Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Nowe drzwi w starych futrynach

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Nowe drzwi w starych futrynach

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Apoliner 19 maj 2011, 13:11
    Witam. Czy ktoś z Was wymieniał może drzwi wewnętrzne w starych ościeżnicach? Mam na myśli zamontowanie nowych drzwi bez wyrywania futryn, bo to za duża demolka. Czy da się w ogóle znaleźć teraz w sklepie takie drzwi, co bedą pasowały do tych starych futryn? Chodzi mi o takie typowe drzwi jak to w blokach z plyty montowali. Moje wyglądaja koszmarnie i właśnie robię remont. ale wymiany futryn wolałbym uniknąć ze wzgledu na koszty i czas całej roboty.
    Cytuj
  • latynowska8 19 maj 2011, 14:20
    Też chcialam robić coś takiego i mialam już upatrzone drzwi żeby wstawić w stare futryny. Na szczęscie sprzedawca mnie ostrzegł, że te nowe drzwi moga być za ciężkie na stare zawiasy i moglyby opadać po pewnym czasie i źle zamykać. Dobrze, że ich nie kupiłam, bo spora cena była...
    Cytuj
  • Bandito 19 maj 2011, 17:06
    Mi nowe drzwi nie pasowały do rozstawu zawiasów. Naszukałem sie, żadne się nie zgadzały. Także ostatecznie tylko je odczyścilem i pomalowałem.
    Cytuj
  • Bob_Budowlaniec 19 maj 2011, 20:08
    Dajcie sobie spokój z takimi drzwiami.
    Te drzwi montowane w blokach z wielkiej płyty to nic innego jak trochę sklejki i dykta w środku. Jednym kopnięciem i drzwi wylatują z zawiasami. wielki uśmiech

    Polecam wymianę drzwi i futryny. Koszt dobrej usługi to ok 2000 zł a drzwi starczą na lata.
    Poza tym nikt nie daje gwarancji, że nowe drzwi będą pasować do starej futryny - wiadomo że w takich blokach kąt prosty był "na oko".
    Cytuj
  • pacjentka 19 maj 2011, 21:56
    Mozna znaleźc nowe drzwi, wiem bo sama wymieniłamuśmiech Tylko rzeczywiście trzeba zwrócić uwage czy pasujado zawiasów, teraz są trochę inne standardy. U mnie pasowały drzwi z Porty, trzeba było jedynie dociąć trochę skrzydło od dołu, minimalnie. Myślę, że lepiej poszukać niż odnawiać takie stare z płyty, bo temte były strasznie kiepskie i efekty takiego odnawiania moga być mizerne. A jak się poszuka to mozna znaleźć niedrogie drzwi, jak się trafi na jakąś promocję w tych marketach budowlanych to już w ogóle.
    A i nie zauwazyłam żeby były za ciężkie, przez półtora roku nic sie nie działo to chyba są ok.
    Cytuj
  • megaloman 20 maj 2011, 0:55
    Odnawianie takich badziewnych drzwi z płyty nie ma sensu. Jak podliczyć koszty nowych szyb, ramek trzymających te szyby, kratek, klamek i malowania i do tego jeszcze nerwy przy robocie to naprawde lepiej je wyrzucić na smietnik i poszukac nowych. Co innego jak sa to jakies fajne drzwi, wtedy na pewno opłaca sie odmalować. Ale na takie blokowe szkoda zachodu.
    Cytuj
  • Apoliner 20 maj 2011, 7:28
    Moje drzwi nie są aż w takim złym stanie tylko że po remoncie po prostu nie pasuja do reszty, one ogólnie sa strasznie brzydkie. A ywrywanie ościeżnic też się mija z celem, bo to by była najgrubsza robota w całym tym remoncie...:/
    Cytuj
  • Trix74 20 maj 2011, 8:38
    Wyrywanie futryn to masakra, bo od razu musisz poprawiać podłogę. My opalalismy nasze opalarką, beznadziejnie żmudna robota, ale niedroga. Potem jeszcze szlifowanie resztek papierem ściernym i na to podkład i farba. Efekt bardzo dobry tylko strasznie długo to trwalo.
    Prędzej wyprowadzę sięz tego mieszkania niż zrobię to jeszcze razprzymrużenie oka
    Cytuj
  • megaloman 20 maj 2011, 9:13
    To lepiej chyba uzyć jakichś srodków chemicznych do usuwania farby niz męczyć się z opalarką.
    Cytuj
  • Trix74 20 maj 2011, 9:29
    Próbowaliśmy takim preparatem w żelu, ale to by zadziałało jakby byla jedna warstwa, a u nas byly chyba ze 4. Więc raz, że nie chciało zejść, a dwa, że strasznie drogo by t owyszło...
    Cytuj
1 2 3 z 3  
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum
Poprzednia: Sposoby na kreta