Favore.plForumPozostałe tematy

Jak pozbyć się szczurów z piwnicy???

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jak pozbyć się szczurów z piwnicy???

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Pozostałe tematy 1 2 3 z 3  
  • janeczkaj 28 lip 2010, 10:42
    Mam straszny problem. Mieszkam w domu jednorodzinnym. Natknęłam się jakiś czas temu w mojej piwnicy na szczura płacz płacz płacz
    czy ktoś wie, jak skutecznie się ich pozbyć?????
    Cytuj
  • antonina50 28 lip 2010, 12:20
    nie chcę Cię straszyć, ale bardzo trudno jest pozbyć się szczurów, zwłaszcza jeśli masz ich więcej.
    Sama miałam ten problem i bardzo długo próbowałam różnymi domowymi sposobami typu pułapki, trutki, granulaty itp...
    Niestety nic nie dało trwałego rezultatu .
    W końcu zamówiłam firmę zajmującą się deratyzacją. Zajęli się tym profesjonalnie i póki co mamy spokój...
    Cytuj
  • jan_dobrarada 28 lip 2010, 13:26
    Jest jeden sposób... Trzymać kota w piwnicy przymrużenie oka Wtedy szczury nie będą zakładać gniazd i możesz być spokojna. Szczury to wyjątkowo inteligentne szkodniki, inne sposoby raczej nie działają.
    Jeśli masz już kilka szczurów to rzeczywiście warto wezwać kogoś od deratyzacji, a później wpuścić kota.
    Cytuj
  • filolka 28 lip 2010, 16:10
    Ja walczyłam ze szczurem przy pomocy pułapki. Trzeba kupić taką dużą, bo zwykła na myszy nie daje rady... Jakoś się obyło bez deratyzacji, bo póki co mam spokój.
    Cytuj
  • anna49 28 lip 2010, 18:03
    jan_dobrarada napisał:Jest jeden sposób... Trzymać kota w piwnicy przymrużenie oka Wtedy szczury nie będą zakładać gniazd i możesz być spokojna. Szczury to wyjątkowo inteligentne szkodniki, inne sposoby raczej nie działają.
    Jeśli masz już kilka szczurów to rzeczywiście warto wezwać kogoś od deratyzacji, a później wpuścić kota.
    u mnie mimo kota zalęgły się szczury, więc nie ma chyba na to dobrego sposobu... Trzeba raz na jakiś czas robić gruntowne porządki i na wszelki wypadek rozsypywać detergenty.
    Cytuj
  • dana51 28 lip 2010, 20:17
    Jeśli używasz trutki, to warto postawić na coś co działa z opóźnieniem. Szczury są bardzo inteligentne, jeśli trutka zadziała od razu to w taki sposób pozbędziesz się jednego, maksymalnie dwóch, a reszta już tego nie tknie.
    Cytuj
  • Gringo07 28 lip 2010, 23:13
    Ja radzę kupić psa i często go wpuszczać do piwnicy. Jak szczury poczują zagrożenie, to powinny się wynieść. U mnie tak to zadziałało przymrużenie oka
    Cytuj
  • janeczkaj 29 lip 2010, 6:42
    Dzięki za rady, za dobrze to nie wygląda z tego co piszecie... Na zwierzę nie mogę sobie pozwolić - mam alergię na sierść psa i kota skrzywienie

    Zainteresowały mnie te trutki z opóźnionym działaniem? Gdzie to można kupić?
    Cytuj
  • dana51 29 lip 2010, 9:17
    Możesz zrobić coś takiego sama. Trzeba wymieszać ziarno z wapnem budowlanym, albo z cementem. Po kilku dniach szczurom zaczynają się cementować wnętrzności i zdychają. Wiem, że to mało humanitarny sposób, ale kto miał problem ze szczurami ten wie, że najważniejsza jest skuteczność...
    Cytuj
  • ludmila 29 lip 2010, 12:15
    co do kotów to trzeba trafić na silnego osobnika, normalnie może po prostu unikać szczurów i efektu nie będzie. Ja zdecydowanie polecam psy, osobiście mam dwa jamniki. Od czasu jak je wpuściłam do piwnicy po szczurach ani śladu. Same się wyniosły i obyło się bez drastycznych trutek...
    Cytuj
1 2 3 z 3  
Pozostałe tematy - dyskusje na forum