Favore.plForumO urodzie, zdrowiu i modzie

Przemęczone oczy

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Przemęczone oczy

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: O urodzie, zdrowiu i modzie 1 2 3 4 5 6 z 6  
  • zonja 3 cze 2013, 16:50
    Znacie jakieś skuteczne sposoby, które pomogą odprężyć zmęczone i piekące oczy? Sporo czasu spędzam przed komputerem i krople które ciągle używam już mi nie pomagają...
    Cytuj
  • shogue 12 cze 2013, 9:20
    Mnie luteina bio complex pomogła, wcześniej tez stosowałam krople, ale widocznie moje oczy potrzebowały tego suplementy bo poprawa jest i to znaczna.
    Cytuj
  • maciejka_ka 14 cze 2013, 13:46
    krople do oczu mogą pomóc, ale staraj się też co jakiś czas oderwać wzrok od komputera, spojrzeć gdzieś przez okno, niech oczy trochę odpoczną uśmiech
    Cytuj
  • pistacja 17 cze 2013, 11:23
    Może zmień zwykłe krople na tzw. "sztuczne łzy". Nie uzależniają, można ich używać tak często, jak się chce i fajnie nawilżają zmęczone oczy.
    Cytuj
  • zonja 8 lip 2013, 9:22
    Mnie krople nie pomagały dlatego szukam czegoś skuteczniejszego. Póki co zaopatrzyłam się w aptece w te luteinę biokompleks i biorę kapsułkę dziennie.
    Cytuj
  • fawor 12 lip 2013, 0:51     (ostatnio zmieniony przez autora 12 lip 2013, 0:55, w całości zmieniany 1 raz)
    Nie lecz się na własną rękę bo z oczami nie ma żartów. Jeśli już krople nie pomagają to może być coś poważniejszego.
    Jak ja poszedłem z tymi samymi objawami to miałem badanie oka z kontrastem i wyszło, że coś tam mam. Teraz muszę to monitorować czy się nie rozrasta albo nie przechodzi w nowotwór. Wiem ile się czeka w przychodni ale zawsze można poszukać gdzie indziej.
    Choćby tutaj znajdziesz gabinet okulistyczny i opinie innych ludzi.
    Cytuj
  • 15 lip 2013, 10:36
    ja stosuję żel vidisic, pzrynosi ulgę nawet najbardziej zmęczonym oczom. Chwilkę jest wszystko rozmazane, ale po chwili wraca do normy. Bez porównania do jakichkolwiek kropli polecam!uśmiech A bioluteina mam gdzieś doople herz na oczy zaraz poszukam i wezmęuśmiech
    Cytuj
  • marta_23 16 lip 2013, 8:24
    ja osobiscie duzo pracuje przy komputerze, wiec wieczorem stosuje po prostu krople nawilzajace, zeby przez noc oczy sie zregenerowaly uśmiech
    Cytuj
  • Carmelita 24 lip 2013, 10:47
    Zamknąć je najlepiej wielki uśmiech I na nic nie patrzeć, albo na kolor zielony przymrużenie oka No i świeże powietrze to podstawa przymrużenie oka uśmiech
    Cytuj
  • blackno1 25 lip 2013, 9:31     (ostatnio zmieniony przez autora 25 lip 2013, 9:31, w całości zmieniany 1 raz)
    Ja od lat pracuje za biurkiem i pomagają mi te proste ćwiczenia :
    (źródło ofeminin.pl, ale mi identyczne zalecał lekarz)

    Gimnastyka oczu służy przede wszystkim wytrenowaniu soczewki. Ta część oka odpowiedzialna jest za akomodację, czyli przystosowanie do widzenia na różne odległości. Trening usprawnia pracę mięśni rzęskowych, napinających soczewkę i mięśni okoruchowych, odpowiedzialnych za ruch gałek ocznych. Ćwiczenia należy wykonywać nie tylko wtedy kiedy zaczynają się problemy, ale również profilaktycznie.

    1. Trzymaj długopis nieruchomo przed sobą i obserwuj jego końcówkę prawym i lewym okiem jednocześnie. Policz do pięciu i spójrz w dal. Patrz tak długo na długopis aż zobaczysz go pojedynczo i wyraźnie. Ćwiczenie powtórz 5-8 razy.
    2. Ustaw długopis przed sobą. Następnie wybierz jakiś punkt w odległości 3-4 metrów za nim. Skoncentruj się i patrz w ten punkt tak długo aż zobaczysz przed sobą dwa długopisy. Wykonaj ćwiczenie 5 razy.
    3. Usiądź w odległości ok. 2 metrów od ściany, spójrz na nią i postaraj się narysować na niej wzrokiem ósemkę, nie ruszając przy tym głową. Powtórz 5 razy w prawo i 5 razy w lewo.

    Tak czy innaczej nic nie zastąpi dłuższej przerwy, jesli pracujesz przed monitorem w dni wolne ograniczaj komputer do minimum. Krople i odpowiednie witaminki również pomogą uśmiech
    Cytuj
1 2 3 4 5 6 z 6  
O urodzie, zdrowiu i modzie - dyskusje na forum