Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Jak zrobić taras z kostki?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jak zrobić taras z kostki?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Yosemitysam 26 wrz 2010, 21:28
    Witam, mam w planach zrobienie tarasu z kostki brukowej. Pytanie techniczne: czy wszystko robi sie po prostu z kostki, czy brzeg robi sie z bloczków betonowych, a w środku podsypka? Taras jest oczywiście wyżej... I czy pod taką kostkę to tylko piasek? Czy drobny gruz by się nadawał? I czy w ogóle polecacie takie rozwiązanie?
    Cytuj
  • Beetlejuice85 26 wrz 2010, 22:39
    Taras z kostki wygląda bardzo ładnie, ale nie jest praktyczny. Pomiędzy kostkami zbiera się piasek, który wnosisz do domu...
    Cytuj
  • Manolito 26 wrz 2010, 23:27
    Wg mnie od tarasu z kostki granitowej ładniejszy i praktyczniejszy jest tylko drewnianyuśmiech
    Cytuj
  • Barbra67 27 wrz 2010, 0:21
    Z tą praktycznością to się absolutnie nie zgodzę. Po pierwsze: piasek wnoszony do domu (ale o tym już byłoprzymrużenie oka ) po drugie ciężko zamieść czy odśnieżyć. Po trzecie stół się chwiejeuśmiech
    Cytuj
  • Yosemitysam 27 wrz 2010, 7:53
    Ale właściwie po co odśnieżać kostkę?uśmiech Zimą raczej nie będę tam przesiadywał...
    Cytuj
  • Orion456 27 wrz 2010, 11:04
    Też chcemy robić taras z kostki brukowej, po bokach trzy stopnie też z kostki. Między kostkami ma być fuga imitujaca mechuśmiech
    Cytuj
  • Yosemitysam 27 wrz 2010, 14:11
    Ale jak będzie przygotowane pod tę kostkę? Wylane czy tylko utwardzone?
    Cytuj
  • Orion456 27 wrz 2010, 15:09
    Już jest wylany, na całej powierzchni. Na to będzie położona kostka z tą fugą, na suchy beton.
    Cytuj
  • Barbra67 27 wrz 2010, 17:52
    U na sjest podbudowa z tłucznia i piasku granitowego. Stopnie murowane z większych kostek, na zaprawę Ceresit. Trzyma się dobrzeprzymrużenie oka
    Cytuj
  • Cloudy 27 wrz 2010, 21:28
    Mnie też się wydawalo, że piach, że odsnieżanie, ale mamy juz od kilku lat i bardzo sobie chwalęuśmiech Akurat odśnieżanie jest pestką, bo woda wsiąka i kostka szybko robi się sucha! Po deszczu też nie jest tak ślisko jak na płytkach. I meble też mi się nie kiwająprzymrużenie oka
    Cytuj
1 2 3 4 z 4  
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum