Favore.plForumPozostałe tematy

Jaki ekspres do kawy do biura?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jaki ekspres do kawy do biura?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Pozostałe tematy 1 2 3 4 5 z 5  
  • hanka100 13 cze 2012, 13:46
    Bardzo proszę o poradę w sprawie ekspresu do kawy. Planuję kupić do biura jakiś porządny sprzęt, gdyż u nas każdy jest smakoszem kawy, ale kompletnie się na tym nie znam . Planuję wydać do 3tys. zł, myślę, że w tej cenie znajdzie się coś odpowiedniego. Bardzo proszę o pomoc
    Cytuj
  • mirka03 13 cze 2012, 14:24
    Ja też bym chętnie dowiedziała się coś więcej na ten temat. Może ktoś powie gdzie najlepiej szukać. Mi się mój zepsuł jakiś czas temu i nie mogę się jakoś zebrać żeby się za czymś nowym rozejrzeć. smutny Jakoś czasu brakuje, żeby wyrwać się z domu na zakupy. Ktoś pomorze? przebiegły
    Cytuj
  • toster 13 cze 2012, 18:51
    3 tys. to dobra cena na ekspres. Zależy czego wymagasz od tego urządzenia??
    - czy ma wyglądać elegancko czy nowocześnie
    - funkcjonalność ( czy ma robić kilka rodzaji kaw)

    Raczej nie polecam tych tanich z marketów uśmiech
    Cytuj
  • hanka100 14 cze 2012, 10:39
    Nowoczesność nie wyklucza elegancji uśmiech Ale w zasadzie zależy mi bardziej na wysokiej klasy designie. W końcu jest to w przeznaczeniu do biura, także sprzęt musi być reprezentatywny. Co do tych marketowych ekspresów to się z tobą zgadzam, nie chcę niczego takiego, z taniego, chińskiego plastiku. Nie podobają mi się też te ekspresy kapsułkowe. Zależy mi na robieniu prawdziwej kawy, zatem albo ciśnieniowy albo dźwigowy. W zasadzie nie wiem za bardzo czym się różnią i z którego ekspresu kawa jest lepsza także byłabym wdzięczna za małe wyjaśnienie .
    Cytuj
  • toster 14 cze 2012, 11:00
    Ekspres ciśnieniowy - działa na zasadzie metody ciśnieniowej, dzięki której można zrobić espresso. Zaparzona w nim kawa zawiera mniej kofeiny.
    Ekspres dźwigniowy - ekspres ciśnieniowy, który zamiast pompy do tłoczenia wody posiada ręczą dźwignię.
    przykład dobrego ekspresu dzwigniowego bardzo elegancko wykonanego w cenie naprawde małej jak na takie "cacko"
    Cytuj
  • mirka03 14 cze 2012, 14:05
    No no no... Cacko to to jest na pewno, co do tego nie mam żadnych wątpliwości, wygląda rzeczywiście imponująco.
    Ale co z praktycznością i funkcjonalnością???? Cena nie jest zła tym bardziej, że o jego marce słyszałam dużo dobrych opinii.
    Toster korzystałeś morze kiedyś z tego ekspresu, albo piłeś zaparzoną w nim kawę?przebiegłyuśmiech))
    Cytuj
  • hanka100 15 cze 2012, 9:50
    Wybaczcie mi proszę ignorancję, gdyż jestem smakoszem kawy, ale na markach ekspresów się nie znam. Czy La Pavoni z linku to dobry model? Z opisu wnioskuję, że potrafi prócz espresso przyrzadzać wszelkie napoje z mlekiem - to bardzo dobrze, każdemu będzie to odpowiadać. Ponawiam pytanie mirka02, czy toster osobiście korzystałeś z ekspresu i co możesz o nim powiedzieć. Muszę przyznać, że wygląda ślicznie i jeśli tak samo dobry jest w obsłudze jak wygląda to z chęcią go kupię.
    Cytuj
  • toster 15 cze 2012, 13:03
    model który wam pokazałem jest już z wyższej półki. można bez problemu poszukać nawet filmy jak przy pomocy tego urządzenia zrobić kawe. W tej cenie jest bezkonkurencyjny a co do wytworzenia kawy to nie ma większych trudnosći, wszystko praktycznie robi się tą bajerancką dzwignią
    Cytuj
  • mirka03 16 cze 2012, 14:08
    No właśnie, o tym też myślałam, ze w ekspresie w którym zrobienie kawy polega na wciśnięciu kilku przycisków i wybraniu rodzaju kawy jest łatwiej wszystko ogarnąć. Ale skoro są filmiki, to pewnie też raz dwa można się nauczyć ... A z tego co czytałam smak kawy z ekspresu ciśnieniowego, jest o wiele wiele gorszy od kawy z ekspresu dźwigniowego. Więc może warto zaryzykować i zainwestować w taki sprzęt. uśmiech
    Cytuj
  • toster 16 cze 2012, 18:21
    tak smak kawy jest inny ale to również zależy od kawy uśmiech chyba ze porównujemy 2 takie same. Generlanie ten model bardzo przyciąga oko, wygląda nie typowo jak na tego typu urządzenia . Jeżeli chodzi o obsługe to nie ma tutaj nic skomplikowanego uśmiech
    Cytuj
1 2 3 4 5 z 5  
Pozostałe tematy - dyskusje na forum