Favore.plForumO urodzie, zdrowiu i modzie

Makijaż permanentny - zrobić sobie?, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Makijaż permanentny - zrobić sobie?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Czakalaka 18 kwi 2012, 9:14
    scarlettt, napisz jaki sobie ten makijaż robiłas i ile płaciłaś? Czy to możliwe, żeby kontur ust kosztował tylko 200 zł? Bo widziałam taką ofertę, ale szczerze mówiąc, wydaje mi się dość podejrzana. Jakie ceny sa w tym Twoim salonie?
    Cytuj
  • marek100 18 kwi 2012, 10:06
    Można gdzieś w Poznaniu wykupić bon na makijaż permanentny?
    Cytuj
  • foka1_2006 6 maj 2012, 22:22
    Polecam salon kosmetyczny Vanite we Wrocławiu właścicielką salonu jest dziewczyna - mistrzyni makijażu permanentnego od 10 lat robi makijaże jest najlepsza sama u niej robiłam brwi, kreski na oczach i usta. Polecam metodę piórkową brwi jest super naturalna. Ceny możesz sprawdzić na stronie
    Cytuj
  • paramumik 7 maj 2012, 13:10
    Dziewczyny, przecież to już poważna ingerencja w naszą skórę! Widzicie, po przytoczonych tu przykładach, że czasem kończy się to tragicznie. Jest przecież tyle innych rozwiązań. Eye-liner dobry oczywiście, powinien załatwić sprawę. Jeżeli nie udaje się Wam podkreślić swoich oczu w satysfakcjonujący sposób, to wystarczy pójść do kosmetyczki i zobaczyć, jak robią to profesjonalistki.
    Cytuj
  • biokin 6 cze 2012, 0:43
    Zastanawiam się nad takim zabiegiem i nie wiem, gdzie go wykonać. Natrafiłam na informacje o gabinecie Harmonia, ale nie jestem do końca pewna. Jakbyście się mogły podzielić swoimi opiniami/namiarami uśmiech
    Cytuj
  • aagata24 29 cze 2012, 22:34
    Szukam pomocy. Prosze o wypowiedzi kobiet , ktore byly i mialy wykonywany makijaz pernamentny w Alice Beauty w Bialymstoku . Prosze o szczere wypowiedzi bez wzgledu czy sa pozytywne czy negatywne.
    Cytuj
  • styxia 19 sie 2012, 21:49
    Ja co prawda permanentnego nigdy sobie nie robiłam, ale korzystam z salonu kosmetycznego Strefa Urody i tam taki zabieg rzezc jasna jest. Bardzo miła kosmetyczka tam pracuje więc polecam makijaż permanentny Warszawa
    Cytuj
  • bea12346 25 wrz 2012, 19:07
    Zanim zrobisz sobie makijaż permanentny sprawdź osobę u której to chcesz robić Większość nie ma zielonego pojęcia o tym - ponieważ nie mają przygotowania zawodowego.
    Jak zwykle w Polsce, wszystko jest odwrotnie, niż na całym Świecie. Kurs makijażystki w Polsce, można nazwać kursem operatora maszynki do makijażu permanentnego + budowa skóry+ warunki sanitarne, bezpieczeństwo i higiena pracy. W dzisiejszych czasach, gdzie profesjonalną maszynką rysuje się jak długopisem po skórze, technicznego wykonania makijażu można nauczyć nawet małpę. Istotą makijażu permanentnego (MP), jest upiększenie twarzy a nie jej oszpecenie. W USA i Anglii, czy Hiszpanii kurs
    makijażu zaczyna się od wizażu, czyli od doboru kształtu brwi, konturu oczu i ust do twarzy , oraz nauką rysowania poszczególnych konturów. Np. jest 10 podstawowych kształtów brwi , i trzeba umieć je dobrać i narysować na konkretnej twarzy tak ,żeby były jednakowej długości ,na jednym poziomie, identycznego kształtu i krzywizny łuków były takie same. Tego uczy się w I etapie. Nie nauczycie się tego w jeden czy dwa dni. Na to potrzeba wiele godzin ćwiczeń z profesjonalnymi materiałami. Dopiero
    po zaliczeniu tego etapu, zostajesz dopuszczona do drugiego etapu - Technicznego wykonania MP I ten kurs trwa dwa dni jeden dzień teorii(obsługa maszynki..)drugi praktyczne wykonanie MP brwi oczu i ust. Większość organizatorów tak zwanych "kursów MP" nie ma zielonego pojęcia, o I etapie szkolenia . Dla zainteresowanych mogę przesłać jedną z lekcji z I etapu: BRWI . E mail u góry.
    Wszystkie kursy to wyłudzanie pieniędzy . Potwierdzą to osoby które pracują rok albo dłużej jako makijażystki perm. Jeżeli umiesz narysować kredką do oczu dwie takie same brwi sobie i koleżance to kup sobie kurs dvd na allegro. Jeżeli nie umiesz tego narysować daj sobie spokój z MP do tego trzeba być troszkę artysta.
    Nie dajcie się naciągać. Nie wierzcie w świadectwa po którym bedziecie mogły pracować w UE. W każdym
    państwie starej UE , a niekiedy w każdym landzie rejonie (województwie) sa inne przepisy . Żeby
    pracować w państwach starej UE (Niemcy, Francja, UK, Hiszpania) jako makijażystka permanentna musicie
    mieć "kurs sanitarny" zdany w danym państwie i odpowiednie szczepienia. Określają to przepisy danego
    kraju- rejonu Robiłam dwa w Anglii i Hiszpanii,są podobne: wiedza sanitarna + praktyczne wykonywanie
    makijażu permanentnego. Mam koleżanki które pracują w Niemczech i we Francji postępowanie
    kwalifikacyjne jest bardzo podobne. Wszystkie polskie świadectwa czy inne zaświadczenia możecie
    Masz więcej pytań pisz bea12346@wp.pl
    Cytuj
  • alako 27 wrz 2012, 22:12
    Ja miałąbym lęk przed makijażem perm. Za duże ryzyko i potężna ingerencja w skórę. Lepiej postawić na naturalność. Skóra odwdzięczy się, jeśli nie będziemy jej obciążać.
    Cytuj
  • Renata83 18 lis 2012, 20:56
    Alako - nie ma się czego bać i nie jest to jakaś wielka ingerencja! Ja nosiłam się z zamiarem zrobienia makijażu na oczach od chyba roku. W końcu namówiła mnie koleżanka, która sama robiła sobie makijaż i mogła polecić sprawdzoną osobę. Bardzo na początku się bałam, bo to przecież blisko oka itp, ale Pani Agata która wykonywała zabieg podeszła do niego tak profesjonalnie, że jakoś rozwiała moje wątpliwości. Bólu nie odczuwałam wcale, a teraz oko jest naprawdę pięknie, a jednocześnie subtelnie podkreślone. Poza tym jak zobaczy się już efekt, to makijaż permanentny naprawdę wciąga przymrużenie oka W tym momencie jestem już po jednym zabiegu brwi, a myślę, że zdecyduję się także na usta uśmiech Makijaż robiłam w Warszawie u Agaty Świeckiej w jej salonie. Polecam jako sprawdzoną osobę uśmiech
    Cytuj
O urodzie, zdrowiu i modzie - dyskusje na forum
Następna: Medycyna pracy