Favore.plForumO urodzie, zdrowiu i modzie

Jak skutecznie wyleczyć zapalenie zatok?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jak skutecznie wyleczyć zapalenie zatok?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: O urodzie, zdrowiu i modzie 1 2 3 4 z 4  
  • Labradorka 16 wrz 2010, 18:47
    Moim problemem jest nawracające od kilku lat zapalenie zatok. Było to tak, że pewnego razu przy przeziębieniu mialam zapchane zatoki i od tamtego czasu za każdym razem powtarza sie to samo, tylko za każdym razem ma to coraz cięższą formęsmutny Znacie może skuteczne metody jak te zatoki raz a porządnie wyleczyć? Mój lekarz zapisywał mi antybiotyk, niby przechodziło, ale w ciągu paru miesięcy (nieważne lato czy zima) znów było to samo i to silnijesze zapalenie. Albo ten antybiotyk był jakis nie taki albo musza być skuteczniejsze sposoby...
    Cytuj
  • Specyfinder 16 wrz 2010, 19:12
    Też miałem wiele razy zapalenie zatok, olewałem to troche, ale jak mnie postraszyli punkcja to się wziąlem za to. Zrobiłem prześwietlenie, dostałem antybiotyki i takie zielone tabletki sinupret. Troche to trwało, znaczy tabletki brałem długo, ale chyba jest poprawa, bo nie chorowałem od roku (wcześniej co pare miesięcy)
    Cytuj
  • warkoczyk 16 wrz 2010, 22:45
    Moja mama ma problem z zatokami, często boli ja głowa i źle się czuje. Mówi, że czuje ucisk nad oczami i na policzkach. Była już u kilku lekarzy i każdy zapisywał jej inny antybiotyk, ale żadne nie podziałał ci lekarze to chyba na chybił trafił przepisuję te leki! A ten sinupret to jest na receptę?

    Cytuj
  • caipirinha 17 wrz 2010, 6:36
    Bardzo dobry jest ibuprom zatoki. Zawsze go biorę jak mam zapalenie zatok ból głowy mija! Tak samo jak to niemile uczucie zatkanego nosa.
    Cytuj
  • Paniusia 17 wrz 2010, 9:53
    Specyfinder napisał:Też miałem wiele razy zapalenie zatok, olewałem to troche, ale jak mnie postraszyli punkcja to się wziąlem za to.
    Ale punkcji to już sie chyba nie stosuje. ja słyszałam o balonikowaniu zatok.
    Cytuj
  • Bancroft 17 wrz 2010, 12:22
    Nie wiem jak to jest z punkcją, czy jeszcze się ja robi, ale wykonuje się endoskopowo operacje zatok. To jest chyba obecnie najlepsza metoda leczenia przewleklego zapalenia zatok, o ile nie podziałają leki. Z tym, że taki ibuprom chyba nie leczy zapalenia, usuwa tylko objawy. Na pewno warto się udać do laryngologa przy takich częstych nawrotach choroby.
    Cytuj
  • kaziu 17 wrz 2010, 13:48
    ja też mam problem z zatokami i jak tak obserwuję to chyba dużo osób teraz ma. coś jest na rzeczy, kiedyś w ogóle nie wiedziałem, że mam zatokiprzymrużenie oka
    Cytuj
  • Blueberry28 17 wrz 2010, 15:39
    Sinupret jest bardzo dobry, ale nie pomaga od razu tylko po dłuższym okresie stosowania. Miałam dwa razy zapalenie zatok,
    straszne to było. najpierw okropny katar, któy spływał do gardła i zaczynała boleć mnie twarz. Nie moglam w ogóle pochylić głowy taki to był ból!smutny I trwało to kilka tygodni. Masakra. Pomógł mi antybiotyk i ten sinupret wyczyścił mi ładnie zatoki tylko brałam go chyba ze dwa tygodnie. A miał ktoś z Was taki zabieg endoskopowy? Ciekawa jestem jak to wygląda, bo coś czuję, że to zapalenie zatok lubi się powtarzaćskrzywienie
    Cytuj
  • dislektion 17 wrz 2010, 16:14
    Ja miewam zapalenie zatok od czasu do czasu. Wystarczy, że mnie przewieje itp i zaraz zaczyna się ostry katar i okropny ból głowy. Byłem z tym u lekarza, dostałem serię antybiotyków, do tego inhalacje, różne krople do nosa. Nie pomogło i nawroty ciągle były. Potem dostałem skierowanie na laserowe naświetlanie zatok - przez dwa tygodnie co dziennie chodziłem na kilkuminutowe zabiegi, też na dłuższą metę nie pomogło...
    Najlepszy jest chyba doraźnie Ibuprom Zatoki, bo szczerze przyznam, że nie wierzę, że kiedyś mi to przejdzie. Po prostu staram się uważać na zatoki, nie chodzę z mokrą głową, zimą noszę czapkę. Jak ktoś ma skłonności, to już chyba musi się z tym pogodzić...
    Cytuj
  • birata 17 wrz 2010, 19:15
    Możecie się śmiać, ale ja słyszałam o pewnej starej metodzie zaczerpniętej z medycyny ludowejprzymrużenie oka Mianowicie inhalacje z siana. Normalnego wiejskiego siana, z nasionkami różnych roślin. Trzeba to zaparzać i wdychać póki nie ostygnie (najlepiej nad szerokim naczyniem z nakrytą głową). Kolega się tak wyleczył, był w szoku, bo lekarz kierował go już na operację.
    Cytuj
1 2 3 4 z 4  
O urodzie, zdrowiu i modzie - dyskusje na forum