Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Budowa domu - badania archeologiczne

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Budowa domu - badania archeologiczne

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Moloo 24 maj 2014, 17:53
    Chce pobudować dom, słyszałam że teraz jest taki przepis że ktoś musi przeprowadzić pod moim domem badanie archeologiczne, na jakiej to jest zasadzie i kogo o to poprosić?
    Cytuj
  • Spidi4 24 maj 2014, 19:18
    Nie wiem czy coś takiego jest konieczne ale chyba lepiej jak ktoś przed rozpoczęciem budowy przeprowadzi takie badania niż jak byś w trakcie coś znalazł i wtedy wstrzymanie budowy i dopiero przeszukiwanie reszty. Może zastanów sie nad zatrudnieniem takiej osoby jak http://archeojakub.pl/ , wtedy będziesz mieć pewność że nie ma nic pod budową.
    Cytuj
  • emgielka 17 lip 2014, 18:12
    E tam, budowałam dom i czegoś takiego nikt nie wymagał. Chyba, że w czasie wykopywania fundamentu trafiłoby na jakiś szkielet lub coś w tym stylu - wtedy takie badania stają się niezbędne. Z drugiej strony ludzie czasem sami sieją plotki. W okolicy gospodarz mówił o sprzedaży ziemi, wszyscy zaczęli panikować, że powstanie osiedle jakieś i zaludnienie w naszym bezludziu się zwiększy. Okazało się, gdy przyjechały samochody oklejone, że powstanie farma wiatrowa. Ciekawe, co lepsze?
    Cytuj
  • maciejewskaa 23 sie 2014, 0:17
    Pewnie chodzi Ci o badania geologiczne uśmiech Takie badania są niezbędne do wykonania projektu zagospodarowania terenu. Zajrzyj sobie do tego artykułu http://www.mgprojekt.com.pl/blog/projekt-zagospodarowania-terenu/#axzz3B9bZzwea . Z pewnością znajdziesz w nim odpowiedzi na wszystkie swoje pytania.
    Cytuj
  • 23 sie 2014, 20:41
    Wogóle zanim się postawi dom to się powinno chociaż zainteresować oplanem zagospodarowania przestrzennego, który jest ogólnie dostępny w gminie. A nie później płakać bo mi osiedle nagle wyrosło przy grilu lub autostradę pod oknem zrobili.
    Cytuj
  • konto_usuniete_417820 26 sie 2014, 22:06
    Badania archeologiczne przeprowadza się na terenie objętym ochroną konserwatorską oraz archeologiczną i tylko w przypadku wykonywania prac ziemnych (fundamenty, przyłącza itp.). Masz to napisane w planie miejscowym lub w decyzji o warunkach zabudowy. Jeśli nie masz takiego zapisu, to znaczy, ze temat Cię nie dotyczy. Zgodę Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na prowadzenie prac ziemnych na takim terenie uzyskuje się przed pozwoleniem na budowę lub rozpoczęciem prac ziemnych (w zależności, jakie to prace i czy wymagają pozwolenia) i zazwyczaj załatwia to projektant, który wykonuje dokumentację i ma w zakresie uzyskanie wszelkich uzgodnień i pozwoleń.

    W razie dalszych pytań służę radą.
    Pozdrawiam
    A jak architekt
    Cytuj
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum