Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Jak wyhodować bonsai?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jak wyhodować bonsai?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Manolito 7 gru 2010, 11:47
    Mam pytanie jak w temacie, może ktoś z Was jakieś doswiadczenie juz posiada, bo ja jestem zielonyprzymrużenie oka Jaką wybrac roślinę, czy potrzebuje jakichś specjalnych warunków no i przede wszystkim jak z nią postępować? Takie pytania mi się nasuwają, ale nawet nie wiem od czego zacząć. Licze na poradyuśmiech
    Cytuj
  • Szachrajka 7 gru 2010, 14:44
    Oj to zjęcie dla wytrwałych! Czyli raczej nie dla mnieprzymrużenie oka Podobno wyhodowanie bonsai wymaga mnóstwo pracy, czau i cierpliwości, ale co do warunków to chyba zależy z jakiej rośliny chcesz stworzyć bonsai prawda? Za wiele Ci nie podpowiedziałam, bo w temacie za bardzo nie jestem, ale zawsze cośprzymrużenie oka
    Cytuj
  • Domatorres 7 gru 2010, 15:10
    Rety chłopie, cierpisz na nadmiar wolnego czasu czy jak? Ja cię ostrzegam, ze będziesz musiał się tym zajmować jak małym dzieckiemprzymrużenie oka A co do pielęgnacji to chyba lepiej poszukaj jakichś specjalistycznych stron, chyba ze znajdzie sie na forum jakiś napalony hodowca bonsaiuśmiech
    Cytuj
  • Manolito 7 gru 2010, 15:52
    Nie, nie mam zbyt duzo wolnego czasu, ale bez przesady, pieluch mu chyba nie trzeba zmieniaćprzymrużenie oka Ani karmić co 3 godzinywielki uśmiech
    a tak powaznie to chciałbym wyhodować coś takiego dla mojej dziewczyny, oczywiście w tajemnicyprzymrużenie oka Mam taki plan żeby dac jej to na jakąś szczególną okazję, nie wiem jeszcze na jaką, bo generalnie wiem, że to zajmuje dużo czasu, ale dokładnie to ile? Oczywiście chodzi mi o doprowadzenie drzewka do takiego stanu, że padnie z wrażeniaprzymrużenie oka A cierpliwy raczej jestem ,to chyba dam radę... żebym tylko wiedział co i jak.
    Cytuj
  • Ronjaa 7 gru 2010, 18:38
    Bonsai można wyhodować niemal z każdej rośliny. Liczy sie praca i systematyczne zabiegi, a co do czasu to potrzeba na to kilka lat, żeby wyhodować bonsai,ale tak naprawdę trzeba się takim drzewkiem zajmować przez cale życie żeby nie straciło swego pieknego pokroju.
    Trzeba kupić małe drzewko, najelpiej żeby od razu miało jakis ciekawy kształt. Pozbawić je mniejszych gałązek, zostawiając te najmocniejsze i zmniejszyć bryłę korzeniową. Wtedy drzewko zachowa mały pokrój. Jaki to już zależy od Ciebie. Można owinąć gałązki drucikiem i go pomalutku wyginać, aby gałązki rosły w pożądanym kierunku. Długość gałązek i gęstość liści zmieniasz przez przycinanie. Generalnie trzeba często poświęcać mu czas, żeby w delikatny sposób je kształtować, ale opłaci sięprzymrużenie oka
    Cytuj
  • Eli2010 7 gru 2010, 20:28
    Nie mam tyle czasu żeby się tak troskliwie zajmować roślinką, ale trzeba przyznać, że bonsai są zachwycające! Moze kiedys, na emeryturze zacznęsię w to bawićprzymrużenie oka Fajnie by było stworzyć coś takiego:



    Cytuj
  • Iolla007 7 gru 2010, 22:43
    Jeeeeej! Jakie cudowne!!! A te wybarwione na czerwono - zachwycające! Szczęka mi opadła. Sama też kiedyś chciałam spróbować, ale stwierdziłam, że nie dam rady. Może jednak spróbuję?uśmiech Istne dzieła sztuki!
    Cytuj
  • Szachrajka 7 gru 2010, 23:11
    Sztuki czy naturyprzymrużenie oka
    Cytuj
  • Iolla007 8 gru 2010, 6:03
    Chyba i to i toprzymrużenie oka
    Cytuj
  • Manolito 8 gru 2010, 9:33
    Ronjaa, hodujesz bonsai?uśmiech Wiem, że prawie wszystkie drzewka się teoretycznie nadają, ale są trudniejsze i łatwiejsze w prowadzeniu. Wiesz jakie najlepsze by było na początek?
    Cytuj
1 2 3 z 3  
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum