Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Jak malować ściany na styku z sufitem

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jak malować ściany na styku z sufitem

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • wee3 6 cze 2011, 21:31
    Czy ktos może mi poradzić jak równo pomalować ścianę na krawędzi z sufitem? Zachciało mi się fioletu na ścianach i teraz mnie trafia, bo wychodzi koszmarnie nierównoskrzywienie znacie jakiś sprawdzony sposób?
    Cytuj
  • don_corleone 7 cze 2011, 1:19
    Od tego są taśmy malarskie, polecam. Kupujesz w każdym sklepie z farbami za parę zloty, przyklejasz przy krawędzi, malujesz bez stresu wjeżdżając na tasme, a na koniec po prostu ją odklejasz i po sprawie.
    Cytuj
  • kaziu 7 cze 2011, 6:25
    Najpierw trzeba pomalować sufit, wjeżdżając pare cm na sciany. Jak wyschnie to szerokim, płaskim pędzlem jedziesz wzdłuz krawędzi. Można uzyc poziomicy żeby "wyprowadzić" poziom. Zasada jest taka, żeby najpierw malowac sufit, a potem sciany. I nie malować końcówka pędzla skierowaną w dół w stronę taśmy, bo podcieknie pod tasmę.
    Cytuj
  • wee3 7 cze 2011, 9:20
    Jasne, że używam taśmy, ale właśnie podcieka mi to cholerstwo! Załamałam się normalnie. Wkurzona jestem, że taki ciemny kolor wybrałam. Zastanawiam się teraz co z tym zrobićsmutny Radźcie coś zanim się załamię nerwowo...
    Cytuj
  • Apoliner 7 cze 2011, 13:17
    A jakiej taśmy użyłaś? Nie polecam foliowych, bo wychodzi masakra. Do tej pory mam fale w pokoju, na szczęście prawie nie widać, bo sufit różni się od ścian tylko o dwa tony. Tylko papierowa taśma się nadaje.
    Cytuj
  • octavian 7 cze 2011, 13:50
    Skoro podciekła farba to musiałas najpierw malować ścianę, potem sufit. Trzeba odwrotnie. I trzeba delikatnie malować, nie wciskać pędzla pod taśmę.
    Cytuj
  • Grafi 11 cze 2011, 16:45
    wee3 napisał:Czy ktos może mi poradzić jak równo pomalować ścianę na krawędzi z sufitem? Zachciało mi się fioletu na ścianach i teraz mnie trafia, bo wychodzi koszmarnie nierównoskrzywienie znacie jakiś sprawdzony sposób?
    jeżeli taśma to profesional niebieska , można wałkiem ze szczoteczką zostawia 2mm pasek koloru sufitu cena około50zł
    Cytuj
  • patorl 4 lip 2011, 13:47
    Poczytaj artykuł pt. Wszystko o farbach i malowaniu wewnątrz budynku. Wiedza niezbędna w darmowej gazecie budowlanej eFachowiec http://efachowiec.info/?site=numer_2011_2
    Cytuj
  • simon57 4 lip 2011, 20:57
    jeśli nie wychodzi Tobie oklejając taśmą, to kup sobie małą rolkę z ogranicznikiem, dziecinne proste wykonanie i myjąc po użyciu, będziesz miał na wiele lat. kupić można w specjalistycznym sklepie malarskim, kosztuje ok. 30 zł
    Janek
    Cytuj
  • grandtech 6 lip 2011, 19:23     (ostatnio zmieniony przez autora 6 lip 2011, 19:25, w całości zmieniany 1 raz)
    Metoda jest bardzo prosta i nie polega na wymyślaniu czy kupowaniu cudów za kosmiczne pieniądze. Wyjaśniam:
    kupujemy taśmę malarską dobrej jakości i przyklejamy na ścianę bądź sufit ( zalezy jakie ma być odcięcie ) potem rant malujemy farba taką jaki jest sufit. Czekamy 2-3 godz i zasuwamy odcięcie kolorem ścian. To sprawia że to co podcieknie jest w kolorze sufitu i nie przedostanie się kolor ze ściany. Odcięcie poprawiamy po kolejnych 3-4 godz i gotowe. Nie zostawiać przyklejonej taśmy na noc - prace wykonać w cyklu dziennym. Po kilkunastu latach malowania różnych cudów u różnych cudaków zawsze wychodzą idealne krawędzie.
    Żadna szkoła czy gazeta nie uczy tak jak dziesiątki wykonanych prac.
    Cytuj
1 2 z 2  
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum