Favore.plForumO urodzie, zdrowiu i modzie

Jak dbać o skórę alergiczną?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jak dbać o skórę alergiczną?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: O urodzie, zdrowiu i modzie 1 2 3 z 3  
  • Czakalaka 13 wrz 2012, 21:52
    No właśnie, jak dbacie o skórę alergiczną? Jakich kosmetyków używacie, żeby nie podrażniały i odpowiednio nawilżały skórę? Do tej pory stosowałam emolienty dostępne w aptece, ale one są dość drogie, za buteleczkę emulsji płacę ok. 60 zł a w ciągu miesiąca zużywam co najmniej dwie takie buteleczki. Znacie jakieś tańsze kosmetyki dla wrażliwej skóry? Jakieś naturalne najlepiej, bo chemia nie wpływa najlepiej na skórę alergiczną. Będę wdzięczna za namiary, bo niedługo zbankrutuję uśmiech.
    Cytuj
  • nadia1500 13 wrz 2012, 22:13
    Zupełnie nie opłaca się stosować tych droższych środków aptecznych (które dodatkowo sprzedawane są przeważnie w mikroskopijnych opakowaniach). Przetestowałam to na sobie, i dziesięć razy lepiej działają na mnie produkty pochodzenia naturalnego - takie sprzedawane w sklepach zielarskich, które w składzie nie mają chemii. Nie masz szans wtedy podrażnić skóry, a ukoisz ją uśmiech
    Cytuj
  • metronom007 14 wrz 2012, 11:38
    Ja idę zawsze do swojego dermatologa, aby mi przepisał odpowiednie maści. Wolę uniknąć kupowania maści, które mi mogą nie pomóc, a tylko jeszcze zaszkodzić.
    Cytuj
  • hanka100 14 wrz 2012, 21:24
    To znaczy emolienty są świetne na skórę alergiczną, ale są one niezbędne tylko przy ostrych objawach wysypki. Normalnie to możesz używać jakichś kosmetyków na bazie naturalnych składników. Spytaj w aptece o Gala. Jest taki środek, allergal - to olejek w kapsułkach do smarowania skóry. Bardzo ładnie się wchłania i pozostawia uczucie nawilżenia. Nie uczula.
    Cytuj
  • nadia1500 16 wrz 2012, 17:58
    Ja na dermatologach przejechałam się już nie raz, nie dwa. Ani razu nie przepisano mi środka który faktycznie przyniósłby jakąś poprawę, a miałam poważne problemy ze skórą.
    Jeśli kupuje się środki które są 100% naturalne, to na pewno nie zaszkodzą (oczywiście jeśli nie zawierają w sobie czegoś, na co jest się uczulonym - ale to trzeba wcześniej sprawdzić.
    Gal to dobra firma także poszłabym w tą stronę.
    Cytuj
  • hanka100 18 wrz 2012, 20:33     (ostatnio zmieniony przez autora 18 wrz 2012, 20:33, w całości zmieniany 1 raz)
    W każdym razie nie używaj niczego co zawiera chemię. Dla skóry alergicznej to nie jest wskazane. Naturalne kosmetyki są na ogół drogie, ale jeśli chodzi o Gala to ceny mają bardzo niskie jak na tak wysokiej jakości produkty. Ja sobie ich chwalę.
    Cytuj
  • Mendi 22 wrz 2012, 22:29
    a kosmetyki Decubal? są hipoalergiczne i można je stosować też przy atopowym zapaleniu skóry, słyszałam o nich, i też się zastanawiam, wydają się być dobre dla bardzo wrażliwej skóry.
    Cytuj
  • silvermb 30 paź 2012, 23:36
    Dla skóry alergicznej - kosmetyki naturalne bez parabenów i pochodnych ropy naftowej, sztucznych barwników i zapachów.
    Nie wszystkie kosmetyki naturalne też będą dobre dla każdego - do ich konserwacji stosuje się naturalne olejki eteryczne, więc jak ktoś reaguje alergicznie na te olejki - nawet potencjalnie antyalergiczny kosmetyk może wywołać reakcję obronną skóry.

    Z konkretnych produktów mogę polecić Essential Care Mleczko regenerujące - bardzo dore na egzemę, ale też a podraznioną skórę alergiczną.
    Cytuj
  • donatela 7 lis 2012, 12:18
    Popieram Nadię, wybieraj preparaty, w których składzie ekstrakty z ziół zastępują chemię. Możesz też spróbować odżywek i emulsji dla małych dzieci, są bardzo delikatne i nie podrażniają skóry. Z tego co pamiętam seria kosmetyków AA jest dla osób mających problematyczną skórę. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, oprócz wpisów na forach poczytaj też artykuły o zdrowiu. Są bardziej merytoryczne i zawierają więcej informacji, których szukasz. Pozdrawiam!
    Cytuj
  • tadeusz85 7 lis 2012, 15:53
    Używaj kosmetyków dla dzieci i powinno być ok przymrużenie oka


    Cytuj
1 2 3 z 3  
O urodzie, zdrowiu i modzie - dyskusje na forum