Favore.plForumPozostałe tematy

Co można podać osobie z celiakią?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Co można podać osobie z celiakią?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Pozostałe tematy 1 2 3 4 z 4  
  • Ja80ja 31 sty 2011, 22:15
    Zaprosiłam gościa na obiad i tera mam problem - dowiedziałam się, że ma celiakię. Z tego co wyczytałam ta choroba polega na tym, że nie toleruje się glutenu, ale nie wiem co mogę ugotowac na ten obiad żeby mu nie zszkodzić... Znacie się moze na tym? Ja o czyms takim słyszałam, ale pierwszy raz się z tym spotykam. Jakby ktoś mógł mi pomóc to plis dajcie znać...
    Cytuj
  • panchita 1 lut 2011, 1:17
    Dziecko mojej siostry ma alergie na gluten, stąd wiem, że nie można wtedy jeść produktów zbożowych. Niestety więcej nie jestem w stanie Ci napisać, bo jej synek jest jeszcze malutki i niewiele poza mleczkiem jadauśmiech Wiem tylko, że odpada bułka czy biszkopty.
    Cytuj
  • D3niCle0 1 lut 2011, 8:43
    No tak, alergia na gluten występuje bardzo często u maluszków i dlatego teraz zaleca się póżniej podawać dzieciom piewrsze produkty, które go zawierają. Ja swojemu synkowi mogłam dać piętke od chlebka dopiero jak miał roczek, bo jakiejs wysypki dostawał i długo nie mogliśmy wykryć na co to uczulenie. Na szczęście nie był to glutenuśmiech
    Cytuj
  • nouv88 1 lut 2011, 9:02
    Z moim dzieckiem było tak samo, ale mi ulżylo, że to nie gluten jednakuśmiech Bo wbrew pozorom bardzo wiele produktów zawiera gluten, trzeba się nakombinować z taką dietą. A jak dzieciak starszy to ciężko upilnować, kiedy jeszcze nie rozumie, że mu to szkodzi. A przy celiakii chodzi o to samo praktycznie, nietolerancja glutenu i nie mozna jeść produktów zawierających pszenicę, żyto i jęczmień. Czyli typowo mączne potrawy, pieczywo, wypieki, kluski i makarony.
    Cytuj
  • Ja80ja 1 lut 2011, 11:20
    Hm. To chyba z obiadem nie powinno byc trudno nie? Ziemniaki można? Jak tak to ziemniaki, mięso jakieś i surówki, zupę krem np brokułową tylko bez grzanek... Najtrudniej bedzie z desrem, bo ciasto bym upiekła, ale bez maki raczej ciężko będzie...:/
    Cytuj
  • Vesna 1 lut 2011, 14:40
    Przygotowanie posiłków bezglutenowych nie jest trudne, ale nie wystarczy zrezygnować z mącznych produktów. Niebezpieczne są też takie, które zawierają male ilości skrobi czy białka roślnnego. Czyli gotując dla chorego na celiakię nie można używać kostek np rosołowych i przyprawe w kostkach, zwykłych majonezów, ketchupów i musztard, gotowych sosów i zup, trzeba też uważać na wędliny, bo do niekórych skrobię w ramach wypełniacza.
    Cytuj
  • Ja80ja 1 lut 2011, 16:50
    Wiedziałam, to było zbyt prosteprzymrużenie oka Ale ziemniaki można podać tak?
    Cytuj
  • Vesna 1 lut 2011, 19:24
    Można ziemniaki i makę ziemniaczaną, można też mąkę kukurydzianą, ryż i kasze jaglaną.
    Cytuj
  • Stinaa 1 lut 2011, 20:28
    Też się chętnie dowiem o co chodzi z tym glutenem, bo moje dziecko póki co jest na diecie bezglutenowej, ale tak straszą, że się zastanawiam czy to jest takie groźne?
    Cytuj
  • Grantorino 1 lut 2011, 21:30
    Ja80ja napisał:Hm. To chyba z obiadem nie powinno byc trudno nie? Ziemniaki można? Jak tak to ziemniaki, mięso jakieś i surówki, zupę krem np brokułową tylko bez grzanek... Najtrudniej bedzie z desrem, bo ciasto bym upiekła, ale bez maki raczej ciężko będzie...skrzywienie
    Da się upiec ciasto bez glutenu, ale różnica jest. W ramach deseru można zrobić sałatkę owocową, galaretkę albo czekoladę z bakaliamiuśmiech
    Cytuj
1 2 3 4 z 4  
Pozostałe tematy - dyskusje na forum