Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Jak usunąć stary silikon?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jak usunąć stary silikon?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • grubystach 9 lis 2010, 15:40
    Chcę trochę zregenerować kabinę, która wygląda juz nieciekawie po dwóch latach uzytkowania. Była uszczelniona silikonem, który zrobił się czarny. To chyba grzyb jak podejrzewam, wygląda obleśnie. muszę to wszystko wydłubać tylko nie mam pomysłu jak to dokładnie zrobić. Jak sobie z tym radzicie?
    Cytuj
  • 77henry 9 lis 2010, 17:15
    Miałem kiedyś taki środek Tytan. Tylko radzę dokładnie oczyścić, bo w przeciwnym razie szybko pleśń (to czarne) zaatakuje od nowa.
    Cytuj
  • Manolito 9 lis 2010, 17:58
    Najlepiej to chyba niestety właśnie wydłubać... mechanicznie. Resztki można potraktować rozpuszczalnikiem.
    Cytuj
  • franusia 9 lis 2010, 18:55
    Ja usuwałam nożem do tapet, potem jeszcze spirytusem przecierałam, przed położeniem nowego silikonu trzeba dokładnie oczyścić i odtłuścić powierzchnie.
    Cytuj
  • Kandydat 9 lis 2010, 19:22
    Zastanawiam się czy usuwać stary silikon czy go próbować dobrze odczyścić. Są takie preparaty, którymi można dokładnie wyczyścić taki stary silikon? Też mam to czarne, z tego co widzę po znajomych to typowe. Trochę mi się nie chce tym nożykiem wydłubywać...
    Cytuj
  • KoKoszka 9 lis 2010, 22:11
    Używalismy preparatu Tytan. Dobry środek i nie trzeba sie tak namachać jak przy wydrapywaniu. Chociaż przy grubych fugach warto najpierw trochę zdrapać, wtedy szybciej zadziała. Nakłada sie grubą warstwę i zostawia na 12 godz.
    Cytuj
  • pimpek 9 lis 2010, 23:18
    To świetny produkt. Tylko mało wydajny, mogliby zrobic większe tubki, bo jak trzeba grubo nałożyć to 80ml nie wystarcza na wiele...
    Cytuj
  • marsjanin 10 lis 2010, 6:39
    W Castoramie mozna kupic specjalny plyn, niedrogi i skuteczny. Niestety nie pamietam nazwy.
    Cytuj
  • Williams 10 lis 2010, 9:28
    Pewnie nastepnym razem wypróbuje któyś tych preparatów, ale i tak uważam, że najlepiej to po prostu wyskrobąc nożykiem. Tak jest po prostu najdokladniej, a jak sie nie usunie starannie starego silikonu czy akrylu to nowa warstwa jest jeszcze mniej trwała i gorzej wygląda.
    Cytuj
  • Kasandra2013 23 paź 2013, 11:16
    zdecydowanie najlepiej to samemu usunąć
    Cytuj
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum
Następna: Drewniany taras