Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Klinkieryt przy kominku

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Klinkieryt przy kominku

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • olek39 31 maj 2015, 9:44
    Chcemy z żoną zburzyć stary piec a w jego miejsce zrobić kominek, natomiast ścianę do której będzie przylegać, chcemy pokryć Klinkierytem, Mamy tylko jedną wątpliwość - czy ew opary z kominka nie będą zostawiać trudnych to zmycia smug i osadu? czy ktoś miał z praktycznego punktu widzenia z tym problemy? Idzie to bez problemu doczyścić?
    Cytuj
  • mp-bud 31 maj 2015, 17:20     (ostatnio zmieniony przez autora 31 maj 2015, 17:20, w całości zmieniany 1 raz)
    olek39 napisał:Chcemy z żoną zburzyć stary piec a w jego miejsce zrobić kominek, natomiast ścianę do której będzie przylegać, chcemy pokryć Klinkierytem, Mamy tylko jedną wątpliwość - czy ew opary z kominka nie będą zostawiać trudnych to zmycia smug i osadu? czy ktoś miał z praktycznego punktu widzenia z tym problemy? Idzie to bez problemu doczyścić?
    O ile dobrze kojarzę to nowy kominek podepniecie do przewodu kominowego od zburzonego pieca. Jeśli zrobicie to prawidłowo zwracając szczególną uwagę na szczelność i izolację to kwestia osadu nie będzie istniała. Oczywiście nie znamy wielkości nowego kominka i tego czy palenisko będzie otwarte czy zamknięte. Klinkieryt posiada gładką powierzchnię z widocznymi wgłębieniami dlatego podobnie jak wszystkie tego typu ceglane dekoracje należy pokryć tzw gruntem. Można to zrobić zwykłym gruntem ale otrzymamy zwykłą powłokę ochronną a można profesjonalnymi preparatami przeznaczonymi do impregnacji cegły ale są one kosztowne natomiast otrzymujemy wysokiej jakości powłokę bezproblemową w zmywaniu.

    www.mp-bud.com.pl
    Cytuj
  • celina1984 9 cze 2015, 15:35
    Ja miąłem kominek montowany w podobny sposób i nie zostawiał mi żadnych smug, ja mam kominek tego typu invicta 700 uśmiech
    Cytuj
  • nabierak 27 cze 2015, 19:21
    Elegancko może to wyglądać, mnie osobiście podoba się ten jaśniejszy wariant. Kamień dekoracyjny przy kominku jednak trzeba koniecznie zaimpregnować.

    Cytuj
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum