Favore.plForumPozostałe tematy

Co można podać osobie z celiakią?, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Co można podać osobie z celiakią?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Pozostałe tematy  1 2 3 4 z 4  
  • Blueberry28 2 lut 2011, 0:31
    A czym się to objawia?
    Cytuj
  • nouv88 2 lut 2011, 8:07
    U dzieci to biegunka, ale też wysypka. Czerwone, suche plamy, które swędza i dziecko się drapie. Nie wiem jakie są objawy celiakii. Jeśli chodzi o to samo to moze podobnie.
    Cytuj
  • Ja80ja 2 lut 2011, 10:05
    No z tego co wiem to ogólnie jakieś problemy trawienne...
    Cytuj
  • Vesna 2 lut 2011, 10:28
    Tak dokładniej to zaburzenia trawienia, ale na tyle poważne, że rzutuje to na funkcjonowanie calego organizmu, nawet na psychikę, bo zaburza wchłanianie różnych witamin i mikroelementów niezbędnych dla zdrowia. Ta choroba moze prowadzić nawet do cukrzycy czy nowotworów... więc chociaż wielu osobom wydaje się, że to grozi tylko bólem brzucha, to nie mozna lekceważyć tego schorzenia.
    Cytuj
  • Bancroft 2 lut 2011, 13:46
    W większych sklepach dostaniesz produkty z takim przekreślonym kłosem, to znaczy, ze nie zawierają glutenu. M.in. można dostać ciastka, i masz z głowy deserprzymrużenie oka
    Cytuj
  • Grantorino 2 lut 2011, 17:46
    Polecam książkę z przepisami i zaleceniami dla osób nietolerujących glutenu:
    http://www.kdc.pl/dieta-bezglutenowa-porady-i-przepisy-dla-osob-z-celiakia_p1754449.html
    Cytuj
  • Stinaa 2 lut 2011, 20:13
    Czyli rozumiem, że kleiki i kaszki kukurydziane i ryżowe moge bezpiecznie podawać tak? A chrupki kukurydziane też?

    Cytuj
  • Vesna 2 lut 2011, 21:44
    Tak, to są bezpieczne produkty. Bez obaw można też kasze gryczaną, bo tez nie zawiera glutenu.
    Cytuj
  • Ja80ja 2 lut 2011, 23:20
    A czy kuskus można jeść przy tej chorobie?
    Cytuj
  • Grantorino 3 lut 2011, 0:04
    Kuskus to odmiana pszenicy i też zawiera gluten. Mozna jeszcze jeść produkty z amarantusa, tyle że sa droższe i mniej dostepne u nas.
    Cytuj
Pozostałe tematy - dyskusje na forum