Favore.plForumPozostałe tematy

Czym wyczyścić buty z soli?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Czym wyczyścić buty z soli?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Pozostałe tematy 1 2 3 z 3  
  • WitoldEs 21 lut 2011, 16:02
    Zawsze mam te nsam problem w zimie i po zimie: biały nalot z soli na butach. Praktycznie co sezon buty byly do wyrzucenia, ale tych mi szkoda, bo są naprawdę fajne no i nie kosztowały mało. Wiecie jak wyczyścić buty z tego? No mam nadzieje, że się da w ogóle przebiegły
    Cytuj
  • Aubiergine 21 lut 2011, 18:07
    Też już niejedne buty sobie przez to wykończyłamsmutny Chyba nic się nie da zrobić... przynajmniej mnie się nie udało, próbowałam wodą, wazeliną, sodą. Nic to nie dało. Po prostu szkoda kupować porządne butysmutny
    Cytuj
  • Cloudy 21 lut 2011, 19:06
    No niestety. Na moich butach też sa plamy i to o tyle dziwne, ze udaje sie po wytarciu je zapastować, a po jakimś czasie znów wychodzą. Teraz chyba dodaja jeszcze czegoś do soli, która posypują chodniki i to załatwia skórzane buty...
    Cytuj
  • Niania90 21 lut 2011, 23:03
    Ja już ztego powodu dwie pary butów wyrzuciłam po kilku miesiącach noszenia! Czyściłam szmatką wilgotną, ale w ogóle nie dało rady tego zmyć. A w tym roku kupiłam w Deichmanie buty za 60 zł z takiego pseudo-zamszu i nie ma ani plamkiuśmiech
    Cytuj
  • becia_koronczarka 22 lut 2011, 6:48
    Bo to chyba niekoniecznie jest sól tylko taka wada świńskiej skóry. Nie wiem czy teraz jakoś inaczej ja preparuja na te buty czy co... też mam na jednych kozakach takie plamy i z tego co widze to dużo ludzi mauśmiech u mnie trochę zeszło od kremu nivea, nie do końca, ale trzeba po każdym wyjściu jak jest śnieg wytrzeć i użyć kremu.
    Cytuj
  • WitoldEs 22 lut 2011, 9:32
    Ale co wcierać w buty krem??
    Cytuj
  • becia_koronczarka 22 lut 2011, 12:23
    Ja to robię tak, że wycieram buty wilgotną szmatką dokładnie, a potem na czysta szmatke troszkę tego kremu i wcieramuśmiech Nie za duzo, ale ładnie po tym błyszczą. Mozna jeszcze delikatnie zapastować.
    Cytuj
  • KoKoszka 22 lut 2011, 12:51
    Dokładnie też tak robię. Z tym, że zamiast kremu używam wazeliny. I pamiętajcie żeby nie smarowac dopóki buty dobrze nie wyschną! Tak mozna skóre łatwo zniszczyć. Najlepiej wieczorem wyczyścić, a rano napastować i wypolerować.
    Cytuj
  • Piekarzowa 22 lut 2011, 16:19
    Hmmm. Krem czy wazelina raczej nie usunie dokładnie nalotu z soli, ale może zaimpregnować buty - profilaktycznie, żeby już ich sól nie niszczyła. słyszałam o sposobie takim: ciepła woda zmieszana pól napół z octem, zetrzeć z butów nalot, wysuszyć i pastowac jak zwykle.
    Sama nie próbowałam, ale podobno to bardzo dobry sposób.
    Cytuj
  • Stinaa 22 lut 2011, 18:56
    Ja po spacerkach wycieram swoje buty naiwlzanymi chusteczkami dla niemowlątuśmiech Elegancko ścierają brud i po soli tez nie ma śladu.
    Cytuj
1 2 3 z 3  
Pozostałe tematy - dyskusje na forum