Favore.plForumPozostałe tematy

Zwierzę dla małego dziecka

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Zwierzę dla małego dziecka

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Pozostałe tematy 1 2 3 4 5 6 z 6  
  • franusia 20 mar 2011, 21:51
    Słuchajcie,

    mamy 3 letnią córkę i staramy się aby jak najwięcej obcowała z przyrodą. Córcia kocha zwierzęta i w związku z tym bardzo chcielibyśmy jej sprawdzić jakieś zwięrzątko. Oczywiście nie jako zabawkę. Co myślicie o tym pomyśle? Jakie zwięrzę byłoby odpowiednie dla dziecka w tym wieku?
    Cytuj
  • Halma60 21 mar 2011, 0:19
    Popieram takie podejście. Dzieci dorastające szczególnie korzystają z posiada zwierzaka, nabierają wrażliwości i uczą odpowiedzialności.
    Cytuj
  • Niania90 21 mar 2011, 8:08
    Ja polecam psa, ale takiego małego żeby dorastał razem z dzieckiem. Oczywiście rasa jest ważna. Golden retrievery znane są ze swej łagodności i są bardzo oddane. Proble może w tym, że są dość duże i mają jasną sierść, którą widać na dywanach czy parkiecie. Do mieszkania taki golden to za bardzo się nie nadaje.
    Ale popatrz sama, nie wzięłabyś takiego dla córki? uśmiech
    Cytuj
  • grubystach 21 mar 2011, 9:40
    Zwierzę dla dziecka to wbrew pozorom poważna sprawa i nie może być to spełnienie zachcianki. Po takich zachciankach schroniska puchną. Lepiej dobrze przemylście. Może zaczniecie od rybek?
    Cytuj
  • Mizantrop 21 mar 2011, 11:37
    Dokładnie, rodzice nasłuchają się o terapeutycznym wpływie zwierząt i kupują zabaweczkę sądząc że zapewnili dziecku doskonałą zabawę i będą mieli święty spokój.
    Cytuj
  • Ja80ja 21 mar 2011, 12:14
    Ja psa nie wzięłabym dla takiego malucha. Dziecko po kilku dniach lub tygodniach może stracić zainteresowanie i będzie klops. Co potem...?
    Cytuj
  • PannaDziewanna 21 mar 2011, 12:30
    Lepiej zacząć od takiego zwierzaka, któremu dzieciak nie zrobi krzywdy. Małe dzieci nie potrafią delikatnie obchodzić się ze zwięrzętami i często nie czują, że robią krzywdę. Rybki to chyba dobry pomysł na początek. Też żywe, trzeba karmić, ładnie wyglądają. O akwarium trzeba dbać, można zadzić roślinki, dokupować nowe kolorowe rybki. Przy okazji, ładnie utrzymane akwarium jest świetnym uzupełnieniem w pokoju dziecka:
    Cytuj
  • MemoNemo 21 mar 2011, 15:41
    Też myślę, że rybki to najlepszy pomysł. Chomiki i inne gryzonie mogą być mocno pokiereszowane, zdeptane przez przypadek... znam taki przypadek z rodziny i skończyło się wielkim dramatem. Lepiej zaoszczędzić takich scen, przynajmniej póki dziecko nie pójdzie do podstawówki - wtedy dzieciaki już lepiej czują czego lepiej nie robić.
    Cytuj
  • nafnafff 21 mar 2011, 17:10
    Poza tym jak pies, to rodzice będą wychodzić na spacerki prawda? Bo jakoś nie widzę 4-latki na spacerze z psem. Chyba, że macie dom z ogrodem.
    Cytuj
  • panchita 21 mar 2011, 20:57
    Zauważacie jedną stronę medalu... zwierzę też może ugryźć, podrapać i to też ważne, jeśli nie ważniejsze. Nawet chomik może ugryźć do krwi, a dziecko nawet nie będzie wiedziało dlaczego zostało ugryzione. Choć z drugiej strony, może wtedy się nauczy, żeby nie drażnić? uśmiech
    Cytuj
1 2 3 4 5 6 z 6  
Pozostałe tematy - dyskusje na forum