Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Jakie instalacje do inteligentnego domu?, strona 3

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jakie instalacje do inteligentnego domu?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • ArBielek 29 lip 2015, 14:53
    Sterowanie oświetleniem i diody na ścianach przy schodach, które zapalają się po wejściu na fragment podłogi przed schodami. Mam też włączanie oświetlenia przy drzwiach po wejściu na płytkę przed drzwiami. Dodatkwo przy wymianie drzwi chcę zintergować elektrozaczep w bramie, z elektrozaczepem w drzwiach.
    Cytuj
  • kluczyk_ 29 lip 2015, 22:49     (ostatnio zmieniony przez autora 29 lip 2015, 22:50, w całości zmieniany 1 raz)
    Możesz jeszcze wyposażyć swoje drzwi np. w system automatycznego otwierania drzwi tzn. czytnik linii papilarnych, otwieranie poprzez wprowadzenie kodu na klawiaturze lub system zbliżeniowy (otwieranie poprzez zbliżeniowy czytnik jak w hotelach lub np. kluczyk samochodowy). Kilka firm zajmujących się produkcją drzwi ma to w swojej standardowej ofercie np. CAL, Stolpaw, WIKĘD, Parmax. Fajne wynalazki dla gadżeciarzy ale niestety dla wielu zbyt drogie.
    Cytuj
  • ArBielek 30 lip 2015, 13:16
    Dobry pomysł z czytnikami, tylko koszty są wysokie. Gdyby było mnie stać, to na pewno zamówiłbym to. Te czytniki otwierają wszystkie zamki, czy odblokowują język, jak elektrozaczep?
    Cytuj
  • kluczyk_ 31 sie 2015, 22:19
    ArBielek napisał:Dobry pomysł z czytnikami, tylko koszty są wysokie. Gdyby było mnie stać, to na pewno zamówiłbym to. Te czytniki otwierają wszystkie zamki, czy odblokowują język, jak elektrozaczep?
    Czytnik linii papilarnych, system kodowy czy zbliżeniowy są to systemy dedykowane do drzwi termo prestige co oznacza, że odblokowują jedyny zamek. Jaki byłby sens otwierać jeden zamek zbliżeniowo a do drugiego szukać klucz? język
    Cytuj
  • Hobito9 7 wrz 2015, 13:53     (ostatnio zmieniony przez autora 10 wrz 2015, 13:02, w całości zmieniany 2 razy)
    Ja właśnie zastanawiam się nad montażem automatyki do domu i zrobienie z mieszkania smart domu. Czy ktoś z Was miał styczność z takimi systemami? Czy to się opłaca montować? Mam na oku np. taką ofertę http://www.mojefibaro.pl/
    Cytuj
  • kluczyk_ 14 wrz 2015, 21:46
    Jest to bardzo wygodne, jeszcze bardziej nowoczesne i zdecydowanie każdy by chętnie z tego skorzystał gdyby koszt był niższy. Takie możliwości jak np. otwieranie drzwi kodem jest bardzo wygodne i bezpieczne, pod warunkiem, że się coś nie popsuje ale nie można tak podchodzić do sprawy bo świat by się wcale nie rozwijał. Trzeba doceniać firmy które się decydują na takie rozwiązania za rozwój wraz z oczekiwaniami klientów.
    Cytuj
  • losia 23 wrz 2015, 16:46
    Najlepiej zainwestować w alarm albo monitoring. To pozwoli Ci spokojnie żyć. Wiadomo jest to spory wydatek, ale warto. Myślę, że lepiej skorzystac z usług jakiejś profesjonalnej firmy niż robić to na własną rękę.
    Cytuj
  • zott 28 gru 2015, 22:45
    Jestem zachwycona tymi inteligentnymi domami, moja kuzynka niedawno sobie taki wybudowała, poporstu cudo. Zaczęłam trochę czytać na temat automatyki, również przemysłowej i znalazłam świetny artykuł który polecam wszystkim osobą interesującym się tym tematem równie mocno jak ja [url=http://www.wodkaneko.pl/artykuly/niezawodne-systemy-sterowania-procesami-105216-6]http://www.wodkaneko.pl/artykuly/niezawodne-systemy-sterowania-procesami-105216-6[/url]
    Cytuj
  • kulkaxx 30 gru 2015, 13:35
    Alarm to dziś za mało. Jak już inwestować to w profesjonalny monitoring.
    Cytuj
  • zagubiona 17 sty 2016, 13:18
    Ja bym pomyślała o takim rozwiązaniu http://sterownikitech.pl/modul-ethernet-st-505,id85.html Moduł współpracuje z komputerem co pozwala nad kontrola kotła i temperatury z każdego miejsca. Dodatkowo można zainstalować powiadomienia o alarmach. Możemy spokojnie wyjechać np na wczasy i kontrolować bezpieczeństwo domu..
    Cytuj
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum
Następna: Półka z filcu