Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Jaka brama wjazdowa?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jaka brama wjazdowa?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • marek_kk 26 sty 2011, 14:19
    Witam, przede mną niedługo wybór bramy wjazdowej na posesję. Nie mogę się zdecydować czy lepsza będzie przesuwna czy dwuskrzydłowa. Może ktoś pomoże mi w wyborze, zwróci uwagę na plusy i minusy?
    Cytuj
  • speedy_gonzalez 26 sty 2011, 18:17
    Przede wszystkim zależy ile masz miejsca, na przesuwną musisz mieć wolną powierzchnię z boku wzdłuż bramy, a na skrzydła to przed bramą i większa powierzchnia. Sprawdź to w 1-szej kolejności. A potem to w zależności jaki masz na to budżetuśmiech
    Cytuj
  • Bandito 26 sty 2011, 18:56
    W zimie plus przesuwnej jest taki, że mniej masz do odśnieżeniauśmiech
    Cytuj
  • marek_kk 26 sty 2011, 19:46
    Myślałem właśnie o tym, tylko że z przesuwną wchodzi w grę taki wariant, że po otwarciu brama będzie zasłaniać furtkę. Niby po co mi otwata furtka kiedy mozna wejść przez bramę, ale jakoś mnie odstręcza takie rozwiązanie sprawy... nie lubię takiego kombinowania i prowizorki:/
    Cytuj
  • caipirinha 26 sty 2011, 21:41
    przesuwne są chyba ogólnie sporo droższe. Jeśli miejsce pozwala to lepiej zrobić dwuskrzydłową.
    Cytuj
  • Yago 26 sty 2011, 22:53
    Ja mogę doradzić co prawda z doświadczenia innych, ale w przypadku samonośnej bramy przesuwnej to te koszty są akurat trochę niższe. Poza tym sama konstrukcja jest solidniejsza no i mniej miejsca zabiera. Tylko ze z drugiej strony trzeba mieć odpowiedni front nadziałce. Dobrze by było żeby nie zasłaniała furtki, chociaz wiele osób tak ma i daje radęuśmiech
    Cytuj
  • Bandito 26 sty 2011, 23:51
    W sumie jest jeszcze opcja furtki w bramie, ale to chyba nie najlepszy pomysł.
    Cytuj
  • r11 27 sty 2011, 6:31
    Mamy niestety dwuskrzyłdową, bo przesuwna nie wchodziła w grę i radzę Ci pomyśl o sytuacjach (wcale nie tak rzadkich ostatnimi czasy) że jedziesz do pracy, wracasz, a w międzyczasie porządnie przysypało sniegiem. Zamiast wjechać do garażu i wrócić do ciepłego domu musisz zasuwac pół godziny z łoaptą! A przy przesuwnej raz przejedziesz i gotowe.
    Cytuj
  • grubystach 27 sty 2011, 7:31
    Podobno automaty w przesuwanych sa mniej awaryjne, a z tą furtką zasłoniętą to chyba nie jest takie uciązliwe no bo co za problem wejść przez bramę?
    Cytuj
  • Orion456 27 sty 2011, 9:21
    A ja się zdecydowałem na bramę dwuskrzydłową własnie ze względu na koszty. Sama brama kosztowała prawie trzy razy mniej, a i jej zamontowanie było dużo tańsze.
    Cytuj
1 2 3 z 3  
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum