Favore.plForumPozostałe tematy

Czy teflon jest szkodliwy?, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Czy teflon jest szkodliwy?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Pozostałe tematy  1 2 3 z 3  
  • Barbra67 20 gru 2010, 8:30
    No owszem, kiedyś to były porządne patelnie, żeliwne i trwałe, tyle, że tłuszcz lubiłyprzymrużenie oka A dzisiaj mamy teflon, którego wtedy nie było i po drugie wiemy jak niezdrowy dla człowieka jest łtuszcz, zwlaszcza ten przepalony. A na teflonie można wręcz bez tluszczu smazyć, to jest wielki plus. Poza tym ktoś to dopuszcza do produkcji, więc jakąs odpowiedzialnośc bierze...
    Cytuj
  • yellowphone 20 gru 2010, 9:24
    Ludzie a co powiecie na to, że teflonu uzywa się w tranplantacji i chirurgii, bo jest obojetny chemicznie i nie ma żadnego wplywu na tkanki ludzkie. Dlatego robi się implanty z teflonu, więc przesadzacie chyba z tym rakiem. To w końcu tylko węgiel i fluor...
    Cytuj
  • marsjanin 20 gru 2010, 13:11
    No własnie, że nie tylko wegiel i fluor, w tym problem. Tu chodzi o jeden składnik tej masy, z której robią teflon, to jest jakiś kwas dodawany w procesie technologicznym. Są naciski, zeby firma produkująca teflon nie używała tego kwsu, ale na razie twierdzą, że bez tego nie sa w stanie. Sprawa jest poważna i nie ma co mówic, że "wszystko może być rakotwórcze" chyba, że ktoś to olewa, to uż jego sprawa. Ale warto wiedzieć.
    Cytuj
  • Apoliner 20 gru 2010, 16:48
    Też o tym czytałem. Caly czas trwają badania, ale to co juz wiemy nie jest zbyt optymistyczne. Ponoć producent już sie zgodził wycofać ten kwas z produkcji.
    Cytuj
  • Zoe87 20 gru 2010, 19:04
    Kurcze wystraszyliscie mnie. A ja sobie własnie kupiłam maszynę do wypiekania chleba - z teflonemsmutny
    Cytuj
  • marsjanin 20 gru 2010, 22:40
    Ale to chyba dotyczy tylko bardzo wysokich temperatur, ta szkodliwość. Chociaż dokładnie nie wiem jakich:/
    Cytuj
  • Apoliner 21 gru 2010, 1:06
    Tak, ale chyba to temperatury osiągalne w urządzeniach kuchennych, bo wykazały, że są w stanie otruć ptaki domowe. Ptaki sa ponoć bardziej wrażliwe na to niż ssaki - czyli ludzieuśmiech
    Cytuj
  • yellowphone 21 gru 2010, 6:50
    A może ptaszkom to szkodzi, a ludziom nie? Robia czasem szum, a potem wiele hałasu o nicprzymrużenie oka
    Cytuj
  • Apoliner 21 gru 2010, 8:55
    Tak czy siak wg mnie ostrożności nigdy dośćuśmiech
    Cytuj
  • r11 21 gru 2010, 12:37
    Ja slyszałam, że organizacja WWF naciska na tę firmę od teflonu, DuPont żeby do 2014 r wycofali całkowicie produkcję!
    Cytuj
Pozostałe tematy - dyskusje na forum