Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Jakiś środek żeby wyczyścić kostkę brukową przed domem?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jakiś środek żeby wyczyścić kostkę brukową przed domem?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Gonteczek 26 lis 2014, 18:40
    Mam problem od dłuższego czasu temat był przez nas pomijany, a teraz tak jak się przyjrzałem bardziej jak wygląda kostka przed domem to się trochę przeraziłem. I nie wiem czy jeszcze zdążę przed zimą, ale na wiosnę na pewno chciałbym się tego brudu pozbyć, ma ktoś jakieś sprawdzone metody, albo środki chemiczne, którymi można takie kilkuletnie zabrudzenia od smaru wyczyścić?
    Cytuj
  • Natsan 26 lis 2014, 19:16
    Sprawdź sobie coś od Tenzi http://izi.sklep.pl/profesjonalne-srodki-czystosci,c1.html?start=0&order=pk&dir=a&pF=7.15&pT=855.78&pk=94&f=-1 środki dedykowane właśnie do kostki brukowej u mnie podziałało. Fakt, że dobrze mieć do nich czasami maszynę to wtedy ten cały syf schodzi bez problemu i z każdym krokiem zostawiasz za sobą jasną ścieżkę. Natomiast bez tego też da się doszorować.
    Cytuj
  • nabierak 26 gru 2014, 19:54
    Po wyczyszczeniu też można zaimpregnować, brud nie wchodzi w strukturę kostki tak mocno. Można kupić przy okazji zakupu kostki jakiś impregnat, ja miałem taki przypadek, że kupowałem od Bruk Betu kostkę i dorzucono mi ich impregnat. Najważniejsza impregnacja ma miejsce tuż po położeniu betonu.
    Cytuj
  • lotny 20 lut 2015, 14:00
    Plamy z oleju silnikowego i wszelkie inne plamy, na przykład z grillowanych mięs są ogólnie najtrudniejsze do usunięcia skrzywienie Olej jest tłusty, nierozpuszczalny w wodzie, szybko wnika w pory kostki brukowej. Dlatego też najlepiej jest plamy takiego pochodzenia usuwać najszybciej jak to możliwe – silnym strumieniem ciepłej wody z domowym środkiem do mycia. Ale wiadomo, że nie zawsze się o tym pamięta, nie zwróci się na coś uwagi itd. Jeżeli plamy są zaschnięte to konieczne będzie użycie specjalnego środka. Ja miałem identyczną sytuację i też dopiero po długim czasie użytkowania kostki zorientowałem się, że jest w tragicznym stanie skrzywienie Z polecenia kolegi kupiłem Dynasil Renowal RB i było warto. Rewelacyjnie wszystko usunął, nie trzeba go już z niczym rozcieńczać, ale bardzo wydajny - ja spokojnie wyczyściłem nim całą kostkę w ogrodzie. No i po wyczyszczeniu polecam taką kostkę od razu zaimpregnować na przyszłość, ja użyłem z tej samej serii - Dynasil ST-bruk i również jestem bardzo zadowolony uśmiech
    Cytuj
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum