 2010, 10:56
    To tak samo jak z odchudzaniemprzymrużenie oka
    Cytuj
  • zajaczek70 24 sie 2011, 21:24
    Ja też miałam operowane rok temu i nic nie odrasta, boleć boli po operacji jak cholera. Uważam że wszystko zależy też na jaką się metodę zdecydujecie, no i każdy ma inny próg bólu. Ja miałam metodą bez gipsową, na drugi dzień mogłam już wstać i chodzić ( wiadomo,że mało), żadnych kul nie potrzebowałam, chodziłam tylko w specjalnych butach ortopedycznych. W miarę szybko doszłam do siebie, i wróciłam do pracy, ale każdy jest inny. Napewno nie zdecydowałabym się na starą metodę - druty, gips przez 6 tygodni. Moja ciocia miała tak operowane nogi 4 lata temu i już jej odrósł jeden haluks, nogi cały czas bolą, za miesiąc idzie jeszcze raz na operacje, tam gdzie ja ( choć ciężko było ją namówić). Jakby kogoś interesowało gdzie miałam robione, to polecam halluxmed w przeźmierowie. podejrzyjcie stronkę
    Cytuj
  • Kajakarz 8 paź 2012, 20:28
    Powiem szczerze, że zanim bym sobie zoperował haluksy czy cokolwiek innego na nogach, to najpierw porządnie konsultowałbym to z lekarzami: dobrzy z rankingów w okolicy, albo ktoś z polecenia znajomych.
    Operacja to moim zdaniem ostateczność, ale o wszystkim decyduje lekarz i to nie jeden, a możliwie chociaż 2 (porównanie diagnozy)
    Cytuj
O urodzie, zdrowiu i modzie - dyskusje na forum