Favore.plForumO urodzie, zdrowiu i modzie

Problem z cofniętymi dziąsłami

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Problem z cofniętymi dziąsłami

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: O urodzie, zdrowiu i modzie 1 2 3 4 z 4  
  • becia_koronczarka 6 wrz 2010, 21:28
    Mam pytanie czy ktoś zmaga się z odsłoniętymi szyjkami zębowymi? mój dentysta przy ostatniej wizycie postraszył mnie, że cofające się dziąsła to początki parodontozy i kazał się umówić z ortodontą.
    Słyszałam coś o tej chorobie, ale nie wiedziałam, że można temu przeciwdziałać z pomocą ortodonty...
    Cytuj
  • WitoldEs 7 wrz 2010, 0:54
    Ja się podłączam do pytania, bo też usłyszałem, że moje dziąsła się cofają i szczerze mówiąc przerazilo mnie tosmutny
    Wiem jaka to okropna choroba, bo mojej babci praktycznie wszystkie zęby wypadły, a wcześniej jeszcze cierpiała, bo ją bolały te dziąsła. Makabra. Muszę zacząć coś z tym robić:/
    Cytuj
  • latynowska8 7 wrz 2010, 1:24
    becia_koronczarka napisał:mój dentysta przy ostatniej wizycie postraszył mnie, że cofające się dziąsła to początki parodontozy i kazał się umówić z ortodontą.
    Słyszałam coś o tej chorobie, ale nie wiedziałam, że można temu przeciwdziałać z pomocą ortodonty...
    szyjki zębowe odsłaniają się miedzy innymi na skutek wady zgryzu, stąd konieczna konsultacja z ortodontą. Ale podstawowa rzecz to prawidłowa higiena i technika szczotkowania. Warto zadbać również o odpowiednią szczoteczke i pastę. Więc może i wada zgryzu ma wplyw u Ciebie na odsłanianie szyjek, ale moja rada by przede wszystkim popracować nad w/wym rzeczamiuśmiech

    Cytuj
  • birata 7 wrz 2010, 8:13
    Mam koleżankę, która nosi aparat z tego powodu. Miała bardzo stłoczone i wykrzywione zęby, od tego zaczęły jej się odsłaniac szyjki. Tak jej powiedział stomatolog. Też ją straszył skutkami parodonotozy i powiedział, że bez aparatu ani rusz!
    Cytuj
  • Lorelei 7 wrz 2010, 12:09
    Słuchajcie, konsultacja u ortodonty na pewno nie zaszkodzi, ale nie ma co się martwić na zapas. U mnie w rodzinie kilka osób ma skłonność do parodontozy, ale naprawdę właściwa higiena mmoże wiele pomóc. U mnie kilka lat temu niby szyjki zaczęły się odsłaniać, ale od tamtego czasu nic a nic się nie pogorszyło, odkąd moja dentystka pokazała mi jak prawidłowo szczotkować i doradziła pastę (Lacalut) Trochę czasu mi zajęło przyzwyczajenie się do staranniejszego szczotkowania, ale naprawdę się opłaciłouśmiech Więc uszy do góryuśmiech
    Cytuj
  • Solniczka84 7 wrz 2010, 13:50
    Ja się bardzo boję parodontozy, moja mama ma problemy z dziąsłami i obawiam się, że mogę mieć to po niejsmutny
    A ta pasta ma taką straszna reklamę, z zębami wpadającymi do umywalkismutny Ja k na to patrzę to mi słabo...:/
    Cytuj
  • becia_koronczarka 7 wrz 2010, 16:10
    Możecie napisać coś więcej na temat tego szczotkowania? Ja zawsze szczotkuję przez co najmniej półtorej minuty, raczej dokładnie myje zęby. Ale może coś robię źle...smutny
    Cytuj
  • latynowska8 7 wrz 2010, 19:26
    Jeżeli źle szczotkujesz, ruchami okrężnymi lub w prawo-lewo, to szyjki się odsłaniają. Trzeba robić ruchy wymiatające, żeby dokładnie usuwać resztki pożywienia i nie naruszać dziąseł.
    No i do tego szczoteczka, ze średnim albo nawet miękkim włosiem.
    Cytuj
  • becia_koronczarka 7 wrz 2010, 20:49
    Dzięki. Z tego co piszesz to widze, że z techniką u mnie słabo. Oczywiście robiłam ruchy prawo-lewo, dentystka kiedyś mówiła mi o tym wymiataniu, ale jakoś nie mogłam się nauczyć. Nie wiedziałam,że to takie ważnesmutny
    Poczytam sobie jeszcze w internecie jak to ma wyglądać i zacznę stosować, bo widzę że nie ma żartówsmutny
    Zastanawiam się czy konieczny będzie ten aparat, nie mam równych zębów, sa zbyt ścieśnięte, ale nie wydaje mi się, żeby to była jakaś straszna wada...
    Cytuj
  • PannaDziewanna 7 wrz 2010, 21:13
    Moja koleżanka też nosi aparat, rok temu dentysta jej powiedzial to samo co Beci. Zdziwiła się, bo miała bardzo ładne, równe zeby. Nie widać było żadnej wady, ale chodziło o jakies przeciązenia zgryzowe, ktore odkryli dopiero po jakimś czasie. W życiu by nikt gołym okiem tego nie stwierdził, ja bylam strasznie zdziwiona.
    Ale ten aparat bardzo jej pomógł, cofanie dziąseł się zatrzymało tylko że nie da się cofnać tego co już się obsunęłosmutny
    Cytuj
1 2 3 4 z 4  
O urodzie, zdrowiu i modzie - dyskusje na forum