Favore.plForumO urodzie, zdrowiu i modzie

Objawy cukrzycy

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Objawy cukrzycy

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: O urodzie, zdrowiu i modzie 1 2 3 4 z 4  
  • warkoczyk 26 kwi 2011, 22:00
    Lekarz ginekolog kazał mi zrobić badania na poziom cukru. Domyślam sie, że podejrzewa cukrzycę, jakie są objawy tej choroby? Powinnma się obawiać?
    Cytuj
  • ciuciubabka 26 kwi 2011, 22:53
    Nie mówił na jakiej podstawie masz robić te badannia? Przy cukrzycy jest zwiekszone pragnienie, senność, częstomocz. Nie zauważyłaś u siebie podejrzanych objawów? Dziwne, że lekarz ginekolog Ci zlecił te badania.
    Cytuj
  • Halma60 26 kwi 2011, 23:26
    To zrób jak najszybciej to badanie, jak wyjdzie podwyższony cukier to będzie wiadomo. Inne objawy moga być mylące.
    Cytuj
  • latynowska8 27 kwi 2011, 1:56
    Niepokojące objawy to duże pragnienie, częstsze oddawanie moczu, zwiekszony apetyt bez przybierania na wadze. Może być też przy tym suchość skóry i swędzenie, infekcje moczowo-płciowe...
    Cytuj
  • warkoczyk 27 kwi 2011, 9:05
    Miałam własnie infekcję, piję dużo wody, bo się właśnie odchudzam i dużo ćwiczę. No a jak piję 2l dziennie to i siusiam częściej, to chyba normalne... senna jestem wieczorem, ale uważam, że mam prawo być zmęczona i to też nie wydaje mi się dziwne. Zreszta nie skarżyłam sie lekarzowi na to. Mam nadwage i może to w związku z tym?
    Cytuj
  • Blueberry28 27 kwi 2011, 11:39
    Infekcje się zdarzają, pić też się chce bardziej, bo jest ciepło. Więc nawet te objawy mogą o niczym nie świadczyć. Najlepiej faktycznie zrobić badanie na poziom cukru we krwi.
    Cytuj
  • warkoczyk 27 kwi 2011, 13:10
    A to badanie to zwykłe badanie krwi? Takie z żyły? Czy ja mam powiedzieć w przychodni, że to na cukier, czy na cukrzycę czy jak... powiedzcie mi, bo ten lekarz tak ogólnie to rzucił, a ja się wstydziłam zapytać:/
    Cytuj
  • ciuciubabka 27 kwi 2011, 15:23
    Powiedz, że to na poziom cukru, babka w ambulatorium już będzie na pewno wiedziała. A skierowania nie dostałaś? Dziwny jakiś ten Twój lekarz.
    Cytuj
  • warkoczyk 27 kwi 2011, 18:14
    Nie dostałam, bo on w ogóle nie daje skierowań. Moja siostra też do niego chodzi i nawet jak była w ciązy, to za wszystkie badania musiała osobno sobie zapłacic, on jej tylko wpisywał jakie badanie ma zrobić.
    Cytuj
  • Stinaa 27 kwi 2011, 18:43
    Musisz zbadać poziom glukozy na czczo. To jest tylko ukłucie w palec, wystarczy jedna kropelka krwi do pomiaru. Musisz być bezwzględnie na czczo, poprzedniego wieczoru nie jedz zbyt duzo, nie pij alkoholu. To jest najlepsze badanie żeby stwierdzić czy masz zaburzenia tolerancji weglowodanów, jak wynik wyjdzie ponad 120 to nie jest dobrze. ale nie martw się na zapasuśmiech
    Cytuj
1 2 3 4 z 4  
O urodzie, zdrowiu i modzie - dyskusje na forum