Favore.plForumPozostałe tematy

Korporacja czy mała firma?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Korporacja czy mała firma?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Pozostałe tematy
  • Jana1 20 wrz 2013, 12:54
    W jakim miejscu jeśli idzie o ścieżkę zawodową bardziej siebie widzicie?
    Chcielibyście pracować w jakiejś średniej, czy nawet małej firmie działającej lokalnie, czy też marzyłaby wam się praca w korporacji, takiej jak np. Orange Polska lub w jakiejkolwiek innej branży?
    Cytuj
  • Marta30S 23 wrz 2013, 8:35
    I jeden i drugi typ firmy ma wiele zaletuśmiech
    Mam znajomego studenta, który mówi, że po studiach marzy mu się jakaś światowa korporacja na poziomie, ale teraz w czasie wakacji to jeździ z jobstera do pracy w USA i z tego co wiem to wcale nie w korporacyjnym charakterze).

    No ale myślę, ze to zalezy od własnej ambicji, chęci do tworzenia czegoś lub pracowania "pod kimś".
    Cytuj
  • 23 wrz 2013, 14:30
    Ja bym się teraz zdecydował na małą firmę. To tylko kwestia czasu jak u nas zostanie wprowadzony podatek, który uderzy w duże przedsiębiorstwa.

    Cytuj
  • Gandalf_Czerwo 23 wrz 2013, 22:09
    Jak unikasz odpowiedzialności, chcesz być trybikiem od którego niewiele zależy, wychodzić z pracy i o niczym nie myśleć to wybierz korpo. Jak masz ochotę czuć wpływ swojej osoby na firmę, dobrze czujesz się w mniej formalnym środowisku wybierz małą firmę.
    Cytuj
  • sonique321 24 cze 2014, 14:30
    Ja osobiście z chęcią popracowałabym jakiś czas w kawiarni. Podoba mi się idea takiej "żywej" pracy wśród ludzi. Obecnie pracuję osiem godzin dziennie przed komputerem i czasami bywa to niestety nużące.
    Cytuj
  • emgielka 17 lip 2014, 17:33
    Pracowałam w trzech korpach. Nigdy, przenigdy więcej. Jesteś trybikiem, a gdy podwinie Ci się noga - nikt nie ma dla Ciebie litości. Nawet, jeżeli odnosiłaś sukcesy miesiącami, to jeden miesiąc słabszy potrafi spowodować, że jesteś na wylocie. Nie wspominam a ludziach, którzy potrafią wbić nóż w plecy... dramat. Ze sprzedaży czynnej przeszłam do terapii dla dzieci niepełnosprawnych - i dobrze mi z tym. Zarobki niewielkie, ale wiem, że nikt nie zwolni mnie za brak zrealizowanego planu. I chociaż nie mam stałego zatrudnienia, i mam miesiące gorsze i lepsze (sezonowość), to i tak nie zamieniłabym obecnej pracy na żadną inną uśmiech
    Cytuj
  • fleszyn 23 lip 2014, 13:17
    Moim zdaniem wszystko ma swoje zalety i wady. Mała firma często nie daje nam takich zarobków jakie byśmy chcieli a pracodawcy potrafią być jednak różni.
    Z kolei duża korporacja możę i da zarobić ale tak jak wspomina koleżanka jest tam bardzo duży stres.
    Niemniej sytuacja w Polsce jest tak trudna, ze trzeba się cieszyć,że ma się jakąkolwiek pracę.
    Warto jest również rozważyć wyjazd za granice. Zobaczcie sobie na portalu GoWork:
    http://www.gowork.pl/praca/zagranica;l
    że jest ponad 1500 przeróżnych ofert dających realnie duże możliwości zarobków.
    Pozdrawiam.
    Cytuj
  • 1 sie 2014, 9:56
    Najlepiej małe firmy bo często one dostają [url=http://]dotacje ue[/url] więc są bardziej hojne przymrużenie oka
    Cytuj
  • konto_usuniete_415600 14 sie 2014, 9:42
    - wpis usunięty przez moderatora -
Pozostałe tematy - dyskusje na forum