Favore.plForumPozostałe tematy

Jak odzwyczaić się od słodyczy?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jak odzwyczaić się od słodyczy?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Pozostałe tematy 1 2 3 4 5 6 7 z 7  
  • Iolla007 27 sty 2011, 15:22
    Znacie jakieś sposoby żeby odzwyczaić się od słodyczy? Ostatnio czuję, że sama przesadzam. Zawsze bardzo lubiłam słodkości, ale ja już po prostu chyba popadlam w nałógprzymrużenie oka Potrafię zjeść tabliczkę czekolady za jednym posiedzeniem i zagryzać to jeszcze ciastkami! Moja szuflada w biurku jest pełna batonów i żelków, aja codziennie w drodze do pracy kupuję nowe zapasy. Nie mam problemu z nadwagą ani nic, jestem wręcz szczupła, ale to na pewno nie jest zdrowe takie objadanie się słodkim... przecież to puste kalorie. Nie wiem jak z tym skończyć...:/
    Cytuj
  • casia1980 27 sty 2011, 18:35
    Uwierz mi rozumiem Cię! Tylko że mnie się ta słabość do słodkiego odkłada w biodrach, wiec dla mnie jesteś szczęściarąprzymrużenie oka
    Cytuj
  • WitoldEs 27 sty 2011, 21:48
    Uh ja też walczę ze słodkimi pokusami, a tu jeszcze ciągle w pracy ktos ma urodziny, imieniny i częstuje cukierkiem czy ciastkiem... Ale ze swojego doświadczenia mogę Cię zapewnić, że jak już przestaniesz to z tydzień czy dwa Ci tego brakuje, a potem się odzwyczaisz. Powodzeniauśmiech
    Cytuj
  • becia_koronczarka 28 sty 2011, 0:19
    Iolla007 napisał:Znacie jakieś sposoby żeby odzwyczaić się od słodyczy? Ostatnio czuję, że sama przesadzam. Zawsze bardzo lubiłam słodkości, ale ja już po prostu chyba popadlam w nałógprzymrużenie oka Potrafię zjeść tabliczkę czekolady za jednym posiedzeniem i zagryzać to jeszcze ciastkami! Moja szuflada w biurku jest pełna batonów i żelków, aja codziennie w drodze do pracy kupuję nowe zapasy. Nie mam problemu z nadwagą ani nic, jestem wręcz szczupła, ale to na pewno nie jest zdrowe takie objadanie się słodkim... przecież to puste kalorie. Nie wiem jak z tym skończyć...skrzywienie
    Ojej to faktycznie sporouśmiech Ja też uwielbiam słodycze, ale tyle chyba nie dalabym rady! Może idź do lekarza jesli to taka niepohamowana ochota, bo to chyba nie jest normalne, a na pewno nie zdrowe...
    Cytuj
  • KoKoszka 28 sty 2011, 6:30
    Uważajcie, bo to grozi cukrzycą. Ale od dawna macie takie napady? Bo może to się wiąże z porą roku i pogodą?
    Cytuj
  • caipirinha 28 sty 2011, 10:00
    Spróbuj może zamiast czekolady jeść np suszone owoce, morele, śliwki, banany... Czekolada jest zdrowa,zwłaszcza gożka, ale co za dużo to niezdrowoprzymrużenie oka Sama mam slabość do słodyczy, ale staram się hamować.
    Cytuj
  • Iolla007 28 sty 2011, 12:50
    Kiedy ja mam takie momenty, że po prostu muszę wstać, iść do sklepu po tabliczkę albo batona i w drodze powrotne jgo pochłaniam! Nie mam tej motywacji, że bede gruba, bo chyba nie mam do tego predyspozycji, ale... cukrzycy już się boję.
    Cytuj
  • pacjentka 28 sty 2011, 16:48
    Nie chcę Cię martwić droga autorko wątku, ale takie napady głodu słodyczy może być już oznaką problemów z gospodarka insulinową... Idź z tym lepiej do lekarza i zrób sobie badanie na poziom cukru we krwi.
    Cytuj
  • D3niCle0 28 sty 2011, 20:31
    Ja sie rzucam na słodycze jak mam bardzo stresujący okres, tak rozładowuje napięcieuśmiech Potrafię wtedy przytyć dwa kilo, a potem na rowerek i zrzucam...
    Cytuj
  • Barbra67 28 sty 2011, 23:18
    Wydaje Ci się, że to niepohamowany apetyt nie wiadomo skąd, a mechanizm jest prosty: jedząc słodycze napędzasz apetyt na nie, bo od słodkiego gwałtownie wzrasta poziom glukozy, a to napędza produkcję insuliny. Ona przetwarza glukozę, więc jak jest jej za dużo to zaraz szybko i gwałtownie spada poziom cukru we krwi i stąd głód i ochota na kolejnego batonika. Spróbuj w takich chwilach zjeść coś wartościowego, gwarantuje Ci, że po kanapce z pełnoziarnistego pieczywa nie bedzie Cię tak ciągnąć do czekolady!
    Cytuj
1 2 3 4 5 6 7 z 7  
Pozostałe tematy - dyskusje na forum