FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Wzdęcia

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: O urodzie, zdrowiu i modzie 1 2 3 z 3  
  • MartynKa79 31 sty 2014, 23:37
    Jak sobie radzicie ze wzdęciami? Macie domowe sposoby czy raczej coś z apteki?
    Cytuj
  • favcia 16 lut 2014, 14:33
    Ja kiedyś próbowałam domowym sposobem wyzbyć się wzdęć, jeśli ma się lekkie to OK jakoś idzie, kminek, herbata koperkowa, masowanie brzucha, trochę gimnastyki, ale na mocne wzdęcia to nie ma szans żeby podziałało. Poza tym wtedy każdy chce żeby szybko pomogło Ja mam środek z dużą zawartością symetykonu.
    Cytuj
  • MartynKa79 17 lut 2014, 2:50
    A co to za środek? Kminku to ja nie zniosę! :/
    Cytuj
  • Kotsu 4 mar 2014, 13:53
    Najlepiej chyba działa Espumisan.
    Cytuj
  • magda_lenka 8 mar 2014, 17:36
    Kotsu a espumisan to na bazie kminku nie jest przygotowany?
    Cytuj
  • Milajo 10 mar 2014, 15:09
    dobre są też herbatki ziołowe na wzdęcia - nie wiem z czego
    Cytuj
  • favcia 13 mar 2014, 20:08
    Espumisan jest z symetykonem.
    Simetikon zmniejsza napięcie powierzchniowe pęcherzyków gazu, znajdujących się w jelitach. W ten sposób ułatwia ich pękanie, co usprawnia wydalanie gazów i zmniejsza napięcie jelit, które może być przyczyną bólu.
    Cytuj
  • magda_lenka 31 mar 2014, 23:32
    to on musi być strasznie silnym lekiem... chyba jednak bezpieczniejsze są herbatki na mój wrażliwy brzuszek wielki uśmiech
    Cytuj
  • Leon99 16 kwi 2014, 9:56
    MartynKa79 napisał:Jak sobie radzicie ze wzdęciami? Macie domowe sposoby czy raczej coś z apteki?
    Na wszelkie problemy:

    • oczyszczanie przed dietą,
    • oczyszczanie jelit,
    • zaburzenia trawienia
    • ostry zapach skóry, potu, kału
    • pojawianie się brodawek
    • zmatowienie skóry i wypryski, egzemy
    • zaburzenia koncentracji
    • bóle głowy,
    • wzdęcia, gazy, zaparcia

    moge smialo polecic [url=http://www.vitero.pl/pl/p/Oczyszczanie-jelit/166]zestaw oczyszczania jelit[/url] - naprawde warto!!
    Cytuj
  • elfka 25 kwi 2014, 19:32
    Występowanie wzdęć lub ich brak w dużym zakresie zależy od tego ile, ale również, co i jak jemy. Najlepiej jeść częściej, 5-6 razy dziennie, małe porcje, by nie rozciągać nadmiernie żołądka. Dobrze, żeby w każdym posiłku znalazły się warzywa lub owoce, które regulują trawienie. Jeśli jednak masz skłonność do wzdęć, zrezygnuj z fasoli, grochu, bobu, soi, kapusty, cebuli, bo mają właściwości rozdymające. Na wzdęcia dobre są jogurty zawierające probiotyki - utrzymują w równowadze florę jelitową, ograniczając produkcję gazów i wzdęcia. Nie pij napojów gazowanych, bo dwutlenek węgla rozpycha żołądek, unikaj ssania cukierków, żucia gumy i rozmawiania w czasie jedzenia - połykasz wtedy sporo powietrza. Ogranicz solenie, gdyż sól zatrzymuje wodę w organizmie. Do potraw dodawaj majeranek, pieprz, gorczycę, kminek, koper, miętę - przyspieszają trawienie i zapobiegają wzdęciom. W razie potrzeby ratuj się preparatami z apteki, które przywrócą naturalną równowagę gazową w jelitach.
    Cytuj
1 2 3 z 3  
O urodzie, zdrowiu i modzie - dyskusje na forum