Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Jak założyć kompostownik?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jak założyć kompostownik?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Tomatofan 22 wrz 2010, 18:25
    Od niedawna jestem dumnym posiadaczem ogroduprzymrużenie oka na wiosnę chcę ruszyć z kopyta i go elegancko zagospodarować. Chcę od razu założyć kompostownik tylko chciałbym się poradzić jak się do tego zabrać. Warto w ogóle sie w to bawić? Bo z tego co widziałem taki pojemnik dość sporo kosztuje nie wiem czy warto tyle pieniędzy na to wykladać...
    Cytuj
  • Grantorino 22 wrz 2010, 22:05
    Na pewno warto miec, bo kompost to same korzyści. Masz mniej śmieci, masz naturalny nawóz do ogrodu no i jesteś ekologicznyuśmiech A co do pojemnika to ja nie mam i nie czuję takiej potrzeby. Kompostownik zbilem sobie sam z desekuśmiech

    Cytuj
  • Cloudy 22 wrz 2010, 23:52
    A czy z takiego kompostownika w ogrodzie nie śmierdzi? Też bym chciała sobie zrobić, ale ta perspektywa mnie lekko zniechęca...

    Cytuj
  • Bandito 23 wrz 2010, 6:18
    Ja to w ogóle nie zamierzam się bawić i w ramach kompostownika będę mial po prostu dziurę w ziemi. Nie wiem tylko czy będę miał co robić z tym kompostem...
    Cytuj
  • Paniusia 23 wrz 2010, 9:22
    No może momentami coś tam czuć, ale przecież nikt nie robi kompostownika na środku ogródka, tylko w rogu, można dodatkowo obsadzić po bokach jakimis krzewami i nikomu nie przeszkadza nic a nicuśmiech
    Cytuj
  • Ronjaa 23 wrz 2010, 10:35
    My mamy kopostownik obsadzony iglakami, dosłownie kilka metrów dalej jest miejsce do grilowania i kompletnie nie śmierdzi! Nawet go nie widaćprzymrużenie oka A co do pojemników to ja z doswiadczenia polecam takie pojemniki, bo pomagają zapewnić odpowiednią wilgotność, napowietrzenie i wielkość pryzmy, a to gwarantuje wartościowy kompost (jeśli chcemy go wykorzystać)
    Cytuj
  • Grantorino 23 wrz 2010, 12:42
    Ja jakoś nie widzialem śmierdzącego kompostownika. Zawsze można odpadki przysypać trochę ziemią, czasem dodać troche wapna, można też dodawać takiego przyspieszacza kompostu (kupuje się sklepach) a jak jest sucho to troszkę podlać wodą. Reszta zrobi się samauśmiech
    Cytuj
  • yellowphone 23 wrz 2010, 13:43
    A co w ogóle można wrzucać do kompostownika? Bo ja słyszalam, że nawet 30% wszystkich odpadów z domu można dzięki temu "utylizować" tylko pytanie jakich.
    Cytuj
  • WitoldEs 23 wrz 2010, 17:02
    Takie gotowe pojemniki maja jeszcze inne plusy - np sitko w dnie. Dzięki niemu szybciej można przetwarzać na humus. A co do listy rzeczy, które wrzucamy do kompostownika: odpady kuchenne (roślinne - obierki, liście, nacie, resztki) zabrabione liście, trawę, nawet odchody małych roslinożercówuśmiech A co do przykrych zapachów to jest górna pokrywa...
    Cytuj
  • Barbra67 23 wrz 2010, 18:25
    Bandito napisał:Ja to w ogóle nie zamierzam się bawić i w ramach kompostownika będę mial po prostu dziurę w ziemi. Nie wiem tylko czy będę miał co robić z tym kompostem...
    Kompost to wspaniały nawóz do wszystkiego! Nie my ryzyka przenawożenia, doskonale zastępuje ziemię do kwiatków. A do tego przetwarzasz wlasne śmieci (można dzieci od początku uczyć ekologicznych nawykówuśmiech )
    Cytuj
1 2 3 z 3  
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum